Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie


Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson dyrektor ds. danych (CDO) w BAE Systemsto miało sens.

Do 30. roku życia Hutchinson pracował jako prymatolog. Niezależnie od tego, czy monitorowała goryle w Afryce Środkowej, spędzała miesiące w namiotach w brazylijskim lesie deszczowym, czy opiekowała się gibonami w Tajlandii, jej kariera była niezwykle aktywna i nie wiązała się z tradycyjnym miejscem pracy.

Wychowanie Hutchinsona skupiało się na świeżym powietrzu i miłości do zwierząt. Początkowo chciała zostać weterynarzem i zgłosiła się na ochotnika do lokalnej kliniki weterynaryjnej, ale wymagana piątka z chemii nie wydawała się realistyczna.

Zamiast tego zaangażowała się w naukę inną drogą, studiując biologię i psychologię na uniwersytecie. To doświadczenie umożliwiło jej przejście ze środowiska akademickiego i dzikiej przyrody do jej obecnej kariery w dziedzinie danych, początkowo pracując dla Urząd Statystyczny Krajowynastępnie w służbie zdrowia, a obecnie w swojej obecnej roli w sektorze obronnym.

„Powodem, dla którego mogłem przejść z tego stanowiska na stanowisko statystyka, początkowo w rządzie, a następnie w firmie zajmującej się danymi, jest nieodłączne zrozumienie testowania hipotez i ilościowego przeprowadzania analiz, które stosowałem jako naukowiec” – mówi Hutchinson. „Istotą dobrego szkolenia naukowego jest testowanie hipotez i zadawanie pytań. Stąd bierze się moje zainteresowanie danymi.”

Zrozumienie wartości danych

Praca z danymi wymaga innego rodzaju umiejętności niż praca z technologią. Chodzi o zrozumienie wartości, jaką dane mają dla właściciela, możliwość ich przesłuchania i ożywienie tej wiedzy za pomocą narracji, zauważa Hutchinson.

Reklama

„W naszych organizacjach znajduje się mnóstwo danych, ale nie mają one żadnej wartości, chyba że dostarczają nam spostrzeżeń i informacji, które pomagają nam w prowadzeniu firmy, zdobywaniu wiedzy lub podejmowaniu decyzji”.

Podejmowanie decyzji było kluczowym elementem roli firmy Hutchinson w zakresie danych podczas pandemii Covid, najpierw jako kierownik ds. analiz – Covid-19 w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej, a następnie jako dyrektor ds. danych i nauki o danych w brytyjskiej firmie Program testowania i śledzenia, pracujący pod okiem Dido Hardinga. Podejmując decyzje polityczne lub zmieniając politykę w odpowiedzi na zmieniającą się sytuację w kraju, rządy polegały na danych.

„W naszych organizacjach znajduje się mnóstwo danych, ale nie mają one żadnej wartości, chyba że dostarczają nam spostrzeżeń i informacji, które pomagają nam w prowadzeniu firmy, zdobywaniu wiedzy lub podejmowaniu decyzji”

Johanna Hutchinson, BAE Systems

„Ale te dane i proces podejmowania decyzji mogą istnieć w wielu różnych działach” – mówi Hutchinson. „Na przykład wprowadzenie zasad nakazujących ludziom pozostanie w domu. Skąd wiedziałeś, że zostali w domu? Trzeba by monitorować ruch uliczny, napływ do supermarketów, liczbę dzieci w szkołach. Są to dane pochodzące z różnych źródeł, a ich zestawienie w celu zrozumienia powodzenia tej polityki i jej wpływu na częstość występowania choroby było niezwykle złożone”.

Niezależnie od branży, obecnym wyzwaniem dla danych i technologii jest interoperacyjność, twierdzi Hutchinson, która jej wierzy nowy dom w sektorze obronnym będzie pierwszym, który podejmie się tego zadania.

„Pomyśl o złożoności łączenia dużych danych – wiele systemów wykorzystuje sztuczną inteligencję [AI] lub modele analityczne, pingowanie, a dane będą trafiać do systemów w różnym czasie i według różnych harmonogramów, a wszystko to musi zostać zsyntetyzowane w mechanizm umożliwiający człowiekowi podjęcie decyzji”.

Kontynuuje: „To nie są tylko wyzwania w obronności, ale w obronności i przestrzeni kosmicznej często pojawiają się najnowocześniejsze technologie i decyzje, które umożliwiają reszcie świata dokonanie tego skoku”.

Popyt na umiejętności związane z danymi

Przy tak wielu organizacjach uznających dane za zasób i stosującym zróżnicowane podejście wymagane do uzyskania z nich optymalnej wartości, obecnie istnieje ogromny niedobór umiejętności w zakresie danych.

Najnowsze stanowiska w inżynierii oprogramowania, inżynierii danych i modelowaniu sztucznej inteligencji wymagają umiejętności ilościowych, które można wykorzystać do wyjaśnienia koncepcji lub problemu biznesowego lub pomóc w zwiększeniu wydajności w firmie. W tym miejscu niezwykle istotne jest przyciągnięcie większej liczby kobiet do branży, aby pomóc w dywersyfikacji ich wkładu.

„Gdy tylko zaczniesz przenosić wartość danych do przedsiębiorstwa, oznacza to niedobór umiejętności, lukę” – mówi Hutchinson.

„Dlatego patrzysz na zespoły mieszane, chcesz łączyć ludzi z różnych środowisk. Wystarczy pomyśleć o modelach sztucznej inteligencji i stałym temacie uprzedzeń w tych modelach, aby rozpoznać, że mieszane zespoły ludzi z różnych środowisk i różnych perspektyw pomagają nam tworzyć modele o mniejszym uprzedzeniu”.

Tworzenie zespołów danych bardziej zrównoważonych pod względem płci nie zawsze jest jednak łatwe. Chociaż na stanowiskach młodszych analityków danych może pojawiać się wiele kobiet, w pewnych momentach ich kariery znikają one.

„To, czego nie widzimy, to awans naprawdę utalentowanych kobiet na stanowiska kierownicze i kierownicze wyższego szczebla [roles]”, mówi Hutchinson.

„W wielu moich pracach korzystałam z mentoringu i kierownictwa liniowego przez mężczyzn, którzy rozumieli wyzwania, przed którymi stanę, i pomogli mi otworzyć drzwi. Spędzam dużo czasu na doradzaniu i wspieraniu kobiet, aby weszły do ​​tej społeczności. Rola, jaką musisz odgrywać jako starszy przywódca, jest niezwykle ważna, ponieważ zachęca ludzi do działania i pomaga im dostrzec szansę”.

Jest to szczególnie potrzebne w krajach takich jak Wielka Brytania, gdzie na utrzymanie rodziny potrzeba dwóch pensji. Zamiast odchodzić z branży lub pozostawać na niższych stanowiskach, gdy ich dzieci są małe, Hutchinson radzi im, aby korzystały z możliwości awansu.

„Koszty tych trenerów znacznie wzrosną w ciągu najbliższych kilku lat. Moja 15-latka nosi teraz buty w rozmiarze 10 i nie są tanie” – żartuje.

Pandemia okazała się złagodzić sytuację kobiet dzięki wynikającemu z niej wzrostowi liczby osób pracujących w domu, co dało wielu kobietom na stanowiskach związanych z technologią i przetwarzaniem danych elastyczność, dzięki której mogą spędzać więcej czasu przy komputerze, zajmując się pracą, zamiast podróżować lub musieć wcześniej wychodzić do pracy w razie potrzeby pełnić obowiązki rodzicielskie.

Najnowocześniejsza technologia

Jako CDO w BAE Systems Hutchinson pracuje w najnowocześniejszych rozwiązaniach w branży, obserwując rozwój swoich partnerów technologicznych, aby zobaczyć, co umożliwi to firmie dalsze działania. Sygnał NATO do wszystkich krajów dotyczy interoperacyjności i rozwijania zdolności do łączenia danych z wielu źródeł w czasie rzeczywistym w celu aktywnego podejmowania inteligentnych decyzji. Sztuczna inteligencja ma tu ważną rolę do odegrania, szczególnie ta nowa generatywna sztuczna inteligencja (GenAI) możliwości.

„Dzięki temu możemy wyciągnąć wnioski i przedstawić je w sposób zrozumiały dla większości. Gdybym pokazał Ci skomplikowany wykres, większość ludzi powiedziałaby: „nie lubimy dużych wykresów”. Ale jeśli na przykład używamy Copilot i przeszukujemy bibliotekę dokumentacji, aby znaleźć konkretną odpowiedź i móc wyciągnąć ją w jednym zdaniu, jest to dostępne, to proste. Może to zaoszczędzić organizacjom takim jak BAE Systems ogromną ilość czasu” – wyjaśnia Hutchinson.

Co ważniejsze i pilniejsze, nowe zastosowania danych i technologii mogą pomóc w rozwiązaniu obecnych zaległości w projektach klientów BAE Systems, wartych aż 70 miliardów funtów. Obejmuje to zbadanie, w jaki sposób firma może wykorzystać narzędzia AI i GenAI w hali produkcyjnej w ramach Fabryka Przyszłościrobotyki lub pokazywania projektów wizualnie i w 3D.

„BAE Systems odniosło fenomenalny sukces. Wyzwaniem dla naszej organizacji nie jest jej sukces czy porażka, ale jej zdolność do przystosowania się do rosnących wymagań, kontraktów, które mamy oraz nowych rynków, które się pojawiają, takich jak przestrzeń kosmiczna, które wymagają ogromnej ilości danych oraz móc pracować na różne sposoby i wykorzystywać moc technologii cyfrowych i danych, aby wspierać naszych pracowników w wykonywaniu doskonałej pracy w swoich konkretnych domenach i obszarach bez żadnych przeszkód” – mówi Hutchinson.

Wszystko to doprowadzi do zmiany wykorzystania narzędzi i umiejętności cyfrowych i danych w BAE Systems i podobnych organizacjach. Hutchinson spodziewa się, że w systemach pojawi się więcej wbudowanych narzędzi sztucznej inteligencji i narzędzi analitycznych, które umożliwią szybsze przetwarzanie danych w świecie produkcyjnym i zapewnią wgląd w prace konserwacyjne platform w szybszym tempie.

W konsekwencji pojawi się potrzeba zmian i podnoszenia kwalifikacji pracowników. Hutchinson nie postrzega tego jako coś negatywnego, ale raczej jako „naturalny postęp we wprowadzaniu nowych narzędzi i ludzi korzystających z nich na różne sposoby, co można zaobserwować u wielu pracowników produkcyjnych”.

Inwestycja w przyszłe umiejętności

Świadomi niedoboru talentów, BAE Systems podejmuje również kroki w celu zapewnienia dostępności inżynierów i specjalistów ds. danych. W Barrow, gdzie buduje łodzie podwodne, firma rozbudowuje budynki mieszkalne i obiekty, a także buduje kampus uniwersytecki, aby zapewnić sobie możliwość realizacji kontraktów.

„Robimy już bardzo wiele, aby szkolić umiejętności, których potrzebujemy na miejscu, np. spawanie, i przeprowadzać ludzi przez ich kwalifikacje, od absolwentów po umiejętności zaawansowane. Inwestujemy także w możliwości szkolnictwa wyższego, co oznacza, że ​​osoby mieszkające w okolicy nie muszą odbywać codziennych podróży do Lancaster, centrum Lancashire czy Manchesteru”.

W zeszłym roku firma BAE Systems uruchomiła Globalną Akademię Cyfrową, której celem jest poszerzanie uznania, zrozumienia i rozwoju umiejętności cyfrowych i związanych z danymi wśród pracowników.

Firma prowadzi również „duży i aktywny program zmian”, który polega na przekwalifikowaniu obecnego personelu w obszarach, które według BAE będą kluczowe w przyszłości.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment