Komentarze prezesa Goldman Sachs podkreślają potrzebę zachowania równowagi między pracą w domu


Polityka i kultura pracy z domu zakorzeniona w sektorze bankowym podczas pandemii Covid-19 może nie stać się nową normą, której wszyscy oczekują.

Pomimo sukcesu pracy w domu i wspierających ją technologii, takich jak Zoom, wymagana będzie równowaga i nie będzie jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o strategie pracy zdalnej.

Nie wszyscy płyną na fali zapowiadanych strategii pracy zdalnej. Dyrektor generalny Goldman Sachs, David Solomon, opisał masową przeprowadzkę do domu podczas pandemii jako „aberrację”, którą należy szybko skorygować.

Miliony ludzi pracowały w domu przez ostatnie 12 miesięcy, ponieważ ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19 zmusiło rządy do instruowania ludzi, aby pracowali z domu, jeśli to możliwe.

W rzeczywistości firmy w wielu przypadkach wyprzedziły rząd, wysyłając pracowników do domu przed ogłoszeniem pierwszej blokady w marcu ubiegłego roku.

Od tego czasu rośnie akceptacja zalet pracy w domu, a przemysł technologiczny obserwuje eksplozję popytu na technologie, takie jak wideokonferencje.

Reklama

W szczególności banki rozmawiały o sukcesie swoich strategii pracy zdalnej, a niektóre zobowiązały się do tego jako na przyszłość. Banki, w tym ABN Amro w Holandii i Danii Duński bank i Société Générale (Socgen) we Francji wprowadzają trwałe zmiany w sposobie pracy swoich pracowników, po sukcesie pracy zdalnej podczas blokady Covid-19.

Ale technologia nie jest w stanie zrobić wszystkiego i są też dysydenci – i to godni uwagi. Solomon w Goldman Sachs, jednym z największych banków na świecie, niedawno opisał rewolucję w pracy w domu jako „aberrację”, a nie „nową normalność”, jak to często się określa. Dzieje się tak pomimo tego, że firma z powodzeniem działała, zatrudniając mniej niż 10% z prawie 40 000 pracowników w biurze przez większą część ubiegłego roku.

Solomon powiedział niedawno na konferencji, że firma jak najszybciej przeniesie ludzi z powrotem do swoich biur. „Myślę, że dla firmy takiej jak nasza, która jest innowacyjną kulturą praktyk opartych na współpracy, nie jest to dla nas idealne” – powiedział. „A praca zdalna nie jest nową normą. To aberracja, którą naprawimy tak szybko, jak to możliwe ”.

Solomon powiedział, że jest zaniepokojony tysiącami nowych rekrutów, którzy dołączają do firmy i potrzebują mentora. „Jestem bardzo skupiony na fakcie, że nie chcę, aby inna klasa młodych ludzi przyjeżdżała zdalnie do Goldman Sachs latem” – powiedział.

Ale pracownicy sektora bankowego w Wielkiej Brytanii mogą być rozczarowani, jeśli polityka dotycząca pracy zdalnej stanie się fałszywym świtem. ZA niedawne badanie KPMG i Financial Services Skills Commission (FSSC) ustalili, że połowa pracowników sektora usług finansowych w Wielkiej Brytanii chce nadal móc pracować z domu przynajmniej przez część tygodnia po przejściu pandemii. Okazało się również, że 26% pracowników chce pracować na stałe z domu, a 13% chce się przenieść.

Jednak jeden z doświadczonych informatyków w brytyjskim sektorze usług finansowych powiedział, że wszystko zależy od firmy i że wymagana jest „delikatna równowaga”.

„Goldman Sachs i niektóre inne banki inwestycyjne każdego roku w dużym stopniu polegają na rekrutacji absolwentów” – powiedział. „Na tym polega różnica między nimi a innymi firmami, ponieważ absolwenci potrzebują dużego nadzoru fizycznego.

„Jednak w przypadku wielu innych firm świadczących usługi finansowe, w których mają one inny profil pracowników, niewielu absolwentów i głównie doświadczonych pracowników, jest to inna sytuacja”.

Specjalista IT powiedział, że firmy będą starały się zrównoważyć koszt biur, który jest dość wysoki, z tym, kto może, a kto nie może pracować w domu. „Myślę, że zobaczymy pewną polaryzację, z dużymi bankami inwestycyjnymi, które potrzebują absolwentów zatrzymujących absolwentów i ich trenerów w biurze, ale inne funkcje działają zdalnie”.

Powiedział, że osiągnięcie właściwej równowagi będzie kluczowe dla zachowania konkurencyjności. „Jeśli jeden bank lub instytucja może odciążyć połowę swojego biura, jest to dla nich ogromna korzyść, a ci, którzy tego nie potrafią, będą mieli zbyt wysoką podstawę kosztów”.

Wygląda na to, że dojdzie do kompromisu i konieczne będzie podjęcie decyzji o znalezieniu równowagi między pracą w domu a pracą w biurze.

Jeśli chodzi o plany pracy zdalnej do naśladowania przez przedsiębiorstwa, istnieje już kilka nagłośnionych podejść.

Francuski SocGen jest umożliwienie pracownikom w swoim kraju pracy zdalnej dwa dni w tygodniu, a pracownicy otrzymują pieniądze, aby pomóc im uzyskać technologię potrzebną do pracy z domu.

Tymczasem w Holandii ABN Amro jest przeprojektowanie jednego z jego obiektów w celu wspierania szerszego stosowania pracy zdalnej. Plik bank ogłosił plany zlikwidować 2800 miejsc pracy – 15% siły roboczej – i sprzedać swoją siedzibę główną w biznesowej dzielnicy Zuidas w Amsterdamie, przebudowując kolejne biuro w mieście, aby wspierać pracę zdalną.

W wyniku tych działań ABN Amro zamierza obniżyć roczne koszty o 700 mln EUR, które według przewidywań wyniosą 4,7 mld EUR do 2024 r. Po części bank zmieni sposób użytkowania budynków.

W zeszłym roku w Danii Duński bank powiedział, że wysłanie tysięcy pracowników z biura do pracy z domu miałoby trwały wpływ na strukturę i przebieg pracy.

Dyrektor generalny Chris Vogelzang powiedział wówczas: „To doświadczenie dowiodło, że w wirtualnej przestrzeni roboczej jest tak wiele niewykorzystanego potencjału, który musimy zbadać i wykorzystać, aby stworzyć bardziej atrakcyjne i elastyczne miejsce pracy, zachowując jednocześnie inspirację, energię i więzi społeczne to wiąże się z przynależnością do fizycznego zespołu i środowiska ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Popierając Trumpa, Elon Musk ryzykuje przyszłością Tesli

W ciągu 30 minut od próby zamachu na byłego prezydenta Donalda Trumpa Elon Musk zrobił to, czego wcześniej obiecał nie robić. „Całkowicie popieram...

Promocja Apple Card zapewnia zwiększony zwrot gotówki w wysokości 6% na stacjach ładowania Exxon, Mobil i EV

Firma Apple niedawno wprowadziła na rynek nowy Oferta Apple Cardumożliwiając posiadaczom kart zarobienie dodatkowej gotówki podczas tankowania lub ładowania samochodów. Oferta trwa do...

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...
Advertisment