Komentarz: Stan Apple TV i koniec HomePod uzasadniają okrągły stół strategii Home


Jabłka Ruch w piątek wieczorem nagle wyciągnąć wtyczkę z HomePod po trzech latach stworzył problem z wiadomościami. Czy w domu wszystko w porządku, Apple? To pytanie zadają klienci, którzy zainwestowali w prezentację inteligentnego domu firmy Apple.

Możesz ufać, że Apple będzie nadal tworzyć nowe iPhone’y i komputery Mac w najbliższej przyszłości, ale produkty domowe Apple przypominają Strategia zakładów Google więcej niż zwykłe zaangażowanie Apple w koncentrację i dostarczanie.

Apple Watch jest świetnym przykładem testowania rynku przez Apple dziwną strategią, a następnie wybierania tego, co działa (zdrowie i kondycja) i porzucania tego, co nie działa (modele od 10 000 do 17 000 USD).

Dotyczy to również iPada. Pierwsze dwa modele były nowe i magiczne, ale dotarcie do wspaniałej oferty iPadów, którą mamy dzisiaj, wymagało skoku wiary w wypróbowanie różnych modeli, które są atrakcyjne dla określonych rynków.

Wyglądało na to, że Apple robił to z HomePod jesienią ubiegłego roku, kiedy wprowadził HomePod mini za 99 USD. Apple miał dobrą i najlepszą strategię inteligentnych głośników: HomePod zapewniający najwyższą jakość dźwięku i HomePod mini, aby rozszerzyć zalety inteligentnego głośnika na każde inne pomieszczenie w domu.

Nie musisz też identyfikować się jako audiofil, aby usłyszeć różnice w obu modelach. HomePod może być Twoim systemem kina domowego Dolby Atmos dla Apple TV 4K. HomePod mini prawdopodobnie pobije wbudowane głośniki telewizora, ale nie ma wystarczającej mocy, aby zapewnić teatralny dźwięk.

Reklama

Niestety, HomePod nie żyje, podczas gdy HomePod mini żyje, aby zobaczyć kolejny dzień. Teoretycznie istniejące HomePods powinny zostać ulepszone dzięki aktualizacjom oprogramowania przeznaczonym dla HomePod mini, a ulepszenia inteligencji Siri będą nadal ulepszać HomePod. HomePod mini odziedziczył również wszystkie prace rozwojowe które trafiły do ​​funkcji HomePod (a także pozostała lista żądań funkcji). Problem polega jednak na tym, kto chce dalej inwestować w eksperymentalną linię produktów?

Nie chodzi też tylko o jeden model HomePod. Jak poważnie Apple podchodzi ogólnie do produktów inteligentnego domu? Być może HomePod mini zachowuje równowagę, której Apple potrzebuje, aby zagwarantować dalsze inwestycje w inteligentne głośniki domowe.

Teraz wiemy, że Apple wyciągnie wtyczkę z produktów, które dyrektorzy uznają za niegodne ich wysiłku, nawet jeśli aktualizacje oprogramowania są nadal wdrażane.

Na ile jesteśmy pewni, że HomePod mini będzie wystarczającym hitem, aby utrzymać zainteresowanie Apple? Czy jesteśmy pewni, że Apple TV, urządzenie do strumieniowego przesyłania multimediów, ma miejsce w ofercie Apple? Może aplikacja Apple TV i telewizory AirPlay 2 są jak HomePod mini, ponieważ docierają do większej liczby gospodarstw domowych.

Apple rezygnuje z HomePod nie jest niemożliwe do zrozumienia, ale ten ruch pozostawia mi wiele pytań do Apple. Jaki jest próg sukcesu dla produktów domowych? Co Apple ma nadzieję osiągnąć dzięki produktom domowym? Dlaczego klienci powinni ufać, że Apple wierzy w swoje produkty domowe, skoro nie jest ona liderem na rynku? Dlaczego nie po prostu zainwestować w Amazonka, Sonosi inne rozwiązania smart home, które mniej przypominają hobby?

Pamiętasz, kiedy użytkownicy komputerów Mac mieli podobne obawy dotyczące profesjonalnych maszyn w ofercie Apple? Apple słusznie zorganizował imprezę okrągłego stołu z niewielką grupą prasy, aby przekazać swoje zaangażowanie klientom profesjonalnym w postaci oczekującego na wydanie iMaca Pro i rozwoju na komputerze Mac Pro nowej generacji.

Strategia ta okazała się bardzo skuteczna w podjęciu kroku w kierunku odzyskania zaufania, które z czasem zostało utracone wśród profesjonalnych klientów Apple. Oświadczenie Apple w piątek wieczorem, że jest zadowolony z odpowiedzi na HomePod mini i nie produkuje już oryginalnego HomePod, wymaga wielu działań następczych.

Apple ma podział domu w firmie, która pracuje wyłącznie nad produkty inteligentnego domu. Bardzo chciałbym, aby Apple pozwolił temu zespołowi bezpośrednio odpowiedzieć na te pytania i przywrócić zaufanie społeczności do domowych wysiłków Apple.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zniżki na iPhone’a doprowadziły do ​​52% wzrostu sprzedaży w Chinach

Doprowadził do spadku sprzedaży Jabłko zaoferować znaczącemu urzędnikowi iPhone'a zniżki w Chinya z dzisiejszego nowego raportu wynika, że ​​taka taktyka się opłaca. Oficjalne dane...

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...
Advertisment