Kontenery dla pandemicznej architektury IT


W niedawnym wywiadzie dla Computer Weekly John-David Lovelock, wybitny wiceprezes ds. Badań w firmie Gartner opisał, jak koronawirus zmusza liderów biznesu do przekierowywania środków z innych działów do IT. Jako przykład podał, że potrzeba zapewnienia pracy zdalnej spowodowała, że ​​dział IT otrzymał pieniądze, które wcześniej były przeznaczone na utrzymanie budynku.

To znaczący zwrot w podejściu liderów biznesu do wydatków na IT – powiedział. „CIO zarabiają pieniądze z innych budżetów. IT zmienia się z kosztu na procent kosztu sprzedanych towarów ”. Innymi słowy, IT jest bezpośrednio powiązane z przychodami generowanymi przez biznes.

Gartner nie jest sam w przewidywaniu zwiększonej roli IT i znaczenia CIO w strategii biznesowej. A gdy gospodarka zacznie się ponownie otwierać, liderzy biznesu będą zastanawiać się, jak będzie wyglądał biznes po pandemii. IT ma odegrać kluczową rolę, a rok 2021 może być nadejściem pełnoletności konteneryzacja w przedsiębiorstwie, ponieważ organizacje pracują nad zwiększeniem elastyczności i obsługą chmury.

Stos strategiczny

Plik Wizja technologii Accenture 2021 Raport zaleca, aby firmy dążyły do ​​tworzenia strategicznych stosów IT, które umożliwią im szybkie wprowadzanie innowacji i wykorzystanie nowych możliwości w świecie po pandemii. Przedsiębiorstwa potrzebują adaptacyjnych podstaw technologicznych i nie mogą pozwolić sobie na obciążenie starszymi systemami. W Accenture Wizja technologii 2021, strategia natywna dla chmury i mikrousługi są kluczem.

Jednak chociaż głos dyrektora IT jest częściej słyszany przez szefów firm, istnieje ciągłe dokuczanie – starsze IT. Dla większości firm o ugruntowanej pozycji po prostu nie jest możliwe rozpoczęcie od nowa z całkowicie nową architekturą oprogramowania natywną dla chmury. Wydaje się, że są przykuci do planów architektonicznych, z których niektóre mają dziesiątki lat, które nie odzwierciedlają już dokładnie operacji biznesowych i całkowicie nie nadają się do nowoczesnych, zwinnych praktyk pracy.

W ostatnim artykule Computer Weekly patrząc na Wizja technologii 2021 Shaheen Sayed, lider technologiczny w Accenture UK & Ireland, zalecił firmom, które chcą stać się napędzane technologią, aby upewnić się, że ich stos technologiczny jest obsługiwany przez solidną infrastrukturę chmury.

Reklama

Napisała: „To nie tylko uwalnia ich od ciężaru starszych systemów, ale także pozwala im przekształcić się w firmę opartą na platformie, która może korzystać z wielu cyfrowych możliwości, aby szybko dostosować się do dzisiejszych priorytetów i prognozować potrzeby jutra. . ”

Sayed uważa, że ​​aby firmy mogły osiągnąć największy zwrot z inwestycji z migracji do chmury, muszą unikać ograniczania się do ograniczonego modelu „lift and shift”. Innymi słowy, muszą uczynić więcej swoich aplikacji natywnymi dla chmury.

Michael Warrilow, wiceprezes ds. Badań w firmie Gartner, mówi: „Zrozumienie„ natywnego dla chmury ”różni się, ale ma znaczące potencjalne korzyści w porównaniu z tradycyjnym, monolitycznym projektem aplikacji, takie jak skalowalność, elastyczność i zwinność. Jest też mocno związane z wykorzystaniem pojemników.

Jednak wiele organizacji spędziło lata przechodząc z serwerów bare-metal na maszyny wirtualne (maszyny wirtualne). Maszyny wirtualne umożliwiły administratorom IT wykorzystanie nowego, mocniejszego sprzętu do uruchamiania wielu serwerów wirtualnych w jednej szafie serwerowej, a ponieważ maszyna wirtualna zastępuje serwer fizyczny, aplikacje serwerowe zwykle nie wymagają modyfikacji.

Rozwój konteneryzacji

Gartner przewiduje, że do 2022 r. Ponad 75% globalnych organizacji będzie uruchamiać aplikacje kontenerowe w środowisku produkcyjnym, w porównaniu z mniej niż 30% obecnie. Dane analityka znajdują odzwierciedlenie w najnowszym Red Hat Enterprise Raport Open Source 2021, co pokazuje, że przyjęcie kontenerów jest już powszechne. Spośród 1250 ankietowanych liderów IT, nieco poniżej 50% stwierdziło, że przynajmniej w pewnym stopniu używa kontenerów w produkcji. Kolejne 37% używa kontenerów wyłącznie do rozwoju, a tylko 16% nadal ocenia lub bada adaptację kontenerów, według firmy Red Hat.

„Pojemniki nie są już rodzącym się trendem”, mówi ewangelista technologii Red Hat Gordon Haff. „W minionym roku widzieliśmy, jak wiele firm trafia do kontenerów”.

Chociaż wirtualizacja serwerów zajęła większą część dekady, aby uzyskać masową adopcję, ankieta firmy Red Hat pokazuje, że konteneryzacja nabiera tempa w przedsiębiorstwie. W ciągu zaledwie kilku lat stał się ważnym elementem infrastruktury przedsiębiorstwa.

Pierwszym krokiem w modernizacji infrastruktury jest poszukiwanie możliwości przeniesienia maszyn wirtualnych z lokalnych centrów danych do chmury publicznej, gdzie mogą nadal działać, korzystając z infrastruktury jako usługi (IaaS). Dostawcy chmury publicznej, tacy jak IBM, oferują automatyczne udostępnianie serwerów i warstwę wirtualizacji VMware w chmurze, co pozwala administratorom IT zachować pełną kontrolę nad stosem oprogramowania.

Suraj Kumar, dyrektor generalny ds. API, integracji i mikrousług w Software AG, uważa, że ​​samo przeniesienie maszyny wirtualnej do chmury nie zapewni organizacjom elastyczności i modułowości, które pomogą im radzić sobie z ciągle zmieniającym się środowiskiem biznesowym.

Aplikacje monolityczne

Tradycyjnie maszyny wirtualne pomagały firmom oddzielać aplikacje monolityczne od fizycznego sprzętu. „Obecnie coraz więcej organizacji rozbija monolityczne aplikacje na mniejsze usługi” – mówi Kumar.

Ta dekonstrukcja większej aplikacji na mniejsze bloki konstrukcyjne uruchamiane w ich własnych kontenerach przynosi korzyści pod względem elastyczności i skalowalności – mówi. Jeśli w pewnym obszarze występują wąskie gardła, można je skalować na bardziej szczegółowym poziomie, zamiast konieczności skalowania całej monolitycznej maszyny wirtualnej.

Każda dyskusja na temat kontenerów zwykle prowadzi do dyskusji na temat aranżacji kontenerów przy użyciu Gubernatorzy. Uruchamianie niewielkiej liczby kontenerów może być łatwe w zarządzaniu, ale prawdziwą wartością konteneryzacji jest to, że zapewnia eleganckie podejście do dostarczania mocy obliczeniowej, pamięci masowej i sieci dla mikrousług.

Aplikacja natywna dla chmury może być oparta na setkach mikrousług, z których każda wymaga monitorowania i orkiestracji. W tym miejscu sprawdza się Kubernetes.

Raport firmy Red Hat wykazał, że wykorzystanie kontenerów i Kubernetes prawdopodobnie będzie nadal rosło, przy czym 30% liderów IT spodziewa się znacznego zwiększenia wykorzystania kontenerów w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a kolejne 42% spodziewa się nieznacznego zwiększenia wykorzystania kontenerów.

Kubernetes jest w przeważającej mierze postrzegany jako ważny dla strategii aplikacji natywnych dla chmury w zakresie orkiestracji kontenerów – dwie trzecie postrzega go jako „bardzo” lub „niezwykle” ważny, a 19% uważa go za „ważny”.

Jednak, jak ostrzega James Sturrock, dyrektor ds. Inżynierii systemów w Nutanix, głównym wyzwaniem jest to, że Kubernetes jest głęboki i złożony oraz szybko ewoluuje wraz z rosnącym ekosystemem technologii, co oznacza, że ​​wiele organizacji nie ma własnego doświadczenia i ma problemy z dotrzymywać kroku potrzebom programistów.

„Bez odpowiednich narzędzi koszty i obciążenia związane z zarządzaniem mogą gwałtownie wzrosnąć, jeśli chodzi o zarządzanie Kubernetes i aplikacjami natywnymi dla chmury w różnych chmurach” – mówi Sturrock.

Istnieje wiele narzędzi, które mogą przyspieszyć konteneryzację aplikacji. Jednym z nich jest Migrate for Anthos, które, jak twierdzi Google, może zapewnić konteneryzację w ciągu kilku godzin lub dni.

Jeden z klientów Google, brytyjska gazeta Telegraf, wykorzystał Migrate for Anthos do przyspieszenia strategii modernizacji aplikacji. W wpis na blogu opisujący inicjatywę, Andrew Gregory, menedżer ds. Inżynierii systemów i Amit Lalani, starszy inżynier systemów, powiedział: „Telegraf uruchamiał starszy system zarządzania treścią (CMS) w innej chmurze publicznej w kilku instancjach. Aktualizacja samego systemu lub migracja treści do CMS naszej strony głównej była problematyczna, ale chcieliśmy przenieść ją z chmury publicznej, w której się znajdowała.

„Z pomocą naszych partnerów z Claranet i inżynierów Google, Migrate for Anthos zapewniło wyniki szybko i skutecznie. Ten stary (ale bardzo ważny) system jest teraz bezpiecznie w GKE i dołącza do jego nowocześniejszych odpowiedników. Już teraz odnotowuje znaczące oszczędności w infrastrukturze i mniejsze codzienne koszty operacyjne ”.

Mieszany świat infrastruktury IT

Ponieważ kontenery stają się głównym nurtem, jest wysoce prawdopodobne, że maszyny wirtualne pozostaną podstawowym elementem infrastruktury IT. Ed Hoppitt, dyrektor ds. Aplikacji i platform natywnych dla chmury w firmie VMware na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA), mówi: „Obecnie zainteresowanie nie dotyczy tego, w jaki sposób migruję, ale co powinienem migrować. Większość rozmów dotyczy tego, co należy zrobić: co mam biegać, gdzie i dlaczego? ”

Produkt firmy Tanzu umożliwia organizacjom zarządzanie kontenerami i maszynami wirtualnymi przy użyciu tej samej konsoli zarządzania. Hoppitt twierdzi, że kontenery i maszyny wirtualne oferują sposób na hermetyzację obliczeń, sieci i pamięci masowej w ramach obciążenia. „Czy zachowuję obciążenia, zastępuję je, ponownie hostuję, zmieniam platformę lub refaktoryzuję?” on mówi. „Przepisanie czegoś jako aplikacji kontenerowej może nie zawsze mieć sens”.

Z rozmowy Computer Weekly z Hoppittem wynika, że ​​organizacje wdrażające konteneryzację czasami napotykają podobne problemy, jakie napotykają pierwsi użytkownicy wirtualizacji. Naprawdę nie powinno być potrzeby odkrywania na nowo koła.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W ramach nowej umowy LG Electronics będzie dostarczać ładowarki do pojazdów elektrycznych firmie ChargePoint

Firmy ogłosiły dzisiaj, że południowokoreańska firma LG Electronics współpracuje z ChargePoint w celu zainstalowania większej liczby stacji ładowania pojazdów elektrycznych w USA. W...

Gwarancja blokady cen T-Mobile nie jest prawdziwa, twierdzi BBB; reklamy wycofane

Oddział Better Business Bureau (BBB) ​​stwierdził, że T Mobile gwarancja blokady ceny nie jest czymś takim i wezwał firmę do zaprzestania jej reklamowania. Ten...

Nintendo Direct czerwiec 2024: godzina rozpoczęcia i sposób oglądania na żywo

Atak letnich wiadomości o grach może w końcu dobiec końca – ale nie wcześniej niż Nintendo wyrazi swoją opinię. Śledzenie wydarzeń z...
Advertisment