Knowles Precision Devices wprowadza superkondensatory trójogniwowe


Knowles Precision Devices, segment Knowles Corporation, ogłosił, że najnowsze moduły superkondensatorów EDLC (Electric Double Layer Capacitor) są już dostępne. Te nowe, najnowocześniejsze kondensatory, oparte na superkondensatorach marki Knowles Cornell Dubilier serii DGH i DSF, wykorzystują pakiet trzech ogniw dla wyższych napięć roboczych (do 9 WVDC) i pozwalają na oszczędność miejsca na płytce drukowanej.

Knowles Precision Devices, segment Knowles Corporation, ogłosił, że najnowsze moduły superkondensatorów EDLC (Electric Double Layer Capacitor) są już dostępne. Te nowe, najnowocześniejsze kondensatory, oparte na superkondensatorach marki Knowles Cornell Dubilier serii DGH i DSF, wykorzystują pakiet trzech ogniw dla wyższych napięć roboczych (do 9 WVDC) i pozwalają na oszczędność miejsca na płytce drukowanej.

Knowles Corporation przejęła firmę Cornell Dubilier w 2023 r., aby poszerzyć swoją ofertę wysokiej jakości kondensatorów foliowych, elektrolitycznych i mikowych. Podobnie jak inne superkondensatory oferowane przez Knowles Cornella Dubiliera marki, nowe urządzenia zapewniają bardzo szybkie rozładowywanie mocy, którego nie dorównują konwencjonalne kondensatory czy akumulatory. Tak duża pojemność umożliwia obsługę krótkich przerw w zasilaniu, uzupełnianie akumulatorów, a nawet używanie ich zamiast akumulatorów w wielu zastosowaniach.

Te superkondensatory idealnie nadają się do zastosowań obejmujących podłączone urządzenia, pozyskiwanie energii słonecznej i wiatrowej, siłowniki mechaniczne, AGV (pojazdy zautomatyzowane), zasilanie pojazdów elektrycznych, inteligentne liczniki mediów, alternatywne zestawy akumulatorów impulsowych, podtrzymanie pamięci, hybrydy akumulatorów/kondensatorów, systemy UPS, oświetlenie awaryjne, zasilanie LED, oświetlenie słoneczne lub wszędzie tam, gdzie potrzebne jest znaczne magazynowanie energii.

Nowe superkondensatory oferują zauważalny skok napięcia znamionowego w porównaniu z typowymi superkondensatorami montowanymi promieniowo, aż do 9,0 W prądu stałego. Kluczową cechą dodatków serii DGH i DSF jest unikalny pakiet trzech ogniw z wyprowadzeniem promieniowym. W porównaniu do superkondensatorów jedno- lub dwuogniwowych, zwarta konstrukcja pozwala zaoszczędzić miejsce i pozwala na znacznie wyższe napięcia robocze, co czyni je idealnymi do szerszego zakresu zastosowań. Obie serie obejmują wartości pojemności od 0,33 do 5 Faradów. Można połączyć wiele urządzeń w celu uzyskania jeszcze wyższej pojemności lub napięcia.

Kolejną zauważalną zaletą tych superkondensatorów jest ich wewnętrzne równoważenie ogniw. Ta funkcja zapewnia optymalną wydajność i pozwala zaoszczędzić czas produkcji. Trójogniwowe superkondensatory serii DGH i DSF są również bardziej opłacalne niż inne obecnie dostępne opcje.

Reklama

Z punktu widzenia wydajności obie serie oferują wysoką gęstość energii i wyjątkowo niski współczynnik samorozładowania, co jest korzystne w zastosowaniach związanych z magazynowaniem energii. Obie serie tolerują także różnorodne środowiska operacyjne, w zakresie temperatur roboczych od -40°C do +65°C dla DGH 8.1V/DSF 9.0V i -40°C do +85°C dla DGH 6.9V/DSF 7,5 V. Niska zastępcza rezystancja szeregowa (ESR) minimalizuje straty energii, zapewniając wysoką wydajność. ESR różni się w zależności od części, ale jest niższy niż w przypadku większości kondensatorów o podobnych możliwościach przechowywania.

Te superkondensatory są również zaprojektowane tak, aby wytrzymać ponad 500 000 cykli ładowania/rozładowania, zapewniając długotrwałą wydajność bez pogorszenia wydajności. Przewidywany okres eksploatacji wynosi do 10 lat.

Wszystkie produkty znajdują się w magazynie dystrybutora. Aby dowiedzieć się więcej na temat trójogniwowych superkondensatorów marki Knowles Cornell Dubilier serii DGH i DSF, odwiedź tę stronę.

www.cde.com

www.knowles.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...

Jak Bitcoin może wspomóc wzrost w rozwijających się gospodarkach

Wiele krajów rozwijających się niewątpliwie doświadczyło swoich problemów gospodarczych. Niektóre z tych krajów mają niestabilne i niezaufane waluty fiducjarne. W związku z tym przyjmują...

Nowe narzędzie do projektowania WaveForming firmy Trinnov zaleca układ pomieszczenia w celu optymalizacji wydajności dźwięku

Trinnov Audio, francuski producent zaawansowanych procesorów audio dla kina domowego, high-end audio i kin komercyjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek narzędzia do projektowania dla...
Advertisment