Konieczne jest wyjaśnienie dotyczące dodatku „super odliczenia” IT


W jego Budżet z marca 2021 r, kanclerz Rishi Sunak ujawnił ulgę kapitałową w postaci super odliczenia, aby zachęcić firmy do większych inwestycji.

Od 1 kwietnia 2021 r. Do 31 marca 2023 r. Firmy będą mogły ubiegać się o 130% odliczenie od kapitału z tytułu superodliczenia na kwalifikujące się inwestycje w maszyny i maszyny oraz o 50% odliczenie w pierwszym roku na kwalifikujące się aktywa o specjalnej oprocentowaniu.

Super odliczenie pozwoli firmom obniżyć swoje rachunki podatkowe nawet o 25 pensów za każdego zainwestowanego funta. Witryna internetowa HM Revenue and Customs (HMRC) rozpoznaje sprzęt komputerowy jako maszynę, ale czy nie jest jasne, w jaki sposób inwestycje kapitałowe w zasoby cyfrowe są traktowane.

Komentując nowe ulgi, Shashi Prashad, prywatny partner biznesowy w KPMG, powiedział: „Super odliczenie w wysokości 130% ulgi podatkowej na inwestycje w maszyny i maszyny ma na celu zwiększenie inwestycji biznesowych i może to zrobić. Dając mu ograniczone okno dwóch lat, kanclerz zachęca przedsiębiorstwa do inwestowania raczej wcześniej niż później ”.

Portia Pierrel, dyrektor w PwC, powiedziała: „Zapewni to nie tylko przyspieszenie korzyści w czasie, ale także dodatkową ulgę podatkową od poniesionych wydatków. Na przykład, spodziewamy się, że producent poniesie 10 mln funtów wydatków na nową fabrykę, aby otrzymać dodatkowe 1 mln funtów oszczędności w podatkach gotówkowych w ciągu dwóch lat, w których środek jest stosowany ”.

Ale ponieważ firmy korzystają z usług opartych na chmurze typu pay-per-use z platformą powtarzające się opłaty abonamentowepozostaje pytanie, w jaki sposób taka technologia jest rozliczana i czy można ją traktować jako inwestycję kapitałową.

Reklama

Julian David, dyrektor generalny organizacji handlu technologicznego TechUK, argumentował, że chociaż środki wprowadzone przez kanclerza pomogą zwiększyć inwestycje w całej Wielkiej Brytanii, należy docenić inwestycje w aktywa cyfrowe i oprogramowanie. „Gorąco zachęcamy, aby te schematy, w tym superodliczenie, miały zastosowanie do potrzeb nowoczesnych firm, które w coraz większym stopniu polegają na niematerialnych inwestycjach cyfrowych w przetwarzanie w chmurze, dane i narzędzia sztucznej inteligencji w celu pobudzenia wzrostu” – powiedział.

Odliczenie z tytułu super odliczenia może mieć konsekwencje w momencie sprzedaży aktywów.

W artykule na stronie internetowej Out-Law, Eloise Walker, partner i szef działu podatków od osób prawnych w Pinsent Masons, kancelaria za Out-Law, ostrzegł, że odpis znacznie skomplikuje sprawę, gdy aktywa zostaną później sprzedane.

„Dokument strategiczny przedstawiający szczegóły nowego systemu posuwa się nawet do stwierdzenia, że ​​środek może„ negatywnie wpłynąć na doświadczenia klientów ”ze względu na dodatkowe zadania administracji podatkowej, które należy wykonać, gdy aktywa zostaną sprzedane” – powiedziała.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

IRS przedłuża swój program podatkowy Free File na kolejne pięć lat

Program IRS Free File będzie dostępny przez kolejne pięć lat. Agencja ogłosiła że przedłuża program do października 2029 r., umożliwiając ludziom bezpłatne składanie...

Sonos usłyszał muzykę: ulepszenia VoiceOver, odtwarzanie lokalne i nie tylko, powrót do nowej aplikacji

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nowość wersję swojej aplikacji ten miesiąc. Otrzymał także wiele krytycznych opinii od użytkowników na temat brakujących funkcji,...

Możesz zaoszczędzić do 20 USD na najnowszych power bankach Qi2 firmy Anker

Cieszę się, że byłem zmuszony poczekać z przyjęciem nowego standardu ładowania magnetycznego, ponieważ oznacza to, że mogę teraz skorzystać z rabatów takich jak...
Advertisment