Konwersja do inteligentnego domu Shelly DIY – Część 1 – Zautomatyzowany dom


Friend of Automated Home, MarkB, omawia swój najnowszy projekt inteligentnego domu DIY, przekształcając swój dom w moduły Shelly…


Nie brakuje urządzeń, których celem jest przekształcenie Twojego domu w inteligentny dom. Przez lata wypróbowałem wiele urządzeń, od głównych marek, w tym TP-Link i Belkin, po mniej popularnych producentów, takich jak Sonoff. Bawiłem się ekosystemami WiFi, Zigbee i Z-Wave od Ikei i Devolo. Zainstalowałem również Efergy, aby uzyskać wgląd w zużycie energii w domu i samochód elektryczny. Wszystkie mają swoje dobre i złe strony i nigdy nie angażowałem się zbytnio w żadną konkretną platformę lub producenta, zamiast tego decydowałem się na unifikację pod parasolem Alexa jako lekki automat domowy.

Przedstawiamy Shelly

Ostatnio natknąłem się na szereg urządzeń bułgarskiej firmy Allterco Robotics, używają one Shelly Chmura branding i produkcja szeregu produktów, w tym przekaźników, monitorowania zasilania, świateł, czujników ruchu i wielu dodatków. Posiadają również rosnącą gamę „Pro”, która obejmuje 4-drożny przekaźnik montowany na Din i monitorowanie energii.

Co zrobi Shelly?

Do tej pory dodałem do domu 37 urządzeń Shelly i mogę znaleźć wiele innych zastosowań, które planuję dodać, gdy pozwala na to czas i budżet. Oto, co dodałem i co robią:

 • 12x Shelly Duo RGBW GU10 – do oświetlenia zewnętrznego budynków i krajobrazu
 • 8x Powłoka 1 – służy do sterowania podnoszeniem, bram elektrycznych, sterowania drzwiami garażowymi i sterowania ładowarką pojazdów elektrycznych
 • 6x Shelly 13:00 – służy do zarządzania energią głównych urządzeń, w tym zmywarki, pralki, suszarki, bojlera i podgrzewacza wody
 • 4x Przycisk Shelly1 zdalnie przełączać przekaźniki Shelly
 • 2x Shelly Uni – używany w centrali alarmowej, aby zapewnić inteligentne wyjścia i izolować czujniki, aby umożliwić zdalny dostęp do garażu bez rozbrajania alarmu
 • 2x Shelly dodatek temperatury – służy do bardziej precyzyjnej kontroli temperatury wody, teraz ma 3 sondy temperatury na zbiorniku wody, aby określić, ile ciepłej wody jest dostępnej
 • 2x Monitory energii – używane z 4 Zaciski CT do monitorowania ogólnego zużycia energii z sieci, ładowania pojazdów elektrycznych, produkcji fotowoltaiki i głównego obwodu pierścienia;
 • 1x Ściemniacz 2 – służy do ściemniania 12 zapalniczek dolnych GU10 w salonie

Można śmiało powiedzieć, że zająłem się Shelly, od usuwania poprzednich urządzeń po wdrażanie wielu innych nowych małych projektów.

Więc dlaczego Shelly?

Zobowiązałem się do Shelly bardziej niż jakikolwiek inny producent urządzeń i oto moje powody w dowolnej kolejności:

 • Jest oparty na Wi-Fi, więc nie ma potrzeby stosowania koncentratorów ani bramek. Mam dobry zasięg Wi-Fi wewnątrz i na zewnątrz zapewniany przez 3 TP-Link Deco X20 i 3 Deko M5, który może zarządzać 150 urządzeniami sieciowymi.
 • Oferują szeroką gamę produktów do wielu zastosowań, od żarówek typu „plug and play” po Uni, które można zintegrować z wieloma urządzeniami lub urządzeniami.
 • Istnieje wiele sposobów sterowania urządzeniami. Możesz korzystać z aplikacji Shelly i sterowania w chmurze, używać ulubionego asystenta głosowego lub sterować lokalnie za pośrednictwem innych systemów, takich jak Home Assistant. Obsługują również OpenHab, iBroker, Hubitat, Homey, Domoticz i MQTT. Możesz uczynić go tak prostym lub złożonym, jak chcesz lub potrzebujesz. Każde urządzenie posiada wbudowany serwer WWW.
 • Reagują szybko, gdy są w chmurze. Naciśnięcie przycisku w aplikacji lub otwarcie drzwi lub włączenie światła jest prawie natychmiastowe.
 • Są wart swojej ceny. Shelly 1 kosztuje około 9-12 funtów.
 • Ilość dostosowywania lub dostosowywania jest fantastyczna, umożliwiając wiele opcji dotyczących tego, co dzieje się po naciśnięciu przełącznika.
 • Są niewidoczne, nie dosłownie, ale użytkownik końcowy nie wie, że tam są. Shelly 1 można zainstalować, aby wykorzystać istniejące okablowanie oświetleniowe i przełącznik. Oznacza to, że światła można włączać i wyłączać, korzystając ze znanej wygody tradycyjnego przełącznika.
 • Shelly 1 może działać w szerokim zakresie napięć od 12 V DC do 240 V AC, ma również zestaw styków beznapięciowych na przekaźniku, co czyni go idealnym urządzeniem do inteligentnego przełączania takich rzeczy, jak bramy lub drzwi garażowe
 • Istnieje wiele zasobów, takich jak forum pomocy technicznej i inni użytkownicy z dużym doświadczeniem, z których można skorzystać.
 • Posiadają funkcję monitorowania mocy, która pomaga zidentyfikować obszary obciążenia i potencjalną optymalizację. Może to być na poziomie urządzenia lub obwodu.
 • Są wystarczająco małe, aby zmieścić się w większości tylnych pudełek
 • Mają przekaźnik, który działa bez przewodu neutralnego, co jest ważne w Wielkiej Brytanii, ponieważ większość płyt przełączników oświetlenia jest dostarczana tylko z przewodem pod napięciem.
 • Do tej pory działały bezbłędnie

Jak łatwe jest wdrożenie?

Reklama

Jak już wspomniano, istnieje wiele zastosowań urządzeń Shelly. To, jak daleko chcesz z nimi zajść, zależy prawdopodobnie od twoich kompetencji i poziomu komfortu pracy z napędem elektrycznym. Wiele instalacji jest zasilanych napięciem sieciowym (230V), które może spowodować śmierć, poważne obrażenia lub uszkodzenia. Podejmuj tylko pracę, którą jesteś w stanie wykonać bezpiecznie i zgodnie z lokalnymi przepisami.

Wiele wdrożeń jest podobnych do podłączania wtyczki. Na przykład przekształciłem małe, głupie światło w inteligentne światło, zilustrowałem poniższy proces. Inne zastosowania obejmują modyfikację okablowania obwodu oświetleniowego, więc potrzebna jest dodatkowa wiedza, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojemu mieniu.

Podczas instalacji na obwodach oświetleniowych usunąłem tradycyjną puszkę przyłączeniową i zastosowałem a Skrzynka złączy Wago który starannie i bezpiecznie mieści okablowanie, złącza i urządzenie Shelly.

PO LEWEJ: Standardowa skrzynka przyłączeniowa oświetlenia. PO PRAWEJ: skrzynkę przyłączeniową wymień na skrzynkę przyłączeniową Wago i zamontowaną Shelly 1

W nadchodzących tygodniach opublikuję kilka artykułów uzupełniających, opisujących, w jaki sposób zainstalowałem nasze urządzenia i do czego są one używane w przyszłości, ale na początek wystarczy proste wprowadzenie.

Sprawianie, że głupie światło jest inteligentne

A Shelly 1 można łączyć z Przycisk Shelly zrobić inteligentny włącznik światła. Przycisk to wykonane na zamówienie listwy, które mogą pomieścić Shelly 1 lub Shelly 13:00. Wcześniej używałem inteligentnych gniazdek do wyłączania i włączania światła. Działa to dobrze, dopóki nie zostanie wprowadzony człowiek. Aby wyłączyć te światła, ktoś zwykle musiał schylić się do gniazdka, aby wyłączyć światło za pomocą inteligentnej wtyczki, proste, prawda? Zło! Zwykle zdarzało się, że ktoś wybierał najwygodniejszą opcję i wyłączał światło za pomocą wbudowanego przełącznika, co sprawiało, że inteligentna wtyczka była bezużyteczna.

Odpowiedzią było wdrożenie przycisków Shelly. Eliminuje to inteligentną wtyczkę i sprawia, że ​​włączanie i wyłączanie światła jest wygodniejsze niż znajdowanie inteligentnej wtyczki lub szukanie przełącznika na uchwycie żarówki lub przełącznika na linii. Nie mogło być bardziej uproszczone.

To nie jedyny sposób na rozwiązanie tego problemu. Shelly produkuje przycisk WiFI, który może być używany w koordynacji z jednym z ich świateł lub serią świateł lub włącznik światła może być wyposażony w Shelly i używany do przełączania zdalnych urządzeń. To pokazuje dużą elastyczność ekosystemu Shelly.

Przycisk Shelly 1
PO LEWEJ: Shelly 1 i obudowa przycisku. PRAWO: Wewnątrz obudowy przycisku

Instrukcje

Podąża za producentem instrukcje i ostrzeżenia

1. Rozpakuj Shelly 1 i przycisk. 5 przewodów w przycisku zostało już rozebranych, podłącz je do Shelly 1.
2. Upewnij się, że światło jest odłączone przed następnymi krokami
3. Wytnij wbudowany przełącznik światła, jeśli jest zamontowany, lub przetnij przewód blisko lampy, aby włożyć przycisk;
4. Podłącz zasilanie do zacisków Shelly Button
5. Podłącz lampę do zacisków Shelly Button
6. Poprowadź kable i zakręć przycisk

Przełącznik liniowy Shelly Smart Lamp
Przekształcenie w inteligentną lampę z Shelly

7. Podłącz i włącz Shelly
8. Upewnij się, że pobrałeś aplikację Shelly Cloud i utworzyłeś konto
9. Przejdź do ustawień swojego urządzenia i wyszukaj dostępne połączenia Wi-Fi, urządzenie Shelly powinno pojawić się z własnym unikalnym identyfikatorem SSID, połącz się z nim.
10. Otwórz przeglądarkę i przejdź do 192.168.33.1, to jest adres IP serwera sieciowego urządzenia Shelly

11. Przejdź do przycisku ustawień Internetu i zabezpieczeń
12. Kliknij na Połącz klienta i dodaj lokalny Wifi SSID i hasło, a następnie kliknij Zapisz. Urządzenie połączy się teraz z siecią lokalną.

Sieć Wi-Fi Shelly

13. Otwórz aplikację Shelly Cloud i pojawią się „wykryte urządzenia”. Możesz utworzyć pokój za pomocą menu po lewej stronie, a następnie kliknąć wykryte urządzenia, aby dodać urządzenie do pokoju, postępując zgodnie z instrukcjami.

Urządzenia Shelly

14. Zostaniesz poproszony o włączenie funkcji chmury, a gdy urządzenie będzie gotowe, otwórz ustawienia i w razie potrzeby zaktualizuj do najnowszej wersji oprogramowania.

To wystarczy, aby zacząć korzystać z inteligentnego światła.

Następnym razem

Jest wiele innych rzeczy, które możesz zrobić w ustawieniach urządzenia, na przykład zmienić to, co zrobi urządzenie Shelly na podstawie długiego naciśnięcia przycisku, lub wyłączyć lampę po określonym przedziale czasu. Możesz także skorzystać z dostępnej funkcji harmonogramu lub skonfigurować rutynę. Możesz dodać umiejętność Shelly do Alexy, aby sterować głosem.

Zwróć uwagę na część 2, która pojawi się w ciągu najbliższych kilku tygodni, w której przyjrzę się przeniesieniu większej części mojego domu do systemu inteligentnego domu Shelly.

Ostatnia aktualizacja 2021-09-06 / Linki afiliacyjne / Obrazy z Amazon Product Advertising API

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Krzyk kończy dominację kasową Spider-Man: No Way Home w odrodzeniu serialu

Spider-Man: Bez drogi do domu wbił się w serca kinomanów, nie raz, nie dwa, ale trzy razy. Zmieniło wyobraźnię branży...

Walmart poważnie podchodzi do metawersu

Wygląda na to, że Walmart przygotowuje się do skoku w metawersum. Ostatnie zgłoszenia znaków towarowych wskazują, że firma chce ustanowić...

Błąd Safari 15 może ujawnić Twoją ostatnią aktywność przeglądania i osobiste identyfikatory

Błąd w Safari 15 może ujawnić Twoją aktywność przeglądania, a także ujawnić niektóre dane osobowe powiązane z Twoim kontem Google, według...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!