Konferencja Facebook Oculus Connect VR odbędzie się 16 września


Coroczna konferencja Facebooka Oculus Connect odbędzie się 16 września tylko w trybie online – i zostanie przemianowana na Facebook Connect, część stopniowej asymilacji swojej filii wirtualnej rzeczywistości giganta społecznościowego.

Connect 2020 będzie publicznie transmitowany online, zmiana na Facebooku ogłosił w kwietniu. Podobnie jak wydarzenia z ostatnich kilku lat, obejmie mieszankę wiadomości z wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości z Facebooka. Ale w przeciwieństwie do poprzednich lat, nie jest traktowany jako konferencja VR. Zamiast tego jest to pierwsza wycieczka dla „Facebook Reality Labs”, nazwy, która obejmuje teraz wszystkie wysiłki Facebooka w zakresie VR i AR. Obejmuje to Oculus, który koncentruje się na grach VR i zestawach słuchawkowych; Spark AR, system AR oparty na telefonach Facebooka; i wideotelefon Portal.

Facebook nie ujawnił harmonogramu Connect. „Widzowie mogą zapoznać się z przemówieniami liderów Facebooka i wizjonerów branży, aby usłyszeć o najnowszych innowacjach w AR / VR i dołączyć do wciągających sesji programistycznych” – podała firma w komunikacie prasowym. Dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg i główny naukowiec Oculus Michael Abrash wydają się pojawiać, podobnie jak w ostatnich latach. („Facebook Reality Labs” wcześniej odnosiło się do działu badawczego Abrasha, który zmienia nazwę na FRL Research). Jednak były CTO Oculus John Carmack, popularny mówca Connect, przeniósł się do działań AI Facebooka ostatni rok.

Następuje rebranding „Facebook Connect” kontrowersyjny wybór wymaganie logowania się do Facebooka w zestawach słuchawkowych Oculus – wycofanie opcji utrzymania niepowiązanego konta Oculus. Oculus został przejęty w 2014 roku, ale utrzymuje odrębną markę, która tłumi obawy dotyczące praktyk prywatności Facebooka i możliwości eksploracji danych.

W komunikacie prasowym Oculus czytamy, że nowy parasol FRL zwiększy „przejrzystość” wokół zespołów AR i VR, „wizualnie identyfikując nas jako część Facebooka, patrząc w przyszłość kolejnej platformy komputerowej, która stawia ludzi w centrum”. Wskazuje również na kwestie prywatności, mówiąc, że „będzie się ona nadal rozwijać [its] podejście do prywatności w miarę rozwoju technologii ”.

Oculus rezerwuje wiele nowości dotyczących sprzętu dla Connect, a ten rok może nie być wyjątkiem. Najwyraźniej ujawniono wyciekające obrazy odświeżony zestaw słuchawkowy Oculus Quest które mogą rozpocząć się tej jesieni. Widzowie mogą również zobaczyć aktualizację Horizon, wirtualnego świata prowadzonego przez Facebooka, który jest obecnie w fazie beta. Wcześniejsze konferencje zawierały praktyczne demonstracje prototypów, co prawdopodobnie nie wydarzy się w 2020 roku. Jednak brak osobistych spotkań może skłonić Oculus do wprowadzenia nowych funkcji oprogramowania w ramach programu, zamiast trzymać je na przyszłe miesiące.

Reklama

Plany AR na Facebooku są bardziej mgliste. Jak dotąd koncentruje się na dostarczaniu konsumentom AR opartych na telefonach, ale tak jest pod wpływem bardziej futurystycznych pomysłów – jak „Mapy na żywo” dla inteligentnych okularów – w przeszłości Connects. Dzięki Magic Leap konkurencja konsumencka AR zmniejszyła się w ostatnich miesiącach przejście do biznesu i północ zaprzestanie produkcji inteligentnych okularów po przejęciu Google. Ale konkurent Nreal właśnie wypuścił parę okularów konsumenckich w Korei, a Facebook może udostępniać aktualizację na własnej osi czasu.

Nowa pandemia koronawirusa osłabiła łańcuch dostaw Facebooka na początku tego roku, przez co trudno było znaleźć zestawy słuchawkowe Quest i Rift S. Ale firma wiosenny raport o zarobkach zasugerował również, że dystans społeczny napędzał wzrost wykorzystania VR i AR. Facebook rzadko publikuje twarde dane o sprzedaży. Ale jeśli jego zestawy słuchawkowe (lub inne produkty) osiągnęły znaczący kamień milowy, możemy usłyszeć więcej o perspektywach pandemii VR w Connect – a także o długoterminowej przyszłości medium.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!