Knowles ogłasza „poszukiwanie strategicznych alternatyw” dla segmentu konsumenckich mikrofonów MEMS


Knowles Corporation, wiodący światowy dostawca wysokiej jakości komponentów i rozwiązań, w tym kondensatorów ceramicznych i filtrów częstotliwości radiowych, zaawansowanych mikrofonów i głośników ze zbalansowaną armaturą oraz rozwiązań audio, ogłosiła zawarcie umowy nabycia Cornell Dubilier, producenta wysokiej jakości folii, elektrolitycznych i Kondensatory mikowe za 263 miliony dolarów. Jednocześnie ogłosiła zamiar zbadania „strategicznych alternatyw” dla swojej działalności w zakresie mikrofonów MEMS dla konsumentów.

Knowles Corporation, wiodący światowy dostawca wysokiej jakości komponentów i rozwiązań, w tym kondensatorów ceramicznych i filtrów częstotliwości radiowych, zaawansowanych mikrofonów i głośników ze zbalansowaną armaturą oraz rozwiązań audio, ogłosiła zawarcie umowy nabycia Cornell Dubilier, producenta wysokiej jakości folii, elektrolitycznych i Kondensatory mikowe za 263 miliony dolarów. Jednocześnie ogłosiła zamiar zbadania „strategicznych alternatyw” dla swojej działalności w zakresie mikrofonów MEMS dla konsumentów.

Knowles ogłosił dwa działania strategiczne, które mają „odzwierciedlić realizację strategicznego planu działania mającego na celu zwiększenie ekspozycji na szybko rozwijające się rynki końcowe technologii medycznych, obronności i lotnictwa oraz elektryfikacji przemysłowej”, mające na celu „przyspieszenie transformacji w firmę zajmującą się technologiami przemysłowymi, nastawioną na większy wzrost i możliwości o wyższej wartości.”

Zgodnie z tym zamiarem Knowles potwierdziła, że ​​zawarła ostateczną umowę nabycia Cornell Dubilier w drodze transakcji gotówkowej. Równolegle firma Knowles ogłosiła, że ​​ocenia strategiczne alternatywy dla swojej działalności w zakresie mikrofonów konsumenckich MEMS.

Cornell Dubilier, prywatna firma z siedzibą w Liberty w Południowej Karolinie, jest liderem technologicznym i producentem wysokiej jakości kondensatorów foliowych, elektrolitycznych i mikowych stosowanych w wymagających zastosowaniach związanych z technologią medyczną, wojskiem, lotnictwem i elektryfikacją przemysłową, a roczny przychód przekracza ponad 135 milionów dolarów i ponad 35 tysięcy klientów. Knowles twierdzi, że to przejęcie znacznie poszerzy dostępny rynek Knowles dzięki ofercie kondensatorów Cornell Dubilier.

Ponadto rynki końcowe Cornell Dubilier są dostosowane do kluczowych czynników wzrostu, w tym rosnących budżetów na obronę, rozwoju zastosowań w zakresie obrazowania medycznego i intensywnej terapii, a także elektryfikacji przemysłu i wdrażania architektur szybkiego ładowania nowej generacji.

„Połączenie szerokiego asortymentu kondensatorów foliowych, elektrolitycznych i mikowych firmy Cornell Dubilier z segmentem urządzeń precyzyjnych firmy Knowles zapewni atrakcyjną propozycję wartości oraz szersze portfolio produktów i rozwiązań zarówno obecnym, jak i nowym klientom” – podaje spółka w ogłoszeniu.

Reklama

„Dodanie imponującej, szerokiej listy klientów OEM i partnerów dystrybucyjnych firmy Cornell Dubilier, a także jej wiodących możliwości w zakresie technologii kondensatorów poszerzy zastosowania produktów Knowles” – mówi prezes i dyrektor generalny Knowles Jeffrey Niew. „Będziemy dobrze przygotowani do rozwoju wraz z nowymi i obecnymi klientami, pracując nad generowaniem większych zysków i przepływów pieniężnych oraz tworzeniem wartości dla akcjonariuszy. Podziwiamy wyjątkową firmę i kulturę zbudowaną przez rodzinę Kaplan przez ostatnie 40 lat i nie możemy się doczekać witając utalentowanych pracowników Cornell Dubilier w Knowles.”

 

Biznes konsumencki dotyczący mikrofonów MEMS

W świetle tej ekspansji przemysłowej firma Knowles ogłosiła również, że dokonuje przeglądu strategicznych alternatyw dla swojej działalności w zakresie mikrofonów konsumenckich (CMM) w zakresie systemów mikroelektromechanicznych (MEMS), co można interpretować jako chęć sprzedaży tej firmy. Knowles projektuje i produkuje mikrofony MEMS, które służą do sterowania głosem, komunikacji i nagrywania dźwięku w smartfonach oraz we wszelkiego rodzaju urządzeniach konsumenckich i profesjonalnych.

„Segment CMM to atrakcyjna, generująca dochody działalność, oferująca zróżnicowane produkty i silną bazę klientów. Proces ten stanowi kolejny krok w transformacji biznesowej Knowles, w miarę poszukiwania potencjalnych partnerów w celu przyspieszenia powrotu CMM na ścieżkę wzrostu” – dodaje Jeffrey Niew.

W grudniu 2019 r. Knowles nabył firmę zajmującą się projektowaniem mikrofonów MEMS ASIC od austriackiej firmy ams AG, wraz z całą powiązaną z nią własnością intelektualną, prawa do pozyskiwania płytek ASIC od wielu partnerów-odlewni. W tamtym czasie Jeffrey Niew docenił znaczące synergie kosztowe przejęcia i potencjał poszerzenia portfolio mikrofonów MEMS.

W ciągu ostatnich pięciu lat ogromna skala przemysłowa i ograniczenia cenowe wymagane w branży mobilnej spowodowały ogromną presję na pierwotnych producentów mikrofonów MEMS, powodując ich opuszczenie segmentu lub negocjowanie praw do produkcji. Obecnie wiodącymi firmami w tej branży, oprócz Knowles, są także Infineon, Sonion, Goertek i AAC Technologies, ale prawie wszystkie te firmy są w zasadzie zmuszone do współpracy z gigantami przemysłowymi, do których należą odlewnie elementów ASIC i MEMS oraz duże zakłady produkcyjne OEM , takie jak Goermicro (Goertek).

Według najnowszego raportu Yole Intelligence dotyczącego rynku mikrofonów MEMS, Knowles jest głównym graczem na rynku mikrofonów MEMS do smartfonów, chociaż za niedawny rozwój tego segmentu odpowiadają zastosowania w urządzeniach do noszenia, a zwłaszcza w prawdziwych bezprzewodowych słuchawkach dousznych. Wraz ze wzrostem liczby mikrofonów na podłączone urządzenie wraz z aktywną eliminacją szumów, trybami przezroczystości, głosem i wzmocnieniem słuchu, głośność z pewnością będzie nadal rosła.

 

Knowles zaangażował firmę Jefferies LLC do pomocy w przeglądzie strategicznym CMM. „Nie można zapewnić, że w wyniku przeglądu wynikną jakiekolwiek transakcje lub inne strategiczne wyniki. Spółka nie ustaliła harmonogramu zakończenia przeglądu strategicznego i nie zamierza komentować ani dostarczać aktualizacji dotyczących tych kwestii, chyba że i do czasu ustali, że dalsze ujawnienie jest właściwe lub wymagane” – dodaje Knowles.

Knowles opublikował prezentację dla inwestorów zawierającą szczegóły dotyczące transakcji Cornell Dubilier, która jest dostępna pod adresem http://inwestor.knowles.com.

www.knowles.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment