Knowledge24: GenAI dominuje na corocznej konferencji użytkowników ServiceNow


Temat sztucznej inteligencji (AI) dominuje obecnie zarówno w sektorze technologii, jak i poza nim, a ogromna część programu Knowledge24 skupia się na generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI), a wiele ogłoszeń dotyczących platform i produktów ogłoszono podczas wydarzenia obejmujące tę technologię, w tym dalsze osadzanie GenAI w platformie Now.

„Każdy przepływ pracy w każdej firmie, w każdej branży i na każdym rynku na całym świecie zostanie wkrótce przeprojektowany z wykorzystaniem GenAI jako rdzenia” – powiedział dyrektor generalny ServiceNow Billa McDermottapodczas konferencji prasowej podczas tegorocznej konferencji użytkowników ServiceNow.

GenAI, rodzaj technologii AI, która wykorzystuje podpowiedzi do tworzenia obrazów, obrazów lub wyjść audio, została dodana do platformy ServiceNow w zeszłym rokua w tym roku firma ogłosiła kilka partnerstw, w tym z Microsoft, Genesys i Fujitsu, których celem jest przyspieszenie wykorzystania technologii takich jak GenAI i automatyzacja w branży.

Chociaż celem takiego wykorzystania technologii w ramach platform takich jak ServiceNow jest zwiększenie wydajności i produktywności w miejscu pracy, istnieją obawy dotyczące zastępowania przez sztuczną inteligencję ról niektórych osób i miejsca pracy w przyszłości.

W przemówieniu zamykającym Knowledge 24 aktor i filmowiec Dan Levy powiedział, że istnieje cienka granica pomiędzy wykorzystaniem technologii takich jak sztuczna inteligencja w celu uzyskania korzyści finansowych a korzyścią dla ludzkości.

„Moim zdaniem chodzi o przyzwoitość w obliczu wzrostu gospodarczego, ponieważ czasami w pogoni za sukcesem ekonomicznym często przeoczamy przyzwoitość i wartość ludzkiego wkładu” – powiedział.

Reklama

Jednak piosenkarz i autor tekstów Jon Batiste stwierdził, że technologia „nie odbierze pracy jednorożcom” – osobom, które według niego mają szczególny talent lub pasję do tego, co robią.

Choć wielu jest zaniepokojonych wpływem, jaki sztuczna inteligencja będzie miała w przyszłości na pracowników, dyrektor generalny ServiceNow McDermott stwierdził, że wielu dyrektorów generalnych, z którymi rozmawiał, choć przyznaje, że sztuczna inteligencja zakłóci funkcjonowanie ich firm i sektorów, stwierdził, że sztuczna inteligencja może wywrzeć pozytywny wpływ w interesach. „70% przytłaczającej pracy, jaką pracownicy muszą wykonywać dzisiaj w firmach, można wyeliminować dzięki technologii” – stwierdził.

Tak daleko jak ServiceNow jest zaniepokojony, GenAI ma na celu poprawę życia zawodowego ludzi i bardziej interesujące. „Możesz polepszyć życie ludzi, możesz poprawić produktywność, możesz poprawić szybkość wykonywania pracy” – powiedział McDermott. „Wszystkie te przypadki użycia mają ogromną wartość”.

Dave Wright, dyrektor ds. innowacji w ServiceNow, posunął się nawet do nazwania obecnego stanu przemysłu technologicznego „rewolucją wywiadowczą” na wzór rewolucji w rolnictwie i przemyśle, przy czym GenAI w szczególności oferuje możliwość „zacząnia oceniania, dlaczego robimy pewne rzeczy” i czy możemy to zrobić lepiej”.

„Możliwość podjęcia takich działań i możliwość ich wykonania w oparciu o tę inteligencję zasadniczo zmieni sposób, w jaki ludzie pracują” – powiedział.

Wydatki GenAI

ServiceNow nie jest jedyną firmą, która stawia na GenAI lub sztuczną inteligencję w ogóle. Badania IDC przewidują, że firmy wydadzą w tym roku na tę technologię ponad 40 miliardów dolarów, a w ciągu najbliższych trzech lat wzrosną do 150 miliardów dolarów.

W przypadku użytkowników ServiceNow korzystanie z GenAI koncentruje się na szybkości i produktywności — to tylko niektóre z zaproponowanych funkcji, które pozwalają na użycie języka naturalnego oraz braku kodu lub niskiego poziomu kodu do generowania żądań, podpowiedzi, aplikacji i danych wejściowych z katalogu na zarówno po stronie pracownika, jak i programisty/administratora.

„Wprowadzając sztuczną inteligencję na platformę, na której możesz podejmować działania, możesz realizować kompleksowe zadania i ścieżki użytkownika” – powiedziała Amy Lokey, dyrektor ds. doświadczeń ServiceNow. „To niezwykle potężna rzecz, którą możemy zapewnić naszym klientom i użytkownikom.

„Wykorzystujemy całą moc naszej platformy dzięki przepływom pracy z jednym modelem danych, pojedynczą architekturą i zaufaną platformą. Wszystko to jest obecnie nieodłącznym elementem wszystkich naszych rozwiązań, a sztuczna inteligencja jest wbudowana we wszystkie te doświadczenia”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zdobądź certyfikaty IT CompTIA, a ten pakiet przygotowawczy kosztuje tylko 59,97 USD

Istnieje więcej niż jeden sposób szkolenia na specjalistę IT. Chociaż formalny dyplom może otworzyć wiele drzwi, nadal istnieją wiarygodne zasoby, do których...

Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie

Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania… Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra...

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...
Advertisment