Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.


HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się z bronią wycelowaną w ich twarz, z których jedną trzyma dziecko z narysowaną maską na oczy w stylu Teenage Mutant Ninja Turtles.

To kontynuacja brutalnego powitania w Kansas City: są tam tylko przez kilka minut i wszyscy natychmiast próbują ich zabić. Miasto nie jest już kontrolowane przez Federalną Agencję Reagowania na Katastrofy (FEDRA), zamiast tego opanowane przez bezwzględną grupę rebeliantów zwanych Łowcami, którzy strzelają, gdy tylko zobaczą. Ale Łowcy nie tylko ścigają Ellie i Joela — w rzeczywistości nawet nie wiedzą, że jeszcze tam są. Łowcy, dowodzeni przez Kathleen graną przez Melanie Lynskey, desperacko szukają tajemniczej osoby o imieniu Henry (Lamar Johnson), kogoś, kto według niej zabił jej brata.

Odcinek nie daje wiele kontekstu, kim jest ten tajemniczy Henry, i nawet nie wspomina o Samie (Keivonn Woodard), ale Ostatni z nas gracze będzie natychmiast rozpoznać imię.

[Ed. note: This story contains spoilers for The Last of Us game and potentially the show.]

Henry i Sam to ukochany duet braci z Ostatni z nas, pierwotnie pojawiając się w sekcji Pittsburgh w jednej z najbardziej rozdzierających serce historii w grze. Ellie i Joel przeskakują Pittsburgh w swojej podróży na zachód, kierując się zamiast tego do Kansas City w stanie Missouri. Twórcy serialu ponownie wyobrazili sobie większość części Pittsburgha w odcinku Kansas City, w tym Henry’ego i Sama. Z pewnością dowiemy się o nich więcej w odcinku 5, ale dzięki grze mamy już kontekst tego, co może się wydarzyć.

W grze Ellie i Joel wpadają w zasadzkę Henry’ego i Sama w budynku mieszkalnym w Pittsburghu. Joel wślizguje się przez okno i zostaje złapany przez Henry’ego. Henry atakuje, myśląc, że Joel może być Łowcą. Joel otrzymuje sporo ciosów (a Ellie próbuje ciąć go nożem), zanim zauważą, że Sam celuje w nich z pistoletu. Henry szybko zdaje sobie sprawę, że nie są z Łowcami; Łowcy nie trzymają dzieci w pobliżu, ponieważ to „przetrwanie najlepiej przystosowanych” — mówi Henry.

Reklama

Szybko zgadzają się dołączyć i udać się w stronę kryjówki Henry’ego i Sama, gdzie dowiadujemy się znacznie więcej o ich przeszłości. W drodze do swojej kryjówki — biurowca — czteroosobowa grupa musi ukryć się w sklepie z zabawkami. To przejmująca chwila; Ellie i Sam to dzieci, które zostały pozbawione normalnego dzieciństwa. To wciąż dla nich nowość, że w ogóle są w sklepie z zabawkami. Jest jeden szczególnie rozdzierający serce moment, gdy Sam patrzy na zabawkę Transformer, a Henry każe mu przestać — mogą wziąć tylko to, czego potrzebują.

W mieście jest dużo akcji i walk, zarówno z ludźmi i zainfekowany. Ale co ważniejsze, dowiadujemy się wiele o Henrym i Samie — dwóch postaciach, które szybko stały się ulubieńcami fanów. Pochodzą z Hartford w stanie Connecticut i podróżują od czasu, gdy opuścili strefę kwarantanny w Hartford po tym, jak wszystko się tam zawaliło. Podobnie jak Ellie i Joel, wpadli w zasadzkę, kiedy weszli do Pittsburgha. Gdy ich grupa jest rozproszona, Henry i Sam są sami i od tamtej pory unikają Łowców, próbując wydostać się z miasta.

Z powrotem w kryjówce, Ostatni z nas zwalnia i pozwala grupie pogrążyć się w rozmowie i wesołości. Henry i Joel rozmawiają o motocyklach. Ellie i Sam otwierają się przed sobą na temat tego, że się boją. Ich relacje odzwierciedlają się nawzajem. Ellie daje Samowi tę zabawkę, na którą patrzył, a jego reakcja jest szokująca: rzuca nią i pokazuje, że został ugryziony. Następnego ranka przemienił się — i atakuje Ellie. Kiedy Joel próbuje go zastrzelić, Henry zatrzymuje go i robi to sam. Kieruje broń na Joela, obwiniając go, zanim się zastrzeli.

To wstrząsająca chwila, nadchodząca tak szybko po lekkości poprzedniej nocy. Nie ma wątpliwości, że scena jest bolesna, a twórca Naughty Dog został skrytykowany Ostatni z nas‘ zwolnienie za wielokrotne używanie czarnych znaków w ten sposób. Zdarza się to wielokrotnie w Ostatni z nas I Ostatni z nas część 2, a deweloper nigdy nie zastanawia się, w jaki sposób historia jest odzwierciedlona dla widza, który żyje w świecie, w którym życie Czarnych jest systemowo dewaluowane. Niektórzy twierdzą, że Ostatni z nas to tragiczna historia, w której ginie wielu ludzi, w tym ludzie zmarginalizowani — że reprezentacja jest ogólną wygraną. Ale to wraca do okrucieństwo wobec ludzi marginalizowanych, zwłaszcza czarne postacie w grach, zostają zabite: Henry i Sam spędzają znaczną ilość czasu jako bohaterowie, kilkakrotnie ratując Ellie i Joela. Ale aby Ellie i Joel przeżyli, Naughty Dog odkryło, że Henry i Sam muszą umrzeć.

HBO Ostatni z nas może dostosować tę historię, tak jak to zrobił z odcinkiem Billa i Franka. Nie dowiemy się jednak, dopóki piąty odcinek nie zostanie wyemitowany w przyszłym tygodniu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Microsoft zaprzecza strategicznemu usunięciu gier na Playstation 5 z działu rozwoju

Microsoft szybko zareagował na sprzeciw graczy, którzy byli rozgniewani doniesieniami o zapobieganiu przez firmę Redfall w wersji na Playstation 5, opracowywanej przez wewnętrzne...

Etapy misji Pokémon Go „From the Shadows”, nagrody

Z Cieni to najnowsza misja badawcza Giovanniego w Pokemon Go. Debiutujący pod koniec marca 2023 roku w ramach projektu Chodźmy wydarzenie kończy...

Knock at the Cabin sprawia, że ​​zakończenie Twist w Cabin in the Woods jest jeszcze lepsze

M. Night Shyamalana Zapukaj do chaty (teraz transmitowane na Peacock) i Drew Goddard's Chatka w lesie to radykalnie różne filmy,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!