Konspirator ds. cyberstalkingu na eBayu skazany na 18 miesięcy więzienia


Były menedżer bezpieczeństwa eBay Philip Cooke został skazany na 18 miesięcy więzienia za udział w intensywnej kampanii prześladowania przeciwko parze krytyków eBaya. Sędzia z Massachusetts wydał wyrok dziewięć miesięcy po Cooke przyznał się do winy do spisku w celu popełnienia cyberstalkingu i spisku w celu manipulowania świadkami. Jest pierwszym z siedmiu byłych pracowników eBaya skazanych przez Departament Sprawiedliwości after ujawnił schemat ostatni rok.

W komentarzach zgłoszony przez Bloomberg, sędzia okręgowy USA Allison Burroughs nazwała sprawę – w której pracownicy eBaya nękali zespół wydawniczy Inę i Davida Steinerów wieńcem pogrzebowym, żywymi karaluchami i zakrwawioną maską świni – „po prostu wariatami”.

Cooke, były policjant, przyznał się do wzięcia udziału w spotkaniu w 2019 r., na którym pracownicy eBay zaplanowali kampanię nękania na Twitterze przeciwko Steinerom i ich publikacji E-commerce Bajty. Był zaangażowany w późniejsze dyskusje na temat poważniejszych przestępstw, w tym wysyłanie groźnych przedmiotów pocztą i podróżowanie do domu pary w celu prowadzenia obserwacji, a także pomagał sabotować policyjne śledztwo w sprawie przestępstwa. „Pomysł, że wszyscy ci dorośli ludzie siedzą i wymyślają ten plan, jest dla mnie niezrozumiały” – powiedział Burroughs.

Oprócz wyroku więzienia, Cooke czeka trzy lata nadzorowanego zwolnienia i grzywna w wysokości 15 000 USD, o które wnioskowali prokuratorzy federalni. Czterech konspiratorów Cooke’a również przyznał się do winy w zeszłym roku, a Steinerowie złożył pozew cywilny przeciwko grupie.

Prokuratorzy mieli zapytał sąd na karę dwóch i pół roku więzienia dla Cooke’a, opisując swoje działania jako część „trzytygodniowego koszmaru” dla dziennikarzy. „Cooke zignorował większą część swojego życia zawodowego, aby chronić siebie i swoich przyjaciół. Co gorsza, Cooke wykorzystał swoją wiedzę o tym, jak wydziały policji prowadzą dochodzenia w sprawie przestępstw, aby utrudnić śledztwo NPD” — czytamy w memorandum skazującym.

Cooke twierdził odradzał kampanii prześladowania i wierzył, że wiele jej działań nigdy nie zostało zrealizowanych. Powiedział, że rzekomy architekt planu — były starszy dyrektor eBay ds. bezpieczeństwa i ochrony James Baugh, który nie przyznał się do winy — miał wzorzec „zadzierania z nim” poprzez nieodpowiednie i „niesamowite” wiadomości. Za swoje zachowanie obwinił częściowo problem z alkoholem, zaostrzony przez kulturę eBaya, mówiąc: w memorandum skazującym że „picie było częścią kultury, a alkohol był obecny w całej przestrzeni biurowej, gdzie typowe było robienie porannych ujęć alkoholu ze współpracownikami”.

Reklama

Prokuratorzy twierdzili, że dyrektorzy wysokiego szczebla – w tym były dyrektor generalny Devin Wenig – żywili gorzką urazę do Steinerów za ich krytyczne relacje na temat eBaya. Baugh rzekomo rozpoczął swoją kampanię nękania po rozmowie tekstowej z Wenigiem i szefem komunikacji Stevem Wymerem, przy czym Wenig powiedział, że nadszedł czas, aby ją „zdjąć”. Ale żaden z mężczyzn nie został oskarżony w ramach planu. eBay, który również nie został obciążony, wydał przeprosiny ale powiedział, że nie znalazł „żadnych dowodów”, że Wenig wiedział o kampanii.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kontroler Sega Genesis od Nintendo Switch ma sześć przycisków tylko w Japonii

Kiedy Gry Sega Genesis pojawiają się na Nintendo Switch Online w przyszłym miesiącu posiadacze Switcha w większości regionów będą musieli z...

9to5Mac Happy Hour 348: recenzje iPhone’a 13 i iPada mini, wydany iOS 15, zakończenie próbnego epickiego

W tym tygodniu w Happy Hour Zac i Benjamin omawiają funkcje i dziwactwa ujawnione przez spadające recenzje iPhone'a 13 i rozważą osobisty urok...

Jak dostosować pasek zadań systemu Windows 11?

Jeśli zaktualizowałeś swój komputer z systemu Windows 10 do Windows 11, może się okazać, że pasek zadań nie jest tak konfigurowalny...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!