Komórkowy zegarek Apple: czy warto?


Linia Apple Watch jest dostępna w wielu różnych opcjach i konfiguracjach, począwszy od różnych materiałów obudowy, kolorów, rozmiarów i nie tylko. Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest jednak to, czy kupić Apple Watch z łącznością komórkową.

Dzięki Apple Watch z LTE możesz wyruszyć w świat bez iPhone’a, zachowując jednocześnie łączność. To przydatna funkcja, ale płatna.

Które modele Apple Watch oferują łączność komórkową?

Według Apple’a:

Modele komórkowe Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra i Apple Watch SE z aktywnym planem usług umożliwiają wykonywanie połączeń, wysyłanie SMS-ów i wiele więcej – a wszystko to bez iPhone’a. Podczas podróży zagranicznej możesz wykonać połączenie ze służbami ratunkowymi, naciskając i przytrzymując boczny przycisk. Teraz dzięki Family Setup członkowie Twojej rodziny, którzy nie mają iPhone’a, mogą korzystać z Apple Watch.

Apple obecnie sprzedaje Apple Watch SE, Apple Watch Series 8 i Apple Watch Ultra. The Apple Watch SE zaczyna się od 249 dolarów za łączność GPS i 299 dolarów za łączność GPS i komórkową. Tymczasem, Apple Watch seria 9 zaczyna się od 399 dolarów za GPS i 499 dolarów za telefon komórkowy i GPS.

Należy jednak wziąć pod uwagę jedną rzecz: Apple Watch Series 9 ze stali nierdzewnej, Apple Watch Series 9 Hermès i Apple Watch Ultra są tylko dostępny z GPS i łącznością komórkową. Oznacza to, że Twój Apple Watch będzie wyposażony w sprzęt niezbędny do łączności komórkowej, ale będziesz musiał zdecydować, czy płacić miesięczną cenę.

Reklama

Koszty powiązane z siecią komórkową

Większość planów będzie kosztować około 10 dolarów miesięcznie, co jest wciąż znacznie tańsze niż wiele planów iPhone’a. Możesz uzyskać ofertę na abonament komórkowy, jeśli kupisz zegarek bezpośrednio od operatora, takiego jak Verizon Lub AT&T.

Należy również pamiętać, że jeśli kupisz standardowy Apple Watch z GPS, nie można później dodać planu komórkowego. Aby mieć dostęp do planu teraz lub w przyszłości, musisz kupić zegarek Apple Watch GPS + Cellular.

Nie musisz nosić iPhone’a przy sobie

Dla osób, które chcą przyzwyczaić się do zostawiania iPhone’a na rzecz Apple Watch, sensowne jest posiadanie planu komórkowego. Zwłaszcza dla tych, którzy biegają lub spacerują – dzięki modelowi komórkowemu nie musisz nosić ze sobą nieporęcznego iPhone’a, aby mieć dostęp do rozmów, SMS-ów, muzyki i nie tylko. Sparowane z AirPodsmożesz odbierać połączenia, słuchać muzyki i nie tylko, nie mając iPhone’a w pobliżu.

Jeśli jednak okaże się, że zawsze masz przy sobie iPhone’a, korzystanie z sieci komórkowej może nie być dla Ciebie tego warte. Podejmując decyzję, weź pod uwagę swoje obecne użycie iPhone’a, aby sprawdzić, czy komórkowy Apple Watch może być uzasadniony.

Alarmowe SOS na Apple Watch

Alarmowe połączenie alarmowe Apple Watch

Jeśli chcesz zadzwonić do służb ratunkowych ze swojego zegarka Apple Watch i nie masz planu sieci komórkowej, nadal możesz to zrobić, ale tylko pod warunkiem połączenia ze znaną siecią Wi-Fi. stwierdza Apple:

Aby skorzystać z alarmowego SOS na zegarku Apple Watch, który nie ma sieci komórkowej, Twój iPhone musi znajdować się w pobliżu. Jeśli Twojego iPhone’a nie ma w pobliżu, Apple Watch musi się tam znajdować podłączony do znanej sieci Wi-Fi I musisz skonfigurować połączenia Wi-Fi.

Gdy nawiązujesz połączenie za pomocą funkcji Alarmowe SOS, zegarek Apple Watch automatycznie łączy się z lokalnymi służbami ratunkowymi i udostępnia im Twoją lokalizację.

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli planujesz pozostać bez iPhone’a, komórkowy Apple Watch zapewni Ci spokój ducha. Apple Watch oferuje szereg funkcji zdrowotnych, a sieć komórkowa prawdopodobnie również jest funkcją zdrowotną.

Konfiguracja rodziny

Konfiguracja rodziny jest popularny wśród rodziców którzy chcą mieć kontakt ze swoimi dziećmi, nie mając iPhone’a. Dzięki tej funkcji rodzic może skonfigurować komórkowy zegarek Apple Watch dla swojego dziecka na swoim osobistym iPhonie. Dziecko może następnie używać zegarka Apple Watch do dzwonienia, wysyłania SMS-ów lub korzystania z innych dostępnych funkcji, a wszystko to przy użyciu własnego numeru telefonu i Apple ID. Dzięki Family Setup iPhone rodzica nie musi znajdować się w pobliżu.

Niektóre powody wyboru tej opcji obejmują fakt, że jest ona bardziej opłacalna. Urządzenie jest nie tylko tańsze niż większość iPhone’ów, ale także tańsze jest dodanie planu transmisji danych i ubezpieczenie Pielęgnacja Apple+. Ponadto, ponieważ zegarki Apple nosi się na nadgarstku, nieco trudniej je zgubić.

watchOS 9.1 umożliwia pobieranie Apple Music przez Wi-Fi lub komórkę bez konieczności ładowania

I wreszcie, jeśli zdecydujesz się na Apple Watch zamiast iPhone’a, Twoje dziecko będzie mniej siedziało przed ekranem, do czego dąży wielu rodziców. Dostępna jest kontrola rodzicielska, która sprawia, że ​​Apple Watch działa za Ciebie. Na przykład istnieje Funkcja szkolna który wyłącza dostęp do aplikacji i powiadomień, gdy dziecko jest w szkole.

Ogólne przemyślenia

Dla większości ludzi Apple Watch z obsługą sieci komórkowej będzie prawdopodobnie właściwą decyzją. Chociaż wiąże się to z wyższymi kosztami, odblokowuje wiele najlepszych funkcji Apple Watch i sprawia, że ​​jest on naprawdę niezależny od iPhone’a.

Pamiętaj też, że możesz kupić Apple Watch z siecią komórkową i nie aktywować go. Może to być dobra opcja, jeśli planujesz używać Apple Watch przez kilka lat, ponieważ pewnego dnia możesz zdecydować, że mimo wszystko chcesz lub potrzebujesz telefonu komórkowego.

Mam nadzieję, że pewnego dnia nie będziemy musieli w ogóle prowadzić tej debaty i wszystkie modele Apple Watch będą standardowo wyposażone w moduł komórkowy, pozostawiając każdemu wybór, czy go aktywuje, czy nie. Ale na razie jest to decyzja, którą musisz podjąć przy zakupie zegarka Apple Watch.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Blizzard twierdzi, że Overwatch 2 może powrócić do trybu 6 na 6, ale nie byłoby to łatwe

Jedną z największych zmian, jakie wprowadziła firma Blizzard, Ostrzeżenia 2 do tej pory było zmiana rozmiaru drużyny w grze z...

SearchGPT, długo oczekiwana wyszukiwarka OpenAI, uruchamia się z listą oczekujących

OpenAI oficjalnie wkracza do branży wyszukiwania. SearchGPT, nowa wyszukiwarka z inteligencją ChatGPT, jest startuje dziś jako „prototyp” w dostępie prywatnym. SearchGPT to wersja wyszukiwarki...

Generator wideo AI Runway’a został przeszkolony na podstawie tysięcy zeskrobanych filmów z YouTube’a

Według Runway, firma szkoliła swój generator tekstu na wideo za pomocą sztucznej inteligencji na tysiącach filmów z YouTube i pirackich filmów raport z...
Advertisment