Komiksy Tom King’s Vision są doskonałą kontynuacją WandaVision


Komiksy nigdy nie były większe: wraz z rosnącymi z dnia na dzień programami telewizyjnymi Marvela, filmami DC i niezależnymi adaptacjami, komiksy nigdy nie były bardziej widoczne w popkulturze. Ta cotygodniowa kolumna Verge poleca nowe i stare serie komiksów, niezależnie od tego, czy jesteś długoletnim fanem, czy nowicjuszem.

WandaVisionFinał sezonu trafił w Disney Plus, ale jeśli masz ochotę na bardziej surrealistyczne podmiejskie komiksy, nie szukaj dalej Wizja, 12-numerowy nakład pisarza Toma Kinga i artysty Gabriela Hernandeza Walty, który zgłębia ideę superbohatera, który próbuje cofnąć się i założyć rodzinę – bez względu na koszty.

Co to jest? Wizja to seria komiksów z 12 numerami. Choć lekko wiąże się z historią bohatera przez dziesięciolecia komiksów, jest to w dużej mierze samodzielna historia: Vision przenosi się na przedmieścia DC i (dosłownie) tworzy rodzinę: żonę Virginię i dwoje nastoletnich dzieci, Viv i Vin.

Wydanie pierwsze wprowadza czytelników bezpośrednio w miks obok nowo wybitej rodziny syntezoidów. Vision próbuje pogodzić swoją pracę jako Avenger (i jako łącznik rządowy grupy superbohaterów) oraz jako nowy ojciec i mąż; Virginia stara się dopasować do sąsiedztwa; a bliźniaki zmagają się z nastoletnim dramatem prób dopasowania się do szkoły (co jest szczególnie trudne, biorąc pod uwagę ich robotyczną naturę i supermoce). Późniejsze wydania dotyczą również Sparky’ego, szczególnie uroczego psa syntezoidalnego.

Reklama

To rodzaj serialu, w którym Vision walczy z gigantycznym potworem u boku Avengersów, jednocześnie rozmawiając przez telefon z Virginią, aby uporządkować dramat z bliźniakami w szkole.

Ale w tym wszystkim jest pełzające poczucie przerażenia i lęku, wspomagane przez niewidzialnego narratora, który w całym numerze obiecuje, że pozornie idealne życie na przedmieściach Visiona zakończy się łzami. Sprawy zaczynają się stosunkowo łagodnie, jak sąsiedzi, którzy są zdenerwowani przez rodzinę lub wredny slogan malowany sprayem na garażu, ale wszystko szybko przekształca się w tuszowanie morderstwa, gdy Vision i jego nowa rodzina zaczynają tkwić w sieci kłamstw, nieporozumienia i zemsta.

Jeśli podobało ci się powolne spalanie WandaVisionz super heroicznym dramatem wciśniętym między niepokojącą iluzję domowego spokoju, Wizja Nr 1 (i reszta biegu) powinien oferować dużo więcej paszy.

Seria jest świetna również dla nowicjuszy, którzy mają wizję jako postać: przeplatana przez bieg to ponowna analiza kluczowych momentów w karierze sztucznego bohatera, w tym jego związku z Wandą, ich pragnienia rodziny, jego czasu jako znajomo wyglądającego Białego. Wizja, która straciła wszystkie wspomnienia i nie tylko. Dla fanów MCU, którzy są bardziej zaznajomieni z ekranowym pochodzeniem Visiona, dobrze jest przyjrzeć się oryginalnej wersji postaci.

Ostatecznie, Wizja to fascynujące spojrzenie na słabości i szaleństwa ludzi oraz badanie tego, co ktoś byłby skłonny zrobić, aby chronić swoją rodzinę. Co może być bardziej ludzkie niż to?

Kto to jest? Wizja został stworzony przez pisarza Toma Kinga (znanego również z niedawnego uruchomienia Ordynans i jego uznany Mister Miracle serii), artysta Gabriel Hernandez Walta i kolorysta Jordie Bellaire.

Gdzie mogę to przeczytać? Cały przebieg dwunastu numerów jest dostępny w witrynie Usługa subskrypcji Marvel Unlimited. ZA kolekcja cyfrowa jest również dostępny w Kindle / Comixology za 6,49 USD, wraz z kolekcjami w miękkiej i twardej oprawie (które są nieco droższe i trudniejsze do znalezienia).Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...

Forrester: Wskazówki dotyczące oceny zarządzania chmurą hybrydową

Ponieważ coraz więcej firm wdraża chmurę publiczną, większość wybiera strategia chmury hybrydowej. Dzieje się tak dlatego, że starsze obciążenia i aplikacje nie...
Advertisment