Koncepcja: Nowe podejście do Safari w iOS 15 z tymi samymi podstawowymi zasadami projektowania i celami


Najnowszy projekt Safari firmy Apple w iOS 15 był co najmniej kontrowersyjny. To kompletna zmiana jednej z najpopularniejszych aplikacji na iPhone’a, która podąża za zupełnie innymi filozofiami projektowania. Niezliczone osoby, w tym ja, próbowały wymyślić sposoby na „naprawienie” nowego projektu i uczynienie go bardziej znajomym i wygodnym w użyciu. To moja ostatnia próba. Chciałem kierować się tymi samymi zasadami i dążyć do tego samego celu. Przeglądarka mobilna, która jest łatwa w obsłudze w jednej ręce i sprawia, że ​​przełączanie się między witrynami w locie jest dziecinnie proste.

Zacznijmy od podstawowego problemu. Nowy pasek adresu URL przeglądarki Safari w iOS 15 unosi się nad zawartością i cofa się podczas przewijania. Okazało się, że jest to szczególny problem dla stron internetowych, które mają paski kart na dole. Jest więc dla mnie jasne, że pływający pasek adresu URL nie przejdzie dobrze przez wielu użytkowników, jeśli pozostanie do końca cyklu beta. Apple stale go ulepsza z każdą wersją beta, ale wydaje się, że po prostu lobbują na kolejnych elementach interfejsu użytkownika.

W poszukiwaniu inspiracji zajrzałem do aplikacji Mapy. Apple przeprojektował Mapy w iOS 10 ze wspaniałym, przeciąganym widokiem modalnym, który zawiera wszystkie niezbędne przyciski i elementy sterujące. Można go ukryć, gdy chcesz eksplorować mapę, i można go w pełni rozwinąć, gdy potrzebujesz uzyskać wskazówki lub znaleźć interesujące miejsce.

Ten element interfejsu użytkownika działa idealnie w przeglądarce internetowej. Poniżej możesz zobaczyć cztery etapy, które wymyśliłem dla tego przeciąganego widoku modalnego w Safari. W swoim najkrótszym punkcie, czyli gdy jedna karta jest otwarta, wyświetla tylko podstawowe elementy. Pokazuje pasek adresu URL, przycisk przeładowania, przycisk udostępniania, przycisk nowej karty i przycisk widoku karty.

Po otwarciu wielu kart możesz przechodzić między nimi pod paskiem adresu URL. Możesz łatwo dotknąć innej karty, aby przełączyć się na nią, aby gesty nie zakłócały wskaźnika domu.

Dotknięcie przycisku widoku karty lub kontynuowanie przeciągania modalnego w górę spowoduje wyświetlenie podglądu kart. Zamiast oddzielać widok nowej karty od nowej strony startowej, Apple może połączyć je w jedno centrum.

Reklama

Jeśli przeciągniesz modalny maksymalnie w górę, zobaczysz wszystkie nowe komponenty, które Apple umieścił na nowej stronie startowej Safari. Tutaj jednak możesz również zobaczyć wszystkie swoje karty. Istnieje skrót do wszystkich grup kart i jeden do kart iCloud. Poniżej zakładek możesz zobaczyć swoje ulubione z linkiem, który przejdzie do wszystkich twoich zakładek i historii. Pod tym dzielone z tobą, a pod tym wszystko inne.

Wiele osób testujących nowe Safari naprawdę lubi nowy widok kart. Ale jest całkowicie oderwany od reszty interfejsu i szczerze mówiąc, nieco skomplikowany. Przełączanie się między otwartymi kartami powinno być jak najprostsze, a podgląd wizualny tuż pod paskiem adresu URL i w locie może zapewnić znacznie lepsze wrażenia.

Oczywiście możesz kliknąć przycisk „Wszystkie karty”, aby zobaczyć nowy widok siatki. To najlepsza część przeprojektowania Safari, ale nie powinien to być główny widok kart. Apple bardzo chciał promować nowe przełączanie kart gestami, ale same gesty próbują odtworzyć element interfejsu bezpośrednio pod nim.

Innym problemem związanym z nowym projektem jest brak miejsca na wyraźne, łatwe do dotknięcia przyciski wstecz i dalej. Wciąż trudno jest dopasować je do tego projektu, ale można to zrobić w znacznie bardziej przejrzysty sposób. Spodziewam się, że będą opcjonalne w Ustawieniach. Gesty machnięcia do tyłu i do przodu są bardzo powszechne i łatwe w użyciu. Przyciski wcale nie muszą tam być. Ale jeśli ich chcesz, lepiej by tu działały.

Co sądzisz o nowym projekcie Safari w iOS 15? Czy uważasz, że proponowane przez nas zmiany mają sens? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej!

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

M1X MacBook Pro może być wyposażony w wycięcie, twierdzi wyciek w ostatniej chwili

Apple już dziś zapowiedziało swoje nowe modele MacBooka Pro M1X. Przedsiębiorstwo wysłał zaproszenia na swoje „Uwolnione” wydarzenie w zeszłym tygodniu, a wydarzenie...

Na zdjęciu chłodnice AIO nowej generacji firmy Corsair dla Intel Alder Lake

Nadchodzące chłodnice AIO Corsaira zostały ostatnio drażnione przez firmę, oprócz renderów urządzeń, które wyciekły przez VideoCardz. Wszystkie nowe chłodnice będą wyposażone w...

TerraMaster przedstawia linię 8-Bay Rackmount NAS

TerraMaster przedstawia swoją linię 8-wnękowych serwerów pamięci masowej zaprojektowanych z myślą o potrzebach nowoczesnych firm w zakresie wirtualizacji przedsiębiorstw, aplikacji intensywnie korzystających z...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!