Kill to brutalny thriller akcji, którego zagorzali nie mogą przegapić tego lata


Miło było widzieć rosnącą popularność kina indyjskiego w Stanach. Dla wielu osób — zwłaszcza tych, które nie są zaznajomione z twórczością legendarnego Satyajita Raya — punktem wyjścia był znakomity dramat krykietowy Aamira Khana z 2001 roku Lagaan, najnowszy film indyjski, który otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Dla innych tak było SS Rajamouli RRRżywiołowa i maksymalistyczna epicka saga antykolonialna oraz pierwszy indyjski film indyjskiej produkcji, który zdobył Oscara.

Filmy te nie są zbyt podobne pod względem stylistycznym, ale mają ze sobą wiele wspólnego: akcję napędzaną romansem, wielkie numery muzyczne z bogatą oprawą wizualną i mocne narracje antykolonialne. Oni — i wiele Inny ostatni udany indyjski film eksport — zawierają elementy „film masalowy”, podejście, które pojawiło się po raz pierwszy w latach 70. XX wieku, ale pozostaje silne do dziś, w dużej mierze dzięki pracy Khana, Rajamouli i innych, których celem było wymyślenie na nowo formy i utrzymanie jej przy życiu. Filmy Masala znane są z łączenia ze sobą różnych gatunków, aby stworzyć wrażenia, które mogą spodobać się jak największej liczbie kinomanów. Ale nie każdy indyjski film należy do kategorii masala, czyli nowego, niezwykle brutalnego thrillera akcji w języku hindi Zabić jest tutaj, aby udowodnić to amerykańskiej publiczności, kiedy pojawi się w kinach 4 lipca.

Po powrocie z długiej misji komandos indyjskiej armii Amrit (Lakshya) otrzymuje wiadomość od miłości swojego życia (Tanya Maniktala), że jest zmuszana przez wpływowego ojca do zaaranżowanego małżeństwa, a ślub odbędzie się jutro. Wraz ze swoim przyjacielem i towarzyszem komandosem (Raghav Juyal) postanawia spróbować to powstrzymać, potajemnie dołączając do wesela w pociągu do Delhi. Kiedy jednak bandyci atakują, sprawy przybierają straszny obrót, następuje przemoc i chaos.

Trzymający w napięciu thriller ze wspaniałymi, wydłużonymi sekwencjami walk w reżyserii Nikhila Nagesha Bhata Zabić z zamiarem nakręcenia brutalnego filmu akcji Nalotgranie doświadczenie z prawdziwego życia, jakie miał w związku z napadem na pociąg. Zatrudnił doświadczonych choreografów akcji Oh Se-yeong (Snowpiercer) i Parvez Shaikh (który pracował z Oh przy bollywoodzkim hicie kinowym Wojna) zaprojektować akcję i obaj włożyli w to część swojej najlepszej dotychczasowej pracy.

Zabić maksymalnie wykorzystuje otoczenie z bliska i wiele różnych dostępnych broni — noże, kończyny, gaśnice oraz architekturę/układ samego pociągu – wszystko to odgrywa rolę w walce. To prawdziwa gratka dla fanów akcji, zwłaszcza gdy sprawy przybierają inny obrót po 45 minutach i przemoc nabiera tempa znacznie. Zabić nie przechodzi od 0 do 60; zaczyna się od 60, a kończy na 200. Akcja filmu jest zasadniczo podzielona na dwie połowy, co pozwala zespołowi (i Lakshyi w roli głównej) pokazać różnorodne podejścia do scen walki. nie powiem zbyt dużo, aby uniknąć spoilerów, ale projekt akcji staje się znacznie bardziej zabójczy w odpowiedzi na wydarzenia z historii, co na to pozwala Zabić zacząć od bardziej klasycznego, nieśmiertelnego podejścia do sztuk walki, a następnie przejść do czegoś bliższego temu, co można znaleźć w horrorze.

Reklama

Niektóre z najbardziej brutalnych i brutalnych zabójstw, jakie można znaleźć w filmie akcji, Zabić nie jest dla każdego – znowu, to absolutnie nie jest film masala. Ale jeśli lubisz dźwięk filmu np Nalot, Noc przychodzi do nas, Okaleczenie!I Projekt Polowanie na wilkiz odrobiną Pociąg do Pusanu i nasycony slasherem Korektor 3, tego nie możesz przegapić. Ukierunkowane emocje związane z ćwiczeniem gatunkowym mają dużą wartość i Zabić bardzo dobrze wie, czego chce docelowy odbiorca. Następny przystanek w podróży pociągiem: status kultowego klasyka.

Zabić w kinach od 4 lipca.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wesoła, inteligentna lampa Philips Hue o wschodzie słońca nosi nazwę Twilight

Philips Hue następna inteligentna lampka nocna podobno będzie nosił nazwę „Zmierzch”. Lampa będzie wyposażona w dwa przyciski na górze służące do zasilania,...

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...
Advertisment