Klobuchar wzywa Kongres do poważnego potraktowania reformy technologicznej


Sen. Amy Klobuchar (D-MN) przedstawiła wielotorowe podejście do przejęcia władzy dominujących firm technologicznych, takich jak Facebook i Google, w przemówieniu na Verge na żywo wydarzenie w poniedziałek. W swoich uwagach Klobuchar wezwał do przyjęcia przepisów regulujących kwestie od konkurencji po prywatność danych i moderowanie treści.

„Musimy prosić firmy Big Tech o więcej, a nie mniej” – powiedziała Klobuchar w swoim poniedziałkowym przemówieniu. „Widzieliśmy, że sposób ich działania ma rzeczywisty wpływ na bezpieczeństwo i prawa obywatelskie nas wszystkich, a także na naszą demokrację. Pociągnięcie ich do odpowiedzialności za problemy, które mogą doprowadzić do szkód w świecie rzeczywistym, ma kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu ”.

Klobuchar przewodzi podkomisji antymonopolowej Senatu, stawiając Demokratę z Minnesoty jako jednego z najważniejszych ustawodawców w debacie na temat reformy technologicznej. W zeszłym miesiącu przedstawiła rozległy rachunek do odnowienia Egzekwowanie przepisów antymonopolowych w USA. Ustawa Klobucara o reformie prawa konkurencji i prawa antymonopolowego zapewniłaby organom ścigania więcej środków na wnoszenie spraw z zakresu konkurencji do sądu.

„Nasze prawa nie powinny pozostawać w bezruchu, tak jak 25 lat temu” – powiedział Klobuchar.

Klobuchar powstrzymała się od stwierdzenia, że ​​firmy takie jak Facebook i Google powinny zostać rozbite, chociaż określiła postępowanie antymonopolowe przeciwko Bellowi jako ogólnie udane. Nadal nie jest jasne, jak agresywnie Demokraci w Kongresie będą naciskać na działania antymonopolowe w ramach szerszych wysiłków na rzecz regulacji firm technologicznych.

„Czy chcemy lepszych zabezpieczeń na platformach technologicznych? Tak. Zwiększona przejrzystość? Tak. Zasady niedyskryminacji? Tak – powiedział Klobuchar w poniedziałek. „Powiedziałbym, że wiele z tego możemy zrobić dzięki przepisom drogowym, które wprowadziliśmy w prawodawstwie, które do tej pory i tego roku nie było nawet brane pod uwagę na poważnie”

Reklama

W zeszłym tygodniu czołowi prawodawcy z Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów spotkali się na przesłuchaniu w sprawie propozycje reformy amerykańskiego prawa antymonopolowego tak jak ma to zastosowanie do firm technologicznych. Poza wymaganiem od firm technologicznych, aby ich platformy były interoperacyjne, niektórzy Demokraci z Izby Reprezentantów rozważają wprowadzenie Glass-Steagall do Internetu. Taki środek uniemożliwiłby firmom technologicznym prowadzenie platformy podczas opracowywania własnych produktów lub innych usług. Reprezentant Ken Buck (R-CO), czołowy republikanin w podkomisji, wystąpił przeciwko temu pomysłowi.

W poniedziałkowym przemówieniu Klobuchar reklamowała również ustawy, które wprowadziła w poprzednich latach, w tym środki mające na celu ochronę prywatności danych użytkowników. W 2018 roku Klobuchar wydał ustawę o prywatności i prawach konsumenta w mediach społecznościowych zmusiłoby duże firmy technologiczne powiadamiać użytkowników o naruszeniach bezpieczeństwa w ciągu 72 godzin. Zdefiniowałby również informacje, takie jak e-maile, numery telefonów i dane dotyczące zdrowia, jako informacje „wrażliwe”, nakładając surowsze kary w przypadku naruszenia danych.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment