Korpus odpadów nuklearnych zmniejsza zużycie energii o 20%, ponieważ Pure zastępuje HPE


Francuska agencja ds. gospodarki odpadami radioaktywnymi (Andra) obniżyła koszty zasilania i chłodzenia o jedną piątą w ramach modernizacji, w ramach której macierze HPE 3PAR zastąpiono macierzami Pure Storage FlashArray Pamięć flash sprzęt zakupiony w ciągu 10 lat z niezakłócającymi pracy aktualizacjami kontrolera.

Do problemów związanych z istniejącym wdrożeniem 3PAR należał brak integralności replikacji między tablicami i trudny interfejs użytkownika.

HPE 3PAR: Replikacja nie zadziałała; słaby interfejs zarządzania

Po kilku latach lojalnej służby macierze pamięci masowej HPE 3PAR tej organizacji przestały być wspierane w 2018 r.

„Do tego czasu byliśmy w 100% HPE” – mówi Olivier Tardy, szef operacji infrastrukturalnych w dziale CIO w firmie Andra. „Były CIO uważał, że najlepiej jest korzystać z usług tylko jednego dostawcy, aby uniknąć konieczności kontaktowania się z wieloma działami wsparcia w przypadku awarii. Powróciliśmy do tego pytania w 2018 roku i zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie ocenić różnych dostawców, aby uzyskać najlepszą możliwą obsługę w każdym obszarze infrastruktury.

W tamtym czasie występowały problemy z niektórymi podstawowymi funkcjami, mimo że Andra zdecydowała się na macierze 3PAR ze względu na ich deklarowaną trwałość.

„Nie twierdzę, że macierze 3PAR się zepsuły” – mówi Tardy. „Byli w stanie osiągnąć dobre wyniki pod względem przepustowości, ale regularnie mieliśmy problemy z redundancją. Na przykład mieliśmy macierze, które były aktywne-aktywne, ale na koniec dnia nie replikowały się między nimi od 200 do 300 GB. W takich sytuacjach nasz plan odzyskiwania po awarii był domek z kart.

Reklama

„Również środowisko nie było intuicyjne” – dodał Tardy. „Regularnie mieliśmy problemy z ustaleniem, jaka pojemność nam pozostała. Interfejs administratora nie był wówczas jasny. The [outsourced] Dział pomocy technicznej zawsze na to narzekał i przy każdej aktualizacji musiał przechodzić szkolenia”.

Prezentacje sprzedaży Pure Storage pokonują Dell i HPE

Zespół CIO firmy Andra spędził trzy lata na wymianie serwerów, ale do 2021 r. nie było wątpliwości, że za napotkane problemy odpowiadała wyłącznie macierz 3PAR. Tardy i jego zespół ocenili rynek i spotkali się z firmami Dell, HPE i Pure Storage, aby poznać ich rozwiązania.

“Widzieliśmy Czyste przechowywanie pierwsi i postawili poprzeczkę wysoko” – mówi Tardy. „Po pierwsze, GUI [graphical user interface] było naprawdę proste. Co jednak lepsze, byliśmy w centrum danych w Paryżu przed macierzą produkcyjną, w której usunięto dyski SSD [solid-state drives] i kart pamięci, podczas gdy macierz nadal działała. Nie do wiary!”

„Poprosiliśmy dwóch pozostałych producentów matryc o podobną demonstrację. HPE odmówiło. Dell właśnie odłączył kabel. Krótko mówiąc, Pure utkwił w pamięci naszego zespołu” – dodał.

Wersja demonstracyjna Pure Storage postawiła poprzeczkę wysoko. Poprosiliśmy dwóch pozostałych producentów macierzy o udostępnienie nam podobnego demo. HPE odmówiło. Dell właśnie odłączył kabel. Krótko mówiąc, Pure utkwił w pamięci naszego zespołu

Olivier Tardy, Andra

Wśród innych korzyści Pure Storage dla Andry, dyski tej firmy podał deklarowane wartości wydajności wyższe od wydajności HPE i Dell. Również współczynniki redukcji danych wywarły wrażenie na Tardym i zespole.

„HPE poinformowało nas, że ich rozwiązanie umożliwia osiągnięcie określonego współczynnika deduplikacji danych. Firma Pure Storage wdrożyła w naszych witrynach oprogramowanie, które analizowało nasze dane i na naszych oczach obliczało stopień redukcji danych, który wyniósł 7:1.”

Ale tym, co naprawdę przesądziło o zwycięstwie zespołu Andry, była komercyjna propozycja Pure.

„Pure Storage powiedział, że możemy kup macierz pamięci masowej na 10 lat a w regularnych odstępach czasu kontrolery będą wymieniane na nowe w sposób niezakłócający pracy” – mówi Tardy.

„Pozostali dostawcy chcieli wymienić cały zestaw pod koniec pięciu lat” – mówi Tardy. „W rzeczywistości rozwiązanie Pure Storage było droższe w zakupie, ale jeśli weźmie się pod uwagę, że inne wymagały migracji danych w trakcie kontynuowania prac produkcyjnych – co wiąże się z kosztami – wówczas najtańszą fakturą całkowitą jest ta wystawiona przez Pure Storage”.

Nieprzewidziane trudności w migracji

Ocena rynku przez firmę Andra miała miejsce w 2022 r. Sprzęt Pure Storage FlashArray został dostarczony w grudniu, a produkcja rozpoczęła się na początku 2023 r. Miał pojemność 300 TB – stare macierze 3PAR miały pojemność 120 TB – i miał być rozbudowywany w nadchodzących latach w transzach od 50 TB do 80 TB.

Migracja z 3PAR do FlashArray przebiegła bez problemów. Podstawowe aplikacje Andry znajdują się na platformie VMware i to właśnie VMware z czasem przeprowadziło migrację. Jedną z trudności było to, że woluminy sieciowe pierwotnie skonfigurowane tak, aby nie przekraczały 16 TB, były trudne do ponownej konfiguracji bez tego starego ustawienia.

Podobny problem pojawił się rok później, na początku 2024 roku, kiedy Andra nabyła od Pure macierz FlashBlade NAS do przechowywania kopii zapasowych Veeam. Również w tym przypadku początkowa konfiguracja została dostosowana do rozwiązania Veeam na urządzeniu HPE StorOnce, ale nie można było jej dostosować do FlashBlade. W chwili pisania tego tekstu szef IT Andra przyznaje, że problem nie został w 100% rozwiązany.

Mniejsze zużycie energii, większa odporność

Najważniejszą zaletą przejścia na Pure było zmniejszone zużycie energii.

„Kluczową korzyścią był aspekt środowiskowy” – mówi Tardy. „Każda z macierzy zajmuje 6U, czyli mniej chłodzi niż 3PAR. Dyski SSD Pure zużywają mniej energii niż nasze poprzednie pamięci masowe, które łączyły dyski SSD i HDD [hard disk drives]. Nasze zużycie energii elektrycznej zostało obniżone o 20%.

Kolejną zaletą jest solidność rozwiązania.

„W poprzednich latach przeprowadziliśmy ćwiczenie, podczas którego wyłączyliśmy połowę sprzętu, aby sprawdzić, czy uda nam się utrzymać działanie” – mówi Tardy. „W przypadku macierzy 3PAR było to skomplikowane. Trzeba było go zatrzymać programowo, poczekać, aż dostatecznie ostygnie i wtedy w końcu odciąć prąd. To nie odpowiadało prawdziwemu wydarzeniu. Tymczasem dzięki FlashArray mogliśmy bezpośrednio odciąć zasilanie, a usługa była kontynuowana bez interwencji człowieka”.

W ciągu nieco ponad roku Tardy również zauważył użyteczność proaktywnych alertów. To tutaj Pure wysyła do Andry wiadomości, aby ostrzec o potencjalnych drobnych incydentach, zwykle znacznie wcześniej, niż zauważy to wykonawca outsourcingu.

Teraz wdrażanie nowego rozwiązania w siedzibie Andry jest już w toku, a Tardy planuje wymianę zestawów HPE również na składowiskach odpadów radioaktywnych.

„Chciałbym powiedzieć, że tam również zainstalujemy macierze Pure Storage, ale ich specyfikacja jest na to zbyt duża, ponieważ nie przekraczają 30 TB” – mówi Tardy.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment