Kim są nowi antagoniści Chaosu w Space Marine 2, Tysiąc Synów?


Gdy Kosmiczny Marines 2 został ogłoszony po raz pierwszy, jej debiutancki zwiastun utwierdził graczy w przekonaniu, że największym wrogiem, z którym trzeba walczyć, będą głodne hordy Tyranidów atakujące Imperium. Nadal stanowią główne zagrożenie, ale najnowszy zwiastun rozgrywki ujawniło innego antagonistę gry: Tysiąca Synów, sług Boga Przemian. Ale kim właściwie są ci źli goście i dlaczego stanowią takie zagrożenie dla Tytusa i Imperium Człowieka?

Ponad 10 000 lat temu, przed obecną ponurą scenerią Warhammera 40 000, Cesarz Człowieka stworzył 20 legionów Kosmicznych Marines. Sprawy natychmiast zaczęły wymykać się spod kontroli; dwa legiony zostały usunięte z historii, a ich losy są nieznane. Wojna domowa zwana Herezją Horusa podzieliła pozostałe 18 legionów w stosunku 50/50, z czego połowa stanęła po stronie ludzkości i Imperatora. Druga połowa, w tym Tysiąc Synów, stanęła po stronie pozawymiarowych i całkowicie złych Bogów Chaosu.

Tysiąc Synów to prawdopodobnie najbardziej tragiczny legion zdrajców, a niektórzy fani twierdzą, że ich Patriarcha, Magnus, nie zrobił nic złego. (Absolutnie zrobił mnóstwo rzeczy źle, ale to już zupełnie inny artykuł.) Każdy legion, lojalistyczny czy zdrajca, ma swoją własną specjalizację; Imperialne Pięści uwielbiają się wzmacniać, Krucza Gwardia jest najlepsza w ukrywaniu się, a członkowie Gwardii Śmierci są tak silni, że są niemal niezniszczalni. Magnus i Tysiąc Synów to pyskerzy najwyższej klasy; ci goście to nie tylko Kosmiczni Marines, mają też w swoich szeregach mnóstwo kosmicznych czarodziejów.

Reklama

Zdjęcie: Sabre Interactive/Focus Entertainment

W czasach Herezji Horusa Magnus Czerwony – który jako jeden z synów Imperatora cieszył się dużą swobodą i władzą – spędzał dużo czasu kręcąc się po Osnowie. Nie wiedział jednak, bo jego tata nigdy mu tego nie uświadomił, że Osnowa jest domeną Bogów Chaosu. Jedna z tych złych istot, Tzeentch, skontaktowała się z Magnusem i rozpoczęła kilka kosmicznych rozmów przez Skype.

Tzeentch zaproponował, że rozwiąże mały problem, z którym borykał się Tysiąc Synów: szalejącą mutację zwaną zmianą ciała. Magnus zamienił swoje oko na rozwiązanie problemu zmiany ciała. To zapoczątkowało serię targów, które ostatecznie przypadkowo zwróciły Magnusa przeciwko jego ojcu i braciom lojalistom, i zrujnowały główny plan jego ojca dotyczący przyszłości ludzkości.

Co gorsza, zmiana ciała powróciła. Ahriman, ulubiony syn Magnusa, postanowił zaangażować się w mały ojcowski bunt. Rzucił skomplikowane zaklęcie zwane rubryką, próbując wyleczyć zmianę ciała. To Uprzejmy z pracował; Ahriman powstrzymał przemianę ciała, ponieważ zaklęcie zamieniło każdego Tysiąca Synów, który nie jest psionikiem, w burzę pyłu uwięzioną w ich zbroi. Oopsie bazgroły!

Armia Tysiąca Synów w Warhammer 40,000, dowodzona przez prymarchę Magnusa Czerwonego

Zdjęcie: Warsztaty gier

Tysiąc Synów od dawna jest antagonistą Imperium, a Magnus pojawił się nawet na początku obecnej Ery Indomitus, aby spróbować powstrzymać prymarchę Ultramarines, Roboute Guillimana, przed przedostaniem się na Terrę. Pojawienie się Tysiąca Synów Kosmiczny Marines 2 to trochę mecz urazowy. Gdy Tytus przedziera się przez Rubric Marines i czarowników Tzeentcha, będę myśleć: Mój tata mógłby pobić twój tata.

Tzeentch to boss trudniejszy do przedstawienia w grach wideo niż inni Bogowie Chaosu. Zmiana, manipulacja i los to pojęcia abstrakcyjne w porównaniu z rozlewem krwi Khorne’a czy plagami Nurgle’a. Tysiąc Synów to dobry sposób na przyłożenie twarzy – cóż, lub hełmu pełnego kurzu – Tzeentchowi i jego nieskończonej liczbie planów. Mam nadzieję, że zobaczymy niektóre z dziwniejszych elementów Boga Chaosu, takie jak dwugłowe demony, które potrafią przewidywać przeszłość i przyszłość, ale nie teraźniejszość.

Kosmiczny Marines 2 ukaże się tej zimy na PlayStation 5, Windows PC i Xbox Series X; nie ma konkretnej daty premiery.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy kontrakt z WGA zmieni sposób działania Hollywood

(Ujawnienie: The Verge redakcja jest również zrzeszona w Writers Guild of America, East.)WGA opublikowała dziś wieczorem podsumowanie kontraktu i to historyczne. Najbardziej błyskotliwe...

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...
Advertisment