Kolejnym ROG Ally firmy Asus będzie ROG Ally X


The Asus ROG Ally był pierwszym prawdziwym pretendentem do Steam Deck; choć twierdzę, że było trochę za małow sposób uzasadniony poprawił stan niedrogich gier przenośnych z systemem Windows dzięki zwiększonej wydajności podłączonego urządzenia i płynnej zmiennej częstotliwości odświeżania ekranu. Teraz Asus zaczyna ujawniać swojego następcę: ROG Ally X.

Nie nazywaj go Ally 2: kiedy pojawi się w drugiej połowie roku, Ally X oparty na systemie Windows będzie miał ten sam chipset AMD Z1 Extreme i ten sam ekran VRR 48–120 Hz. To nie do końca tak OLED pokładu parowegogdzie Valve namówiło firmę AMD do zmiany chipa w celu zapewnienia dłuższej żywotności baterii i stabilności oraz dodało większy, jaśniejszy i wspaniały nowy panel OLED z poprawionym czasem reakcji i węższymi ramkami.

„Nie myślimy o 30–40 procent większej wydajności”.

Ale nowy handheld w czarnym kolorze będzie mają znaczną poprawę żywotności baterii, mówi Shawn Yen, wiceprezes Asusa Krawędź — ponieważ Asus umieści znacznie większy akumulator w poprawionej obudowie Ally X. „Nie liczymy na zwiększenie wydajności o 30–40 procent” – mówi mi. „Przyglądamy się znacznie więcej.”

Asus nie będzie dzisiaj mówił o konkretnych specyfikacjach. Zamiast tego Yen pyta mnie, ile realistycznie chciałbym czasu pracy baterii w poprawionym palmtopie. Mówię, że chciałbym podwoić czas pracy baterii w najgorszym przypadku do trzech godzin, ponieważ obecnie w grach widzę może 1,5 godziny. „To nie zawiedzie twojego najgorszego scenariusza” – mówi mi.

Yen twierdzi, że czas pracy baterii był największym oczekiwaniem od czasu premiery; Asus widział, jak społeczność czasami przypina gigantyczne zewnętrzne baterie do swoich palmtopów, mimo że teoretycznie są to Ally miał miejsce w środku na większy akumulator.

Reklama

„Kiedy wystartowaliśmy [the original Ally]nie mieliśmy tak jasnego zrozumienia, że ​​bateria może być czymś, czego ludzie pragną bardziej niż lżejszym urządzeniem” – przyznaje.

Bateria to nie jedyna zmiana, o której mówi dzisiaj Asus; Ally X ma na celu zajęcie się wieloma najważniejszymi priorytetami społeczności w zakresie zmiany oryginału. „Myślimy o baterii i pamięci, grafice i pamięci, portach… naszym celem jest zmieszczenie jak największej ich liczby w takim urządzeniu” – mówi Gabriel Meng, starszy menedżer produktu Asus.

Ponownie, dzisiaj nie ma żadnych specyfikacji, ale Asus twierdzi, że Ally X powinien teraz mieć więcej niż obecne 16 GB pamięci RAM, aby można było przydzielić jej dużą część procesorowi graficznemu bez wpływu na resztę systemu. Powinien mieć dłuższe gniazdo na dysk SSD M.2 2280, aby kupujący mogli łatwiej znaleźć i kupić większe aktualizacje SSD, niż pozwala na to obecny model M.2 2230.

Ally X powinien być także jeszcze łatwiejszy w naprawie, dzięki przeprojektowanym modułom joysticka, które są bardziej wymienne – i, jak sądzę, możliwe do modernizacji, jeśli Gulikit wystąpi? Chociaż nie miałem okazji tego zobaczyć na własne oczy, Asus twierdzi, że palmtop będzie nieco cięższy ze względu na większą baterię, zmienione uchwyty i niewielkie dostrojenie takich elementów, jak D-Pad, joysticki i wyzwalacze.

Powyżej: film przedstawiający wnętrze oryginalnego ROG Ally.

I podczas gdy Asus nadal nie przyzna, że ​​czytnik kart SD Ally miał kiedykolwiek jakąkolwiek usterkę, mówi mi, że to dokładnie ten sam czytnik kart SD, którego używa w swoich laptopach, i twierdzi, że nie sądzi, aby jakiekolwiek problemy miały związek z przegrzaniem, Ally X będzie miała zmieniony układ płyty głównej, co brzmi tak, jakby ją przesunęło z otworów wentylacyjnych systemu. „Nie chcemy, żeby ludzie myśleli, że właśnie to robimy miał do zrobienia” – mówi Meng o przeniesieniu czytnika SD. „Musieliśmy przesuwać elementy po planszy, aby je dopasować”.

Asus twierdzi, że ulepszenia Ally X będą miały swoją cenę; w przeciwieństwie do Steam Deck OLED, który w dużej mierze zastąpił model LCD firmy Valve w tych samych przedziałach cenowych, Ally X będzie zaczynał się od wyższej ceny niż oryginał. Oryginalny ROG Ally 2023 również będzie nadal dostępny i może otrzymać zniżki.

Jeśli chodzi o ROG Ally 2, Asus zgadza się, że ma on podobna filozofia do Valve: chce zbudować prawdziwego następcę, gdy może zaoferować znaczny wzrost wydajności, a nie tylko przyrostowy.

I chociaż Asus nie planuje sprzedawać aktualizacji baterii na rynku wtórnym oryginalnym nabywcom Ally, przygotował dużą aktualizację oprogramowania również dla tych nabywców: Armoury Crate SE 1.5 to nie tylko bardzo świeża warstwa farby i ulepszenia nawigacji, ale także nareszcie umożliwili graczom udostępnianie mapowań przycisków w różnych grach innym właścicielom Ally.

Asus mówi mi, że nadal wierzy w Windows. Podczas gdy Meng mówi: „Jesteśmy bardzo otwarci na inne rozwiązania” i że firma prowadzi rozmowy z Valve, Asus twierdzi, że ma filozoficzne i logistyczne powody, aby pozostać przy systemie operacyjnym Microsoftu, w tym chęć zapewnienia „integralności” różnych platform gier” zamiast polegać na Steamie. O niektórych powodach logistycznych opowiem w przyszłej historii.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Google TV otrzyma funkcję „znajdź mojego pilota”.

W najnowszej aktualizacji Androida dla Google TV dodano przydatny dodatek, który powinien ułatwić odnalezienie zaginionych pilotów. Władze Androida informuje, że wersję beta...

Simply NUC przedstawia serwery ExtremeEDGE z obsługą BMC, rozpoczynając rewolucję w przetwarzaniu brzegowym

Simply NUC, wiodący na świecie dostawca niestandardowych rozwiązań komputerowych, z dumą ogłosił wprowadzenie na rynek swojego najbardziej ambitnego produktu w dotychczasowej historii: serwerów...

Rząd Wielkiej Brytanii ogłasza dotacje w wysokości 8,5 miliona funtów na badania nad bezpieczeństwem sztucznej inteligencji

Sekretarz ds. technologii cyfrowych Michelle Donelan ogłosiła, że ​​podczas drugiego dnia szczytu AI w Seulu rząd Wielkiej Brytanii przeznaczy do 8,5 miliona funtów...
Advertisment