Knuckles ma sekretny odcinek Lonely Island dzięki Jormie Taccone


Cały ten nonsens był na stronie — Adama Pali w kostiumie kolczatki, Julian Barratt kołyszący się w nakryciu głowy sowy, ogromny marionetkowy demon piekielny, interpretacja sceny Sonic godna czarnej skrzynki – ale kiedy reżyser Jorma Taccone zaczął orkiestrować halucynacyjny musical ukryty w środku Knykcie czwarty odcinek, jego impulsem było nałożyć jeszcze więcej.

„Toby [Ascher, the showrunner]od samego skoku było jak, Słuchaj, wychowałem się na Adult Swim, chcę, żeby to było dziwne, przekraczało granice i sprawiało, że było to tak interesujące, inne i nieoczekiwane, jak to tylko możliwe” – mówi Taccone firmie Polygon. „I oczywiście to leży w moim guście.”

Odcinek „The Flames of Disaster” to nie tylko atrakcja Taccone — to on stworzył tę cholerną uliczkę. Po zerwaniu z włączonymi cyfrowymi spodenkami Sobotnia noc na żywoczłonek Lonely Island zastosował swój komediowy styl: „walcz albo idź do domu”, przedstawiając swoje prace w stylu MacGrubera I Gwiazda popu: Nigdy nie przestawaj Nigdy nie przestawaj. Chociaż na papierze spin-off filmów Sonic the Hedgehog mógł nie wymagać od razu jego ugruntowanych umiejętności, jego wieloletni współpracownik Brandon Trost, autor zdjęć do Gwiazda popu I Jeż Sonic który zajął się reżyserią Knykcieprzekonał Taccone do jednorazowego udziału.

Dzięki podejściu lo-fi do realizacji koncepcji muzycznej, Taccone mógł w zasadzie robić, co chciał, przy zasobach dużej ekipy filmowej; Knykcie zatrudniała większość tej samej załogi z Jeż Sonic 2który ostatecznie przeszedłby bezpośrednio z serii do Jeż Sonic 3.

„Szczerze mówiąc, moim celem w tym odcinku było to, żeby było to coś, co się ogląda i jak: Co to było? — było tak tłoczno przez 21, 22 minuty” – mówi Taccone, wciąż brzmiąc na równie oszołomionego, jak na planie. „Kiedy pokazałem to mojej żonie, odpowiedziała: «Nawet nie wiem, co o tym powiedzieć»”.

Reklama


Adam Pally i starszy mężczyzna tańczą w kostiumach Knucklesa w kręgielni

Zdjęcie: Paramount Plus

Akcja „Płomieni katastrofy” rozpoczyna się rankiem po hałaśliwej kolacji szabatowej, gdy łowca nagród Jack Sinclair (Barratt) porywa zastępcę szeryfa Wade’a Whipple’a (Pally) z ganku domu swojej mamy. Knuckles odmawia ratowania go – Wade musi stać się prawdziwym wojownikiem i to jest jego szansa. Nawet jeśli będzie wożony przez Idaho w naelektryzowanej stalowej klatce. Gdy Wade doznaje szoku w mózgu, akcja przenosi się do jego podświadomości, gdzie Pachacamac (głos Christophera Lloyda), starszy z plemienia Knucklesa, pojawia się przed nim w kręgielni umysłu, aby wysłać go w duchową podróż — tańca interpretacyjnego i lalkarstwa.

Julian Barrett grający na klawiszu w przebraniu sowy w Knuckles

Zdjęcie: Paramount Pictures/Sega/Paramount Plus

Pierwszą rzeczą, jaką Taccone zrobił po otrzymaniu scenariusza do „The Flames of Disaster”, był telefon do swojego brata Asy Taccone, który przez lata odegrał kluczową rolę w pisaniu piosenek dla Lonely Island. Pracując z innym ze swoich ulubionych współpracowników, kompozytorem Matthew Comptonem, trio napisało pełną mocy balladę, w której Barratt mógł lamentować, podczas gdy Pally kołysał się, kopał, biegał i kręcił się po kręgielni. W tym momencie Taccone nie jest nawet w stanie stwierdzić, czy w „The Flames of Disaster” czegokolwiek parodiuje – „Szczerze mówiąc, wydaje mi się to bardzo Samotną Wyspą?” – mówi, zdając sobie sprawę, że stworzył swój własny podgatunek muzyczny – ale kiedy piosenka była już gotowa, sensownym było skorzystanie z przysługi jednej z jego czołowych twórczych inspiracji: Michaela Boltona.

Samotna wyspa zapewniła Boltonowi odrodzenie pod koniec kariery SNL wideo „Jack Sparrow”. Teraz Taccone może do niego pisać, gdy potrzebuje odrobiny magii Boltona w nowym projekcie.

„To dziwne w moim życiu, że mogę uważać Vala Kilmera za przyjaciela [after MacGruber]i dziwnie jest powiedzieć, że Michael Bolton jest zdecydowanie moim drogim przyjacielem” – mówi Taccone. „Nazywamy go Lordem Boltronem i bardzo chciałbym to rozpowszechnić tak bardzo, jak to możliwe. Naprawdę chcemy, żeby ludzie na koncertach krzyczeli „LORD BOLTRON!!”.

„Płomienie katastrofy” zaznaczyły dwa pola dla Knykcie produkcja: Odcinek z niewielką ilością głównej gwiazdy, kosztownym dziełem CG i odcinek, który mógłby jeszcze bardziej nawiązać do lo-fi, kontrastując z wszystkim, czego publiczność mogłaby oczekiwać od serialu. Taccone podszedł do tego jak do „produkcji teatru społecznościowego”, mimo że współpracował z wieloma najbardziej poszukiwanymi szefami produkcji w Hollywood.

Kiedy Taccone poznał choreografkę odcinka — Ellen Kane, która ma na swoim koncie m.in. produkcje na West Endzie i niedawne Matylda film – pamięta, że ​​była świetną zabawą dla każdego zwariowanego pomysłu. Mógł jedynie potępiać samego siebie. „Pomyślałem: «Po prostu wiedz… to Jest pod tobą.'”

Ale Taccone nie mówi sobie: „Ostateczna produkcja jest zdumiewająca”. Reżyser twierdzi, że jego osobistą mantrą komediową jest „komedia to kontrast”, a przykłady można znaleźć wszędzie. Pally spędza większość odcinka w obskurnym kostiumie Knucklesa, tańcząc w precyzyjnej choreografii Kane’a, jakby to on Sława. Z tylnych korytarzy kręgielni wyskakuje gigantyczny demon, by tylko bez przerwy przeglądać Facebook Marketplace („Moje zdanie było takie: chcę, żeby szukał rowerów górskich” – mówi Taccone). Istnieją jednorazowe gagi — uważaj na lalki pojawiające się i wychodzące ze snu – na które reżyser, jak twierdzi, poświęcił czas tylko dlatego, że gdyby ktoś przyłapał je na ułamek sekundy, wywołałby śmiech. Nie każde marzenie się spełniło, jak pływająca głowa Michaela Boltona, ale było blisko. Mając doświadczony zespół, mógł zapytać: „Czy mogę dostać pistolet sygnałowy? Chcę, żeby listonosz strzelił z pistoletu sygnałowego” i wtedy miałby pistolet sygnałowy.

Gigantyczny potwór z lawy wybucha z kręgielni i zionie kulą ognia w Adama Pally Knucklesa, który uderza ją, eksplodując w pęk konfetti
Gigantyczny potwór z lawy wybucha z kręgielni i zionie kulą ognia w Adama Pally Knucklesa, który uderza ją, eksplodując w pęk konfetti

Zdjęcie: Paramount Plus

„Jestem przyzwyczajony do pracy, mając niewiele czasu i pieniędzy, i możliwości zrobienia wielu zdjęć w takim czasie” – mówi Taccone. „I chociaż to znacznie więcej dni z odcinkami, niż miałem w przypadku takich rzeczy MacGrubera, zapakowaliśmy to z powrotem. Starałem się robić dużo zdjęć dziennie. Dlatego też niektóre fragmenty potraktowaliśmy niemal jak teledysk. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było to, że kupili mi mały głośnik Bluetooth, żebym mógł nawet odtwarzać [of the song] tylko po to, abym mógł szybko uzyskać więcej ujęć i bardzo szybko przeczytać wskazówki. Mógłbym więc wykonać wszystkie te wersety od Juliana naprawdę szybko, tak szybko, że nie mogłem się doczekać, aż w ogóle połączymy się z kodem czasowym.

Absurd ma charakter techniczny, a dla Taccone rezultaty są transcendentne. Najbardziej jest zaskoczony, że odcinek Knykcie Program telewizyjny wywołał… trochę łez.

„Chwile, z których zawsze jestem najbardziej dumny, to te, które są jednocześnie zabawne i w jakiś sposób poruszające muzycznie. Chwila, gdzie [Wade] wznosi się, a anioły kolczatek są wokół niego, wychowując go, a potem muzyka zaczyna wznosić się, a głos Boltona wznosi się — w pewnym sensie coś czujesz! Zawsze najbardziej lubię, gdy jest zarówno zabawnie, jak i szalenie, i np. Jestem w pewnym sensie zainspirowany!

Knykcie Sezon 1 jest teraz transmitowany na Paramount Plus.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zdobądź certyfikaty IT CompTIA, a ten pakiet przygotowawczy kosztuje tylko 59,97 USD

Istnieje więcej niż jeden sposób szkolenia na specjalistę IT. Chociaż formalny dyplom może otworzyć wiele drzwi, nadal istnieją wiarygodne zasoby, do których...

Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie

Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania… Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra...

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...
Advertisment