Kobietom w branży technologicznej brakuje możliwości szkolenia, mówi Skillsoft


Kobiety z sektora technologicznego, zarówno na świecie, jak iw Wielkiej Brytanii, uważają, że brak możliwości szkoleniowych stanowi barierę dla większej różnorodności w branży.

Badania przeprowadzone przez Skillsoft wykazały, że 32% kobiet na całym świecie uważa, że ​​brak szkoleń to jedno z największych wyzwań, z jakimi musiały się zmierzyć w całej swojej karierze technologicznej, podczas gdy 38% kobiet w Wielkiej Brytanii stwierdziło, że martwi się brakiem możliwości szkoleniowych w tym sektorze .

Potoula Chresomales, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktami w Skillsoft, powiedział: „Organizacje na całym świecie szukają sposobów na rozwiązanie problemu niedoboru umiejętności, a w wielu przypadkach odpowiedź leży w ich obecnej sile roboczej.

„Kobiety tworzą mniej niż 40% globalnej siły roboczej, a aby ta liczba wzrosła, pracownicy płci żeńskiej muszą mieć możliwość ciągłego szkolenia, rozwoju zawodowego i awansu zawodowego, a także równego wynagrodzenia”.

Istnieje wiele powodów, dla których młode dziewczęta i kobiety nie decydują się na karierę technologiczną, w tym: przekonanie, że role technologiczne nie są dla nich, a brak integracji w miejscu pracyi brak dostępne lub widoczne wzory do naśladowania dążyć do tego.

Brak szkolenia umiejętności nie był jedyną przeszkodą, którą firma Skillsoft odkryła. Jedna czwarta kobiet w globalnym sektorze technologii twierdzi, że brak różnorodności stanowi przeszkodę, a 23% twierdzi, że brak integracji wpłynął na ich karierę.

Reklama

Niecałe 20% stwierdziło również, że nękanie jest wyzwaniem, z którym musieli się zmierzyć podczas swojej kariery technologicznej.

Kobiety w Wielkiej Brytanii powiedziały, że martwią się brakiem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, a także brakiem równej płacy – 32% respondentów w Wielkiej Brytanii stwierdziło, że brak równej płacy jest jedną z największych barier, jakie napotykają w swojej roli. Badanie z 2016 r. wykazało, że kobiety w brytyjskim przemyśle technologicznym zarabiają średnio 9% mniej niż ich męscy odpowiednicy.

Prawie 60% ankietowanych w Wielkiej Brytanii stwierdziło, że szkolenia i rozwój zawodowy są ważną częścią ich ról i kariery, ale tylko 42% kobiet na całym świecie stwierdziło, że pracodawcy oferują takie możliwości.

A kobiety zdecydowanie chcą się uczyć, a przedmioty takie jak cyberbezpieczeństwo, analityka, sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe należą do najbardziej pożądanych umiejętności kobiet w sektorze, obok umiejętności przywódczych i zarządzania.

Spośród osób w Wielkiej Brytanii, którym udało się zdobyć certyfikaty z przedmiotów takich jak powyższe, połowa stwierdziła, że ​​posiadanie tych kwalifikacji pomogło im uzyskać większą odpowiedzialność w pracy, 36% stwierdziło, że pomogło im to uzyskać wyższe wynagrodzenie, a 34% stwierdziło, że pomógł im uzyskać awans.

Prawie 60% zapytanych kobiet w Wielkiej Brytanii stwierdziło, że więcej kobiet mogłoby zostać zachęconych do podjęcia pracy w sektorze technologicznym, gdyby firmy oferowały więcej możliwości rozwoju zawodowego lub szkoleń, a także inne świadczenia, takie jak opieka nad dziećmi.

Na całym świecie prawie 45% kobiet w sektorze technologicznym stwierdziło, że udostępnienie coachingu zawodowego, mentoringu i doradztwa może zwiększyć prawdopodobieństwo podjęcia przez kobiety pracy u pracodawcy technologicznego, a 41% stwierdziło, że stworzenie bardziej „sprawiedliwej kultury pracy” byłoby bardziej kuszące kobiet do sektora.

Jednak pomimo mnóstwa inicjatyw mających na celu wypełnienie luki w różnorodności płci w branży technologicznej, liczba kobiet na stanowiskach technicznych utrzymywał się na poziomie około 17% w Wielkiej Brytanii przez ostatnie pięć lat.

W Wielkiej Brytanii Skillsoft ustalił, że 72% kobiet w branży technologicznej stwierdziło, że mężczyźni przewyższają ich liczebnie w miejscu pracy, 10% twierdziło, że mężczyźni przewyższają liczebnie kobiety o więcej niż cztery do jednego, 30% twierdziło, że mężczyźni przewyższają liczebnie kobiety w miejscu pracy o dwa do jednego, oraz tylko 16% pytanych stwierdziło, że kobiety przewyższają liczebnie mężczyzn.

Globalne dane Skillsoft wykazały również, że kobiety na wyższych stanowiskach kierowniczych w branży technologicznej pracowały dłużej niż mężczyźni, przy czym większość mężczyzn na szczycie firm ma średnio od 15 do 20 lat doświadczenia, w przeciwieństwie do kobiet, które mają około 26 lat. wieloletnie doświadczenie w branży.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Arctic przedstawia wentylatory P14 RGB i P14 A-RGB

ARCTIC, jeden z wiodących producentów niskoszumowych chłodnic i komponentów do komputerów PC, rozszerza portfolio wentylatorów RGB o 140 mm warianty serii P z...

Krzyk kończy dominację kasową Spider-Man: No Way Home w odrodzeniu serialu

Spider-Man: Bez drogi do domu wbił się w serca kinomanów, nie raz, nie dwa, ale trzy razy. Zmieniło wyobraźnię branży...

Walmart poważnie podchodzi do metawersu

Wygląda na to, że Walmart przygotowuje się do skoku w metawersum. Ostatnie zgłoszenia znaków towarowych wskazują, że firma chce ustanowić...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!