Koszt produkcji zestawu słuchawkowego Apple przekracza 1500 USD za sztukę


Mówi się, że Apple w końcu zaprezentuje swój pierwszy zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej w przyszłym miesiącu na WWDC 2023. Według najnowszych plotek urządzenie będzie kosztować około 3000 USD ze względu na zaawansowane technologie i złożony proces produkcyjny. Ale ile Apple wyda na wyprodukowanie każdej jednostki? Chińscy analitycy uważają, że zestaw słuchawkowy będzie kosztował Apple 1500 USD za sztukę.

Koszt produkcji zestawu słuchawkowego Apple jest wyższy niż u konkurencji

Raport Wellsenn XR szczegółowo opisuje zestawienie materiałów (BoM) dla nadchodzącego zestawu słuchawkowego rzeczywistości mieszanej firmy Apple. Jeśli raport jest poprawny, komponenty kosztują Apple około 1400 USD. Po dodaniu kosztów wysyłki cena za sztukę wynosi 1600 USD. Oczekuje się, że zestaw słuchawkowy będzie wyposażony w układ Apple M2, 12 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci SSD, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.3 do szybkiego połączenia bezprzewodowego.

Jak wyszczególniono wg XRDailyNews, najdroższymi komponentami są wyświetlacze OLED, które mają kosztować od 280 do 320 dolarów za sztukę. Układ aparatu z 14 obiektywami również nie jest tani, kosztuje około 160 USD.

Ale jak to wypada w porównaniu z innymi zestawami słuchawkowymi już dostępnymi na rynku? Brada Lynchaekspert od urządzeń XR (rzeczywistość rozszerzona), zauważył, że koszt produkcji Meta Quest Pro to połowa ceny zestawu słuchawkowego Apple. Zestaw słuchawkowy Meta został wprowadzony na rynek za 1500 USD, ale cena została później obniżona do 999 USD. Oznacza to, że Meta zarabia około 250 USD na jednostce swojego zestawu słuchawkowego.

Z drugiej strony Apple jest znane z tego, że nie rezygnuje ze swojej marży zysku. A Bloomberga raport powiedział, że firma rozważyć sprzedaż urządzenia po kosztach aby uczynić go konkurencyjnym i atrakcyjnym, ale pomysł został następnie odrzucony. Apple wydaje około 500 dolarów na wyprodukowanie iPhone’a 14 Pro Max, której cena zaczyna się od 1099 USD w sklepach. Jest to zgodne z plotkami, że zestaw słuchawkowy będzie kosztował około 3000 USD dla klientów.

Reklama

Drogi produkt o niepewnej przyszłości

Źródła zaznajomione z tą sprawą podają, że Apple wydaje ponad 1 miliard dolarów rocznie na rozwój swojego zestawu słuchawkowego. Jednocześnie firma obniżyła swoje oczekiwania dotyczące sprzedaży produktu. Analitycy uważają, że Apple nie sprzeda znacznie więcej niż 500 000 sztuk zestawu słuchawkowego w pierwszym roku.

Oczywiście na podstawie tego raportu możemy również założyć, że Apple rzeczywiście buduje zestaw słuchawkowy o wiele bardziej premium z bardziej zaawansowanymi technologiami niż jego konkurenci. Ale tylko czas pokaże, czy klienci rzeczywiście są skłonni wydać tak dużo pieniędzy na nową kategorię produktów, która jak dotąd nie okazała się zbyt atrakcyjna.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment