Kontenery: uczenie się od pionierów


Dzisiejsza nowoczesność jest dziedzictwem jutra. Bardzo niewiele firm o ugruntowanej pozycji jest obdarzonych jednorodnością, jeśli chodzi o technologie i dostawców wspierających ich operacje IT. Aplikacje są tworzone zgodnie z dominującymi modelami programowania i wdrażania. Serwery zwirtualizowane pozwalają przedsiębiorstwom na uruchamianie znanych podstawowych aplikacji na nowoczesnym sprzęcie, a tym samym unikają potencjalnie znacznych kosztów, ryzyka i zakłóceń związanych z przebudową.

Organizacje regularnie mówią o przekształcaniu swojej działalności w celu wspierania nowych sposobów angażowania się. W tym kontekście popyt na zmodernizowane aplikacje zajmuje czołowe miejsce jako pożądany cel.

Pandemia Covid-19 jeszcze bardziej skupiła się na tym, co wielu uważa za rdzeń nowoczesnej aplikacji. Musi być odporny, spójny i bezpieczny, zaprojektowany jako lekki modułowy model programowania umożliwiający szybkie wdrażanie i skalowalność.

Kołek do odpowiedniego otworu

Kontenery z Kubernetes, platforma do orkiestracji i zarządzania kontenerami typu open source, oferuje nowoczesny, lekki model aplikacji do szybkiego wdrażania operacji opartych na modułowych, przejściowych i niezmiennych usługach. Stają się coraz bardziej popularne, ponieważ zaspokajają zapotrzebowanie na aplikacje, które można w razie potrzeby skalować, zarówno lokalnie, w zarządzanym centrum danych, jak i wdrażane w chmurze publicznej lub prywatnej.

Co ważne, kontenery zapewniają spójność i odpornośći stanowią część technologii stworzonych z myślą o dostarczaniu natywnym dla chmury, wielu chmurach i szerszych hybrydowych operacjach IT.

Istnieje jednak tendencja, aby każda narracja o nowoczesnych aplikacjach była umieszczana w kontekście technologii kontenerowej. W rzeczywistości kontenery mają swoje miejsce w dostarczaniu optymalnych możliwości – ale tylko dla właściwej aplikacji.

Reklama

Aby uzyskać pewien wgląd w to, gdzie kontenery działają najlepiej, firma CCS Insight, zlecona przez firmę Red Hat, przeprowadziła badanie w styczniu i lutym 2021 r. Celem było zrozumienie rozwoju, wdrażania i użytkowania aplikacji i usług kontenerowych. Jednym z głównych zastosowań wdrożeń kontenerów było uproszczenie integracji i spójności wewnętrznych systemów i komponentów.

W rzeczywistości wiele z najlepszych scenariuszy użycia było zgodnych z oczekiwaniami, takich jak zapewnienie usług automatycznego skalowania dla istniejących rozwiązań oraz umożliwienie współużytkowania i ponownego wykorzystania zasobów w całej organizacji. I chociaż kontenery były używane w usługach handlu elektronicznego – jak można się było spodziewać, biorąc pod uwagę ich potrzeby w zakresie skalowania – na szerszym rynku kontenery nie zawsze są technologią wybieraną przez współczesnych twórców aplikacji.

Daleko jeszcze?

Niewątpliwie kontenery i Kubernetes oferują wiele korzyści operacyjnych, które stawiają je w centrum nowoczesnych strategii rozwoju aplikacji. Ich zdolność do zapewnienia spójnego i niezmiennego modelu skalowania, niezależnie od stosu technologii, podkreśla oferowane korzyści w zakresie produktywności i możliwości pewnego poziomu przenośności.

Adaptacja technologii rośnie, a rozwój strategii natywnych dla chmury i strategii opartych na chmurze jest głównym celem tworzenia i wdrażania nowych aplikacji. W innej ankiecie CCS Insight w połowie 2020 r., W której zapytano liderów IT o ich plany inwestycyjne, 42% z 736 respondentów wybrało podejście natywne lub oparte na chmurze. Jednak ta sama ankieta ujawniła również, że tylko 10% uznało model kontenerowy za swój najwyższy priorytet.

W rzeczywistości kontenery, aw szczególności platforma do orkiestracji kontenerów Kubernetes, okazały się technologią wymagającą do nawigacji, wdrażania i administrowania. Istnieje wiele aspektów dotyczących kontenerów i zarządzania nimi, które należy uwzględnić.

Ankieta CCS Insight dla firmy Red Hat odzwierciedla wiele wyzwań stojących przed wdrożeniem każdej nowej technologii, takich jak brak umiejętności i szkolenia oraz brak wiedzy, gdzie najlepiej wdrożyć.

Lekcje z pogranicza

Badanie CCS Insight różni się od innych podobnych badań publicznych, ponieważ profil respondenta charakteryzował się bardziej doświadczonym zestawem umiejętności technicznych związanych z postępowymi procesami i systemami informatycznymi. Dojrzałość respondentów w DevOps a rozwój i wdrażanie chmury były szczególnie wysokie, podobnie jak ich różnorodność platform wdrożeniowych.

Osoby rozpoczynające strategię kontenerową powinny zwrócić uwagę na tę dojrzałość i sposób, w jaki pionierzy zainwestowali w edukację i szkolenia, umożliwiając im korzystanie z szerokiego zakresu umiejętności i technologii.

Niezmienny charakter usług opartych na kontenerach, które można usunąć i ponownie wdrożyć, gdy dostępna jest nowa aktualizacja, podkreśla ich elastyczność i skalę. Ale chociaż kontenery mogą pojawiać się i znikać, pojawią się krytyczne dane, które muszą pozostać dostępne i po zastosowaniu odpowiednich kontroli.

Dla rosnącej liczby programistów korzystających z modelu kontenerowego, fizyczne urządzenia do przechowywania komputerów nie mogą już być na przykład sprawą kogoś innego. Deweloperzy będą musieli zaangażować się w udostępnianie zasobów pamięci masowej za pomocą kontenerów. Znajomość nowoczesnego przechowywania danych, a także fizycznej warstwy pamięci masowej, ma kluczowe znaczenie dla organizacji opartych na danych.

Bola Rotibi jest dyrektorem ds. Badań w CCS InsightSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pobierz ChatGPT na Maca i pomiń listę oczekujących

OpenAI uruchomiło swój natywna aplikacja ChatGPT dla komputerów Mac w tym miesiącu obok GPT-4o. Chociaż każdy może zainstalować aplikację na Macu, Twoje...

Nintendo otwiera swój drugi sklep w USA w San Francisco

Prawie 20 lat po otwarciu pierwszego sklepu w USA, Nintendo dodaje kolejną lokalizację. Sklep będzie zlokalizowany na Union Square w San Francisco,...

Fortnite Rozdział 5 Sezon 3 Nowe zmiany w puli łupów na mapie i broni

Fortnite'S Rozdział 5 Sezon 3 jest dubbingowany Zniszczonyi zawiera pustkowia w stylu Mad Maxa z modami samochodowymi i postaciami rozdartymi wojną....
Advertisment