Kontenery: uczenie się od pionierów


Dzisiejsza nowoczesność jest dziedzictwem jutra. Bardzo niewiele firm o ugruntowanej pozycji jest obdarzonych jednorodnością, jeśli chodzi o technologie i dostawców wspierających ich operacje IT. Aplikacje są tworzone zgodnie z dominującymi modelami programowania i wdrażania. Serwery zwirtualizowane pozwalają przedsiębiorstwom na uruchamianie znanych podstawowych aplikacji na nowoczesnym sprzęcie, a tym samym unikają potencjalnie znacznych kosztów, ryzyka i zakłóceń związanych z przebudową.

Organizacje regularnie mówią o przekształcaniu swojej działalności w celu wspierania nowych sposobów angażowania się. W tym kontekście popyt na zmodernizowane aplikacje zajmuje czołowe miejsce jako pożądany cel.

Pandemia Covid-19 jeszcze bardziej skupiła się na tym, co wielu uważa za rdzeń nowoczesnej aplikacji. Musi być odporny, spójny i bezpieczny, zaprojektowany jako lekki modułowy model programowania umożliwiający szybkie wdrażanie i skalowalność.

Kołek do odpowiedniego otworu

Kontenery z Kubernetes, platforma do orkiestracji i zarządzania kontenerami typu open source, oferuje nowoczesny, lekki model aplikacji do szybkiego wdrażania operacji opartych na modułowych, przejściowych i niezmiennych usługach. Stają się coraz bardziej popularne, ponieważ zaspokajają zapotrzebowanie na aplikacje, które można w razie potrzeby skalować, zarówno lokalnie, w zarządzanym centrum danych, jak i wdrażane w chmurze publicznej lub prywatnej.

Co ważne, kontenery zapewniają spójność i odpornośći stanowią część technologii stworzonych z myślą o dostarczaniu natywnym dla chmury, wielu chmurach i szerszych hybrydowych operacjach IT.

Istnieje jednak tendencja, aby każda narracja o nowoczesnych aplikacjach była umieszczana w kontekście technologii kontenerowej. W rzeczywistości kontenery mają swoje miejsce w dostarczaniu optymalnych możliwości – ale tylko dla właściwej aplikacji.

Reklama

Aby uzyskać pewien wgląd w to, gdzie kontenery działają najlepiej, firma CCS Insight, zlecona przez firmę Red Hat, przeprowadziła badanie w styczniu i lutym 2021 r. Celem było zrozumienie rozwoju, wdrażania i użytkowania aplikacji i usług kontenerowych. Jednym z głównych zastosowań wdrożeń kontenerów było uproszczenie integracji i spójności wewnętrznych systemów i komponentów.

W rzeczywistości wiele z najlepszych scenariuszy użycia było zgodnych z oczekiwaniami, takich jak zapewnienie usług automatycznego skalowania dla istniejących rozwiązań oraz umożliwienie współużytkowania i ponownego wykorzystania zasobów w całej organizacji. I chociaż kontenery były używane w usługach handlu elektronicznego – jak można się było spodziewać, biorąc pod uwagę ich potrzeby w zakresie skalowania – na szerszym rynku kontenery nie zawsze są technologią wybieraną przez współczesnych twórców aplikacji.

Daleko jeszcze?

Niewątpliwie kontenery i Kubernetes oferują wiele korzyści operacyjnych, które stawiają je w centrum nowoczesnych strategii rozwoju aplikacji. Ich zdolność do zapewnienia spójnego i niezmiennego modelu skalowania, niezależnie od stosu technologii, podkreśla oferowane korzyści w zakresie produktywności i możliwości pewnego poziomu przenośności.

Adaptacja technologii rośnie, a rozwój strategii natywnych dla chmury i strategii opartych na chmurze jest głównym celem tworzenia i wdrażania nowych aplikacji. W innej ankiecie CCS Insight w połowie 2020 r., W której zapytano liderów IT o ich plany inwestycyjne, 42% z 736 respondentów wybrało podejście natywne lub oparte na chmurze. Jednak ta sama ankieta ujawniła również, że tylko 10% uznało model kontenerowy za swój najwyższy priorytet.

W rzeczywistości kontenery, aw szczególności platforma do orkiestracji kontenerów Kubernetes, okazały się technologią wymagającą do nawigacji, wdrażania i administrowania. Istnieje wiele aspektów dotyczących kontenerów i zarządzania nimi, które należy uwzględnić.

Ankieta CCS Insight dla firmy Red Hat odzwierciedla wiele wyzwań stojących przed wdrożeniem każdej nowej technologii, takich jak brak umiejętności i szkolenia oraz brak wiedzy, gdzie najlepiej wdrożyć.

Lekcje z pogranicza

Badanie CCS Insight różni się od innych podobnych badań publicznych, ponieważ profil respondenta charakteryzował się bardziej doświadczonym zestawem umiejętności technicznych związanych z postępowymi procesami i systemami informatycznymi. Dojrzałość respondentów w DevOps a rozwój i wdrażanie chmury były szczególnie wysokie, podobnie jak ich różnorodność platform wdrożeniowych.

Osoby rozpoczynające strategię kontenerową powinny zwrócić uwagę na tę dojrzałość i sposób, w jaki pionierzy zainwestowali w edukację i szkolenia, umożliwiając im korzystanie z szerokiego zakresu umiejętności i technologii.

Niezmienny charakter usług opartych na kontenerach, które można usunąć i ponownie wdrożyć, gdy dostępna jest nowa aktualizacja, podkreśla ich elastyczność i skalę. Ale chociaż kontenery mogą pojawiać się i znikać, pojawią się krytyczne dane, które muszą pozostać dostępne i po zastosowaniu odpowiednich kontroli.

Dla rosnącej liczby programistów korzystających z modelu kontenerowego, fizyczne urządzenia do przechowywania komputerów nie mogą już być na przykład sprawą kogoś innego. Deweloperzy będą musieli zaangażować się w udostępnianie zasobów pamięci masowej za pomocą kontenerów. Znajomość nowoczesnego przechowywania danych, a także fizycznej warstwy pamięci masowej, ma kluczowe znaczenie dla organizacji opartych na danych.

Bola Rotibi jest dyrektorem ds. Badań w CCS InsightSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment