Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis


Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania się, podczas których przechodziłam z jednego małego bezpiecznego miejsca do drugiego”.

Dzieląc się radami zawodowymi, Davis wspomniała, jak ważne jest dzielenie się serią mniejszych kroków prowadzących do większych sukcesów, które ludzie często widzą na platformach takich jak media społecznościowe.

Kiedy jest ścieżka już zajęte przez kogoś innegołatwiej jest jej przestrzegać – a badania pokazują, że kobiety częściej unikają kariery w branży technologicznej, ponieważ nie widzą w branży innych takich jak one lub błędne wyobrażenia na temat typów ludzi którzy zwykle wybierają karierę w branży technologicznej, a także wymagania, aby zostać technologiem.

Młodsi ludzie wyrażali już wcześniej, że chcieliby, aby kobiety już pracujące w sektorze technologicznym to zrobiły otwarcie wspieraj ich w wyborze kariery technologicznej. To tylko jeden z powodów jako tak ważną część podkreślono wzorce do naśladowania zachęcania kobiet do pracy w sektorze technologii – młode kobiety i dziewczęta chętniej wybierają karierę, w której mogą się wyobrazić, a co jest łatwiejsze, jeśli widzą w tej branży inne osoby podobne do nich.

Zarówno Davis, jak i dyrektor finansowa ServiceNow, Gina Mastantuono, zgodziły się, że „nie możesz tego zrobić sama”, a Davis opisała, jak mentoring i pomoc innych kobiet odegrały ogromną rolę w pomaganiu jej w radzeniu sobie zarówno z karierą, jak i życiem.

„Moja podróż obejmowała serię bezpiecznych miejsc stworzonych dzięki mentoringowi lub kobietom, które wyszły ze swojego ego i wyszły z egoistycznej natury, aby mnie podnieść na duchu, choć na chwilę. To mnie zatrzymało i doprowadziło do następnej bezpiecznej przestrzeni” – powiedział Davis. „Nie było żadnego skoku”.

Reklama

Aby zapewnić takie same możliwości innym osobom z niedostatecznie reprezentowanych środowisk w branży filmowej, Davis i jej mąż utworzyli studio JuVee Productions.

Wszystkie trzy kobiety na scenie – Davis, Mastantuono i dyrektor ds. personalnych ServiceNow Jacqui Canney – mówiły o znaczeniu wykorzystywania własnych sukcesów i pozycji lidera do wywyższania innych, co Davis zauważył: szczególnie ważne dla osób z grup niedostatecznie reprezentowanych.

Davis wyjaśnił: „Kiedy masz ciemną skórę, ludzie cię nie widzą. Więc jeśli jesteś biedną, ciemną kobietą, nie zobaczą cię.

Czarne kobiety stanowią jedynie 0,7% pracowników sektora technologicznego w Wielkiej Brytanii, według badań BCSa osoby pochodzenia czarnego, azjatyckiego lub należące do mniejszości etnicznych (BAME) stanowią jedynie 13% dyrektorów IT.

Jeśli chodzi o talenty technologiczne, Davis podkreśliła liczbę „różnorodnych głosów”, które wniosą różnorodne pomysły – zauważyła również, że przywództwo często może być błędnie postrzegane jako przedsięwzięcie solowe, podczas gdy należy je postrzegać jako szansę na osiągnięcie „stwórz bezpieczną przestrzeń lub przestrzeń zmian” dla innych.

Podsumowanie przez Mastantuono z ServiceNow: „Chodzi o wychowywanie ludzi, a czasem o schodzenie z drogi i pozwalanie im rozwijać się i być fenomenalnymi”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment