Knock at the Cabin, Furie Netflixa, Nope i każdy nowy film do obejrzenia


Dobra wiadomość, czytelnicy Polygonu. Ten tydzień jest jednym z najbardziej wypełnionych nowościami, które można obejrzeć w domu w tym roku. I jest trochę dla każdego.

Tuż za bramą apokaliptyczny pojazd Dave’a Bautisty M. Nighta Shyamalana Zapukaj do chaty debiutuje w serwisie Peacock. To jeden z naszych ulubione filmy 2023 rokui jeden z najstraszniejsze horrory rokuzbyt.

To daleko od wszystkiego — dwa z nich Najlepsze filmy 2022 roku trafiają również na platformy streamingowe. Animowany dramat fantasy Inu-Ochod legendarnego reżysera Masaakiego Yuasy, ląduje na Hulu, a wzorowy Jordan Peele Nie przenosi się z Peacock do Prime Video.

To nie wszystko, zwłaszcza dla fanów akcji. Światowa megagwiazda Shah Rukh Khan powraca na ekrany ze swoim wysokobudżetowym filmem akcji Patan, czwarta część uniwersum YRF Spy, dostępna teraz w usłudze Prime. Veronica Ngo przejmuje stery Furie franczyza z kontynuacją Furie, na Netflix. I najnowsza współpraca Guya Ritchiego z Jasonem Stathamem, Operacja Fortune: Ruse de Guerrepojawia się na VOD.

Wejdźmy w to.


Nowość na Netflixie

Furie

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji strumieniowej Netflixa

Reklama

Obraz: Netflix

Gatunek muzyczny: Thriller działania
Czas działania: 1h 49m
Dyrektor: Weronika Ngo
Rzucać: Veronica Ngo, Song Luan, Thuan Nguyen

Jestem zarejestrowany jako wielki fan 2019 roku Furiathriller o zemście o sztukach walki, który pobił rekordy kasowe w Wietnamie i scementował gwiazdę Veronicę Ngo oraz reżysera Le-Vana Kieta (który następnie wyreżyserował Księżniczka) jako talenty do oglądania.

Minęły cztery lata, a Ngo otrzymało klucze do franczyzy. Jest teraz za kamerą (a także przed nią) w tej brutalnej wariacji na temat aniołki Charliego– jak historia.

Osadzona w Sajgonie lat 90. Furie podąża za trzema młodymi kobietami, które przeżyły traumę, zwerbowanymi przez gangstera (Ngo) do stworzenia niesamowitej drużyny walczących z przestępczością mścicieli. Dzięki efektownym scenom walki i pejzażowi miejskiemu w równym stopniu przesiąkniętemu neonem, jak i krwią, w prequelu jest wiele do polubienia. Ostatecznie nie wylądował w ten sam sposób Furia zrobił dla mnie, ale jestem w pełni przekonany o zdolnościach Ngo jako reżysera i gwiazdy filmowej, i mam nadzieję, że dostanie czek in blanco, aby zrobić, co tylko zechce. Słowo ostrzeżenia: Furie zawiera wiele wyraźnych scen napaści na tle seksualnym.

Nowość na Hulu

Inu-Och

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji strumieniowej hulu

Dwie kobiety w jaskrawych zieleniach i różach w Inu-Oh

Zdjęcie: Science Saru/GKIDS

Gatunek muzyczny: Historyczny musical fantasy
Czas działania: 1h 38m
Dyrektor: Masaaki Yuasa
Rzucać: Avu-chan, Mirai Moriyama

Animowany musical Masaakiego Yuasy podąża za zamaskowanym włóczęgą Inu-Oh, który po skrzyżowaniu ścieżek z niewidomym muzykiem grającym na biwa imieniem Tomona, czuje się przytłoczony przymusem tańca. Gdy tłumy gromadzą się, by oglądać ich wspólne występy, para zbliża się do siebie zarówno jako przyjaciele, jak i partnerzy biznesowi, jednocześnie torując sobie drogę przez nieuniknione pułapki i przeszkody, które pojawiają się wraz z nagłą sławą.

Z nasza recenzja:

Jako reżyser, Yuasa jest najbardziej znany z ekscytującej elastyczności swoich bohaterów i sposobów, w jakie szuka tego samego rodzaju uszczęśliwionej wolności, które odkrywają Inu-Oh i Tomona. W Inu-OchYuasa i Nogi podobnie uwalniają tradycyjną japońską rozrywkę od oczekiwań tradycji. Inu-Och łączy teatr Noh z bardziej współczesnym doświadczeniem popkultury. Inu-Oh śpiewa przeszywająco wysokimi tonami (zapewnia to Avu-chan z zespołu Queen Bee), a Tomona uzupełnia go równie ostrym, grungowym wokalem (aktor Mirai Moriyama). Dźwięki gitar elektrycznych zastępują tradycyjne instrumenty, a dwaj mężczyźni doprawiają swoje występy na scenie pokazami w stylu Freddiego Mercury’ego: jedna piosenka porusza się w rytm „We Will Rock You”, podczas gdy druga, zatytułowana „Dragon Commander”, naśladuje szybki ogień teksty i zapożyczone harmonie operowe z „Bohemian Rhapsody”.

Zadzwoń do Jane

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji strumieniowej hulu

Kobieta (Elizabeth Banks) w okularach przeciwsłonecznych i siedząca za kierownicą czerwonego kabrioletu w Call Jane

Obraz: Przydrożne atrakcje

Gatunek muzyczny: Dramat historyczny
Czas działania: 2h 1m
Dyrektor: Phyllis Nagy
Rzucać: Elizabeth Banks, Sigourney Weaver, Chris Messina

Kiedy jej prośba o pilną aborcję z powodu zagrażającej życiu ciąży zostaje odrzucona, gospodyni domowa z przedmieść z lat 60. musi zwrócić się do podziemnej sieci kobiet, które ryzykują wszystko, aby umożliwić jej dostęp do bezpiecznej procedury. Poruszona ich sprawą, postanawia do nich dołączyć – zostaje „Jane” i dołącza do innych kobiet w korzystaniu z ich wolności reprodukcyjnej wbrew prawom i kulturze jej czasów.

Nowość w Peacocku

Zapukaj do chaty

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji strumieniowej Paw

Dave Bautista stojący przed kilkoma innymi osobami w Knock at the Cabin

Obraz: Universal Pictures

Gatunek muzyczny: Horror/thriller
Czas działania: 1h 40m
Dyrektor: M. Night Shyamalana
Rzucać: Dave Bautista, Jonathan Groff, Rupert Grint

Jonathan Groff (Zmartwychwstania Matrixa) i Bena Aldridge’a (Nasza dziewczyna) występuje w najnowszym horrorze M. Night Shyamalana jako Eric i Andrew, małżeństwo, którego spokojny wakacyjny wypad z córką (Kristen Cui) do domku na odludziu zostaje przerwany przez wtargnięcie czterech uzbrojonych nieznajomych, na czele których stoi miękki- mówiony i zastraszający mężczyzna o imieniu Leonard (Dave Bautista). Ich misja? Aby zapobiec apokalipsie. Haczyk? Jeden członek rodziny Erica i Andrew musi umrzeć, aby temu zapobiec — a rodzina sama musi wybrać, kogo z nich należy poświęcić.

Z nasza recenzja:

Nierówny jak Zapukaj do chaty jest to dzieło bardziej kompletnego Shyamalana niż nawet reżyser, który go stworzył Stary dwa lata temu. To film twórcy, który jest zainteresowany badaniem pomysłów ze swojej wcześniejszej pracy ze stylem i warsztatowym rygorem swojej epoki powrotu. Zwracając wzrok na apokalipsę, chaotyczny, skomplikowany filmowiec w końcu zwraca uwagę na najbardziej zaniedbany aspekt swojej reputacji: reputację wierzącego. Zanim pojawią się napisy końcowe, należy wysunąć argument, że M. Night Shyamalan wydaje się wiedzieć, na czym stoi, i tak naprawdę nie ma dla niego znaczenia, co ktoś z tego zrobi.

Nowość w Prime Video

Top Gun: Maverick

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji strumieniowej Najlepsze wideo

Maverick stoi z profilu ze swoją klasą młodych byków w dramatycznym ujęciu zachodu słońca dla Top Gun: Maverick

Zdjęcie: Scott Garfield/Paramount Pictures

Gatunek muzyczny: Działanie
Czas działania: 2h 11m
Dyrektor: Józef Kosiński
Rzucać: Toma Cruise’a, Milesa Tellera, Jennifer Connelly

Niekwestionowany mistrz kasowy 2022 roku (choć Droga wody czai się), Top Gun: Maverick w końcu trafia do Prime Video w tym tygodniu, po kilku miesiącach na Paramount Plus. To po prostu oznacza, że ​​to świetny czas na oglądanie Top Gun: Maverick Ponownie. Lub wyskoczyć z samolotu, jeśli jesteś Tomem Cruisem. Zależy od Ciebie.

Z nasza recenzja:

Jeśli jest coś, co warto ocalić z tamtej epoki — i z tego Top Gun — to poczucie optymizmu, które dominowało w filmach akcji z lat 80. To i przekonanie, że najprostsza, najbardziej banalna historia, opowiedziana z odpowiednią wprawą i przekonaniem, może zachwycić każdego na świecie. Top Gun: Maverick ma obydwie te cechy w obfitości. Są wcieleni w Toma Cruise’a, który jest autorem własnego mitu i może być ostatnią prawdziwą gwiazdą filmową. Chce się dobrze bawić i zrobi to. Ale co więcej, chce wystartować i nigdy nie wracać.

Nie

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji strumieniowej Najlepsze wideo

Emerald (Keke Palmer) w białej koszulce z grafiką nocą w Nope

Obraz: Universal Pictures

Gatunek muzyczny: Tajemnica horroru science-fiction
Czas działania: 2h 10m
Dyrektor: Jordana Peele’a
Rzucać: Daniel Kaluuya, Keke Palmer, Brandon Perea

W najnowszym thrillerze science-fiction Jordana Peele’a występuje powracający współpracownik Daniel Kaluuya (Wysiadać) i Keke Palmera (Alicja) jako rodzeństwo, które po odkryciu czegoś cudownego i przerażającego nad niebem ich rodzinnej kalifornijskiej stadniny koni, pracuje razem, aby uchwycić prawdziwy dowód na istnienie życia pozaziemskiego.

Z naszego recenzja:

To byłoby zbyt wiele, aby zadzwonić Nie zły film. Nawet w przypadku braku precyzji Peele’a, pod jego niedociągnięciami kryje się wiele dobrych cech. Ale ten horror nie wznosi się do poziomu Wysiadać Lub Nas, albo. Nie dlatego, że w tym przypadku Peele nie próbuje uczyć białych ludzi zrozumienia pełnego zakresu i poczucia rasizmu. To dlatego, że Nie jest bardziej ideą niż historią. To zbiór indywidualnie urzekających scen, w przeciwieństwie do intrygującej całości. To przystojny obraz, ale Peele jest zbyt pod wrażeniem jego przystojności, by pracować nad wypełnieniem go w pełni wyczuwalnymi postaciami. Może oczarować widzów i może ich przestraszyć, ale trudno będzie im pozostać, gdy zaczną pojawiać się napisy końcowe.

Patan

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji strumieniowej Najlepsze wideo

Shah Rukh Khan i Deepika Padukone obejmują się w Pathaan, podczas gdy ludzie tańczą wokół nich.

Zdjęcie: filmy YRF

Gatunek muzyczny: Thriller działania
Czas działania: 2h 26m
Dyrektor: Siddhartha Ananda
Rzucać: Shah Rukh Khan, Deepika Padukone, John Abraham

Czwarty film w uniwersum YRF Spy, Patan jest długo oczekiwaną kontynuacją materiału wybuchowego Wojnaw którym wystąpił jeden z najwspanialsze sceny filmowe, jakie kiedykolwiek istniały. Odeszły Wojna gwiazdy Tiger Shroff i Hrithik Roshan, ale powraca jedna z największych gwiazd filmowych na świecie: Shah Rukh Khan, w swojej pierwszej głównej roli od lat.

W Patan, Khan gra wygnanego agenta wywiadu, który chce zlikwidować innego byłego agenta, który zbuntował się. To była ogromna produkcja i przebój w Indiach i na całym świecie.

Nowość na VOD

Dzieci kukurydzy

Gdzie oglądać: Do wynajęcia za 6,99 USD Amazonka, JabłkoI Wudu

Grupa dzieci stojących na żwirowej wiejskiej drodze z bronią

Zdjęcie: filmy RLJE

Gatunek muzyczny: Przerażenie
Czas działania: 1h 33m
Dyrektor: Kurta Wimmera
Rzucać: Elena Kampouris, Kate Moyer, Callan Mulvey

Adaptacja opowiadania Stephena Kinga z 1977 roku pod tym samym tytułem autorstwa Kurta Wimmera z 2020 roku koncentruje się na Boleyn Williams (Elena Kampouris), licealistce, która nie zgadza się z psychopatyczną 12-latką, która gromadzi inne dzieci w jej małej Nebrasce miasta, aby zabić każdego dorosłego, który stanie im na drodze. To jedenasty film Children of the Corn, ale nie jest powiązany z żadnym z poprzednich.

Kubrick po Kubricku

Gdzie oglądać: Do wynajęcia za 3,99 USD Amazonka I Wudu; 4,99 USD dalej Jabłko

Archiwalne zdjęcie brodatego Stanleya Kubricka za kamerą

Zdjęcie: Archiwum Stanleya Kubricka

Gatunek muzyczny: film dokumentalny
Czas działania: 1h 5m
Dyrektor: Grzegorz Monro
Rzucać: Stanleya Kubricka, Malcolma McDowella, Jacka Nicholsona

Ten dokument śledzi karierę Stanleya Kubricka, jednego z najwybitniejszych twórców filmowych XX wieku, znanego m.in. 2001: Odyseja kosmiczna, Spartakus, W pełni metalowa kurtkai więcej. Kubrick po Kubricku zawiera kilka nagrań dźwiękowych i filmowych, w których reżyser mówi o swoim procesie i pracy, śledząc jego życie i karierę na przestrzeni mniej więcej trzech dekad.

Operacja Fortune: Ruse de Guerre

Gdzie oglądać: Do wynajęcia za 19,99 USD Amazonka, JabłkoI Wudu

Jason Statham, Josh Hartnett i Aubrey Plaza spacerują po molo w bardzo ładnych ubraniach w Operation Fortune: Ruse de guerre.

Zdjęcie: Miramax

Gatunek muzyczny: Szpiegowska komedia akcji
Czas działania: 1h 54m
Dyrektor: Guya Ritchiego
Rzucać: Jasona Stathama, Aubrey Plaza, Josha Hartnetta

Ostatnia współpraca Guya Ritchiego z Jasonem Stathamem zaowocowała znakomitym thrillerem o napadzie w Los Angeles Gniew człowieka. Tym razem Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Hugh Grant i Cary Elwes zostają wrzuceni do akcji w tej zabawnej komedii akcji o grupie tajnych agentów, którzy rekrutują słynną gwiazdę kina akcji (Hartnett) do szpiegowania handlarza bronią, który jest wielkim wentylator (Grant). Chociaż nie tak konsekwentnie dobre jak Gniew człowieka, Ruse de Guerre to wciąż świetna zabawa w kinie, zwłaszcza dla fanów bardzo zdolnej obsady.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Windows 11 otrzymuje kilka przydatnych widżetów do monitorowania procesora, pamięci i GPU

Funkcja Windows Widgets wreszcie otrzymuje kilka przydatnych dodatków, które pozwalają monitorować użycie procesora, pamięci i GPU. Neowin zauważył że nowa wersja Microsoftu aplikacja...

Panasas dodaje obsługę S3 do przechowywania brzegowego i przenoszenia do chmury

Niedawne ogłoszenie firmy Panasas o dodaniu platformy brzegowej do rodziny platform skalowalny serwer NAS zbiegło się z planowanym znaczącym przejściem firmy w kierunku...

Security Think Tank: Krótka historia (bezpiecznego) kodowania

Ponieważ technologia rozwija się w coraz szybszym tempie, programiści stają przed większym niż kiedykolwiek wyzwaniem, aby nadążyć kod zabezpieczać i łagodzić stale rosnące...
Advertisment