Komiksy Tom King’s Vision są doskonałą kontynuacją WandaVision


Komiksy nigdy nie były większe: wraz z rosnącymi z dnia na dzień programami telewizyjnymi Marvela, filmami DC i niezależnymi adaptacjami, komiksy nigdy nie były bardziej widoczne w popkulturze. Ta cotygodniowa kolumna Verge poleca nowe i stare serie komiksów, niezależnie od tego, czy jesteś długoletnim fanem, czy nowicjuszem.

WandaVisionFinał sezonu trafił w Disney Plus, ale jeśli masz ochotę na bardziej surrealistyczne podmiejskie komiksy, nie szukaj dalej Wizja, 12-numerowy nakład pisarza Toma Kinga i artysty Gabriela Hernandeza Walty, który zgłębia ideę superbohatera, który próbuje cofnąć się i założyć rodzinę – bez względu na koszty.

Co to jest? Wizja to seria komiksów z 12 numerami. Choć lekko wiąże się z historią bohatera przez dziesięciolecia komiksów, jest to w dużej mierze samodzielna historia: Vision przenosi się na przedmieścia DC i (dosłownie) tworzy rodzinę: żonę Virginię i dwoje nastoletnich dzieci, Viv i Vin.

Wydanie pierwsze wprowadza czytelników bezpośrednio w miks obok nowo wybitej rodziny syntezoidów. Vision próbuje pogodzić swoją pracę jako Avenger (i jako łącznik rządowy grupy superbohaterów) oraz jako nowy ojciec i mąż; Virginia stara się dopasować do sąsiedztwa; a bliźniaki zmagają się z nastoletnim dramatem prób dopasowania się do szkoły (co jest szczególnie trudne, biorąc pod uwagę ich robotyczną naturę i supermoce). Późniejsze wydania dotyczą również Sparky’ego, szczególnie uroczego psa syntezoidalnego.

Reklama

To rodzaj serialu, w którym Vision walczy z gigantycznym potworem u boku Avengersów, jednocześnie rozmawiając przez telefon z Virginią, aby uporządkować dramat z bliźniakami w szkole.

Ale w tym wszystkim jest pełzające poczucie przerażenia i lęku, wspomagane przez niewidzialnego narratora, który w całym numerze obiecuje, że pozornie idealne życie na przedmieściach Visiona zakończy się łzami. Sprawy zaczynają się stosunkowo łagodnie, jak sąsiedzi, którzy są zdenerwowani przez rodzinę lub wredny slogan malowany sprayem na garażu, ale wszystko szybko przekształca się w tuszowanie morderstwa, gdy Vision i jego nowa rodzina zaczynają tkwić w sieci kłamstw, nieporozumienia i zemsta.

Jeśli podobało ci się powolne spalanie WandaVisionz super heroicznym dramatem wciśniętym między niepokojącą iluzję domowego spokoju, Wizja Nr 1 (i reszta biegu) powinien oferować dużo więcej paszy.

Seria jest świetna również dla nowicjuszy, którzy mają wizję jako postać: przeplatana przez bieg to ponowna analiza kluczowych momentów w karierze sztucznego bohatera, w tym jego związku z Wandą, ich pragnienia rodziny, jego czasu jako znajomo wyglądającego Białego. Wizja, która straciła wszystkie wspomnienia i nie tylko. Dla fanów MCU, którzy są bardziej zaznajomieni z ekranowym pochodzeniem Visiona, dobrze jest przyjrzeć się oryginalnej wersji postaci.

Ostatecznie, Wizja to fascynujące spojrzenie na słabości i szaleństwa ludzi oraz badanie tego, co ktoś byłby skłonny zrobić, aby chronić swoją rodzinę. Co może być bardziej ludzkie niż to?

Kto to jest? Wizja został stworzony przez pisarza Toma Kinga (znanego również z niedawnego uruchomienia Ordynans i jego uznany Mister Miracle serii), artysta Gabriel Hernandez Walta i kolorysta Jordie Bellaire.

Gdzie mogę to przeczytać? Cały przebieg dwunastu numerów jest dostępny w witrynie Usługa subskrypcji Marvel Unlimited. ZA kolekcja cyfrowa jest również dostępny w Kindle / Comixology za 6,49 USD, wraz z kolekcjami w miękkiej i twardej oprawie (które są nieco droższe i trudniejsze do znalezienia).Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

iOS 17 StandBy przypomina eksperyment dla nowego urządzenia domowego

Zapowiedziany w poniedziałek iOS 17 ma sporo nowych funkcji. Ale jedną z funkcji, która od razu zwróciła moją uwagę, był StandBy, nowy...

Apple ogłasza pierwszy oficjalny zestaw projektowy dla Figma z zasobami iOS 17 i iPadOS 17

Konferencja Apple's Worldwide Developer Conference trwa w tym tygodniu, a dziś firma ma miłą niespodziankę dla projektantów. Apple oficjalnie dołączyło do społeczności...

Apple chce zamienić iPhone’a w kamerę do śledzenia zwierząt

Apple ma nową platformę programistyczną, za pomocą której można zmienić iPhone'a w autonomiczną kamerę do śledzenia zwierząt. Zgodnie z dokumentacją na stronie Appleprogramiści...
Advertisment