Kingston wprowadza IronKey Vault Privacy 50 z certyfikatem FIPS 197 i 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES


Kingston Digital, Inc., oddział pamięci flash firmy Kingston Technology Company, Inc., światowego lidera w dziedzinie produktów pamięciowych i rozwiązań technologicznych, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek swojego najnowszego szyfrowanego dysku USB, IronKey Vault Privacy 50 (VP50) z certyfikatem FIPS 197 oraz 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES w trybie XTS dla bezpieczeństwa danych. Kingston IronKey Vault Privacy 50 obsługuje hasła administratora, użytkownika i hasła jednorazowego odzyskiwania w trybie złożonym lub hasła. Ta opcja z wieloma hasłami zwiększa możliwość odzyskania dostępu do danych na dysku w przypadku zapomnienia jednego z haseł. Podczas gdy tradycyjny tryb złożony pozwala na wprowadzanie haseł o długości od 6 do 16 znaków przy użyciu 3 z 4 zestawów znaków, nowy tryb hasła daje użytkownikom możliwość posiadania numeru PIN, zdania, listy słów, a nawet tekstu o długości od 10 do 64 znaków. wyjątkowe, ale zapadające w pamięć. Aby ułatwić wprowadzanie hasła, można włączyć symbol „oko”, aby ujawnić wpisane hasło, aby zmniejszyć liczbę nieudanych prób logowania.

Administrator może również włączyć użytkownika i hasło jednorazowego odzyskiwania lub zresetować hasło użytkownika, aby przywrócić dostęp do danych. Ponadto VP50 chroni przed atakami Brute Force, blokując hasła użytkownika lub hasła jednorazowego odzyskiwania po 10 nieprawidłowych wpisach z rzędu i usuwa kryptografię dysku, jeśli hasło administratora zostanie wprowadzone niepoprawnie 10 razy z rzędu. Tak więc, gdy dane są tracone, nie ma obaw o naruszenie.

VP50 może również chronić przed potencjalnym złośliwym oprogramowaniem w niezaufanych systemach, zarówno przez administratora, jak i użytkownika, ustawiając tryb tylko do odczytu, aby chronić dysk przed zapisem; dodatkowo wbudowana klawiatura wirtualna chroni hasła przed keyloggerami lub screenloggerami. Organizacje mogą dostosowywać i konfigurować VP50 za pomocą identyfikatora produktu (PID) w celu integracji ze standardowym oprogramowaniem do zarządzania punktami końcowymi w celu spełnienia korporacyjnych wymagań IT i bezpieczeństwa cybernetycznego za pośrednictwem programu dostosowywania firmy Kingston. Małe i średnie firmy mogą korzystać z roli administratora, aby lokalnie zarządzać swoimi dyskami, np. używać administratora do konfigurowania lub resetowania haseł użytkownika lub haseł jednorazowego odzyskiwania pracowników, odzyskiwania dostępu do danych na zablokowanych dyskach i przestrzegania prawa i przepisów, gdy wymagana jest kryminalistyka . VP50 to zaszyfrowana pamięć masowa pod fizyczną kontrolą użytkownika, co czyni ją lepszą niż korzystanie z Internetu i usług w chmurze w celu ochrony ważnych danych.

„Vault Privacy 50 dołącza do naszej linii szyfrowanych rozwiązań Kingston IronKey jako najwyższej jakości dysk USB, zapewniając bezpieczeństwo danych klasy biznesowej” — powiedział Richard Kanadjian, menedżer ds. szyfrowania w firmie Kingston. „Dodaliśmy niektóre z najbardziej pożądanych przez naszych klientów funkcji, takich jak nowa opcja wielu haseł i nowy tryb haseł, aby nie tylko chronić 100 procent przechowywanych danych, ale także uczynić dysk bardziej przyjaznym dla użytkownika”.

Kingston IronKey Vault Privacy 50 jest dostępny w pojemnościach od 8 GB do 256 GB i jest objęty pięcioletnią ograniczoną gwarancją, bezpłatną pomocą techniczną i legendarną niezawodnością firmy Kingston.

Kingston IronKey Vault Privacy 50 Funkcje i dane techniczne:

 • Sprzętowo szyfrowany dysk USB do ochrony danych: chroń ważne dane dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu XTS-AES z certyfikatem FIPS 197. Wbudowane zabezpieczenia przed atakami BadUSB i Brute Force.
 • Opcja wielu haseł do odzyskiwania danych: Włącz hasła administratora, użytkownika i hasła jednorazowego odzyskiwania. Administrator może zresetować hasło użytkownika i utworzyć jednorazowe hasło odzyskiwania, aby przywrócić użytkownikowi dostęp do danych. Ochrona przed atakami Brute Force blokuje hasła użytkownika lub hasła jednorazowego odzyskiwania po 10 nieprawidłowych hasłach wprowadzonych z rzędu, a także kryptograficznie usuwa dysk, jeśli hasło administratora zostanie wprowadzone niepoprawnie 10 razy z rzędu.
 • Nowy tryb hasła: wybierz tryb hasła złożonego lub hasła. Hasłem może być numer PIN, zdanie ze spacjami, lista słów, a nawet tekst – od 10 do 64 znaków.
 • Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa: Ogranicz liczbę nieudanych prób logowania i frustrację, włączając przycisk „oko”, aby wyświetlić wpisywane hasło. Użyj wirtualnej klawiatury, aby chronić wprowadzanie hasła przed keyloggerami i screenloggerami.
 • Podwójne ustawienia tylko do odczytu (ochrona przed zapisem): unikaj ataków złośliwego oprogramowania za pomocą wymuszonego trybu tylko do odczytu ustawionego przez administratora dla użytkownika lub opartego na sesji trybu tylko do odczytu ustawionego przez administratora lub użytkownika.
 • Wykorzystaj rolę administratora, aby lokalnie zarządzać dyskami, co jest idealne dla małych i średnich firm: Użyj roli administratora, aby lokalnie zarządzać hasłami użytkowników i hasłami jednorazowego odzyskiwania pracowników, odzyskiwać dostęp do danych na zablokowanych dyskach i przestrzegać przepisów ustawowych i wykonawczych, gdy wymagana jest kryminalistyka.
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 1
 • Pojemności: 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB
 • Złącze: Typ-A
 • Prędkość:
  • USB 3.2 pierwszej generacji
  • 8 GB – 128 GB: 250 MB/s odczyt, 180 MB/s zapis
  • 256 GB: 230 MB/s odczyt, 150 MB/s zapis
  • USB 2.0
  • 8 GB – 256 GB: odczyt 30 MB/s, zapis 20 MB/s
 • Wymiary: 77,9 mm x 21,9 mm x 12,0 mm
 • Wodoodporność: do 4 stóp; IEC 60529 IPX8
 • Temperatura pracy: 0°C do 60°C
 • Temperatura przechowywania: -20 ° C do 85 ° C
 • Kompatybilność: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 pierwszej generacji
 • Gwarancja/wsparcie: ograniczona 5-letnia gwarancja, bezpłatna pomoc techniczna
 • Kompatybilny z: Windows 11, 10, 8.1, macOS (v. 10.14.x – 12.xx)Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!