Kontrahenci Royal Mail są „sfrustrowani” systemem testowania statusu podatkowego


Royal Mail jest w ferworze zmiany pozapłacowej siły roboczej, tak aby osoby, których zobowiązania „prawdopodobnie” mieszczą się w zakresie reform IR35, zostaną przeniesione do płać w miarę zarabiania (PAYE) ustalenia dotyczące pracy, firma potwierdziła.

W oświadczeniu dla Computer Weekly rzecznik Royal Mail powiedział, że w ramach przygotowań do reform IR35 wchodzących w życie 6 kwietnia 2021 r. Firma starała się ocenić swoich kontrahentów – zarówno z indywidualnego, jak i opartego na rolach punktu widzenia – ocenić ich status podatkowy.

W rezultacie, jest teraz w ferworze przejścia osób oznaczonych w tych ocenach jako „prawdopodobnie” pracujących w IR35 od 6 kwietnia 2021 r. Do ustaleń roboczych PAYE.

Ta praca może spowodować, że firma doda te osoby do swojej listy płac lub zażąda, aby osoby, których to dotyczy, świadczyły swoje usługi w przyszłości za pośrednictwem firmy parasolowej PAYE.

„W przygotowaniu [for the reforms] przeprowadziliśmy wstępne oceny, zarówno na podstawie indywidualnej, jak i roli, iw ramach tej recenzji Royal Mail przenosi osoby, które naszym zdaniem mogą wchodzić w skład systemu PAYE ”- powiedział rzecznik.

„Robiąc to, zapewniamy zgodność z przepisami bez komentowania aktualnych ustaleń podatkowych tych osób”.

Reklama

Zgodnie z warunkami nadchodzących reform, od 6 kwietnia 2021 r. Średnie i duże organizacje sektora prywatnego będą odpowiadać za określenie sposobu opodatkowania wykonawców, z którymi współpracują.

Deklaracja własna

Obecnie to wykonawcy sami decydują, czy praca, którą wykonują i jak jest wykonywana, oznacza, że ​​powinni być opodatkowani w taki sam sposób, jak pracownicy pozapłacowi (poza IR 35) lub stali pracownicy najemni (wewnątrz IR 35).

Dlatego wewnętrzne oznaczenie IR35 oznacza, że ​​dany wykonawca jest uważany za pracownika firmy do celów podatkowych, więc jego wynagrodzenie brutto będzie podlegać potrąceniom z PAYE i ubezpieczenia społecznego.

Zgodnie z wytycznymi IR35 HM Revenue & Customs (HMRC) organizacje sektora prywatnego muszą zachować „rozsądną ostrożność” przy określaniu statusu podatkowego wykonawców, których zatrudniają, poprzez indywidualną ocenę ich warunków pracy w każdym przypadku z osobna.

Wynik tych ocen musi zostać potwierdzony wykonawcy na piśmie w formie oświadczenia o ustaleniu statusu (SDS), które musi również przedstawiać powody, dla których jego zaangażowanie zostało sklasyfikowane jako wewnątrz lub poza IR35.

Computer Weekly rozumie, że przygotowania Royal Mail do rozpoczęcia reform spowodowały frustrację niektórych wykonawców, ponieważ firma nie wydaje dokumentów SDS wykonawcom, których role zostały uznane za wewnątrz IR35 w wyniku przeprowadzonych przez nią „wstępnych ocen”.

Wykonawcy twierdzą ponadto, że utrudniło im to kwestionowanie i kwestionowanie wyników tych „wstępnych ocen”.

Pośrednik

W odpowiedzi rzecznik Royal Mail potwierdził: „Nie będziemy dostarczać pracownikom PAYE determinacji ani konkretnych powodów, ponieważ jesteśmy do tego zobowiązani tylko wtedy, gdy angażujemy się za pośrednictwem pośrednika po 6 kwietnia 2021 r.

Rzecznik dodał: „Dla osób zaangażowanych później przez pośrednika [this date], wydamy Oświadczenie o ustaleniu statusu i zaoferujemy procedurę odwoławczą zgodnie z naszymi zobowiązaniami ”.

Computer Weekly podzielił się szczegółami przygotowań Royal Mail do IR35 z HMRC, który powiedział, że nie może bezpośrednio komentować podejścia, jakie przyjmuje firma. Mimo to rzecznik agencji poboru podatków potwierdził, że firmy z sektora prywatnego są zobowiązane do dostarczenia wykonawcom karty charakterystyki dopiero po wprowadzeniu reform na początku przyszłego miesiąca.

„Kiedy 6 kwietnia 2021 r. Zmieniają się zasady pracy poza listą płac, wszystkie odpowiednie organizacje klienckie muszą mieć proces umożliwiający pracownikom działającym za pośrednictwem pośredników, takich jak firmy świadczące usługi osobiste, nie zgadzać się z określeniem ich statusu. Muszą również udostępnić swoje oświadczenie o ustaleniu statusu (SDS) tym pracownikom, wraz z powodami, dla których doszli do takiego wniosku ”- potwierdził rzecznik.

„Firmy mogą rozważyć, czy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub inni pośrednicy są najlepszym sposobem na zaangażowanie kontrahentów, jeśli pracują jak pracownicy. Jest to decyzja biznesowa, którą muszą podjąć organizacje, a organizacje mogą swobodnie decydować, w jaki sposób zaangażują swoich pracowników.

„Niektóre organizacje mogą zdecydować się na oferowanie pracownikom umów o pracę lub oferowanie im ról za pośrednictwem agencji, a nie bezpośrednio” – dodał rzecznik.

Dave Chaplin, dyrektor generalny firmy IR35 Shield zajmującej się doradztwem w zakresie podatków od wykonawców, powiedział, że podejście, które przyjmuje Royal Mail w celu dostosowania się do reform, jest jednym z wielu innych, które wydaje się przyjmować, na podstawie jej badań.

W niedawnym badaniu 3000 wykonawców przeprowadzonym przez IR35 Shield 47% uczestników stwierdziło, że nie otrzymało karty charakterystyki po zakończeniu przez klienta końcowego oceny swojego statusu podatkowego.

„To znaczy, że wielu wykonawców nie jest właściwie traktowanych w świetle nowych wymogów prawnych. Podczas gdy firmy z technicznego punktu widzenia nie muszą nic robić, dopóki przepisy nie wejdą w życie 6 kwietnia, wszystko to powoduje pogardę ze strony wykonawców, którzy szukają pewności co do ich statusu, a także zwiększa ryzyko dla firmy ”, Chaplin powiedział Computer Weekly.

„Zostały nam tylko tygodnie i istnieją rozsądniejsze sposoby, które niosą ze sobą mniejsze ryzyko dla firm, które chcą wcześnie zaangażować się w nowe ramy prawne”.

Istnieją również niepotwierdzone dowody na to, że wykonawcy głosują nogami, gdy powiedziano im, że ich praca znajduje się w IR35 i muszą przejść do porozumienia PAYE, jeśli chcą kontynuować pracę dla danej firmy, dodał Chaplin.

„Biorąc pod uwagę decyzję o przejściu na listę płac, wielu kontrahentów decyduje się na wysyłkę i poszukuje alternatywnych umów, gdzie są traktowani sprawiedliwie” – powiedział.

„Wykonawcy przegrywają, podobnie jak firmy, które popełniają błąd, które będą świadkami opóźnień i zakłóceń w projektach w wyniku niezgodnego z prawem i laissez-faire podejścia do oceny lub raczej nie oceniania ich warunkowej siły roboczej.

„Firma, która przyjmuje strategiczne i właściwe podejście do swoich zobowiązań dotyczących zgodności, nie powinna obawiać się przepisów i jest mało prawdopodobne, aby padła ofiarą jakiegokolwiek wyzwania ze strony HMRC, które może się pojawić” – powiedział Chaplin. „HMRC twierdzi, że chce pomóc firmom we właściwym wdrażaniu zasad i wydaje się, że jest to przykład, w którym interwencja jest bardzo potrzebna”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...

Nowe słuchawki Suunto w końcu pozwoliły mi docenić przewodnictwo kostne

Jako biegacz miejski nigdy nie zastanawiałem się zbytnio nad noszeniem słuchawek z redukcją szumów. W przeszłości eksperymentowałem z otwartymi słuchawkami, ale biegałem głównie...

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...
Advertisment