Kilka osób przypisuje Apple Watch wykrywanie cichej choroby serca wymagającej interwencji medycznej


Kilka lat temu Apple Watch dodał funkcję wykrywania migotania przedsionków i od tego czasu klienci korzystają z tej funkcji. Najnowszy przykład Zegarek Apple działania na rzecz zmiany pochodzi od pary z Summerville w Południowej Karolinie.

Poczta i Kurier przedstawia historię Jeffa i Ellen Priest, którzy przypisują Apple Watch odkrycie jego cichej choroby serca:

Jeff Priest siedział na kanapie, gdy na jego zegarku Apple Watch pojawił się alert informujący go, że cierpi na nagłą chorobę serca zwaną migotaniem przedsionków. Dla mężczyzny bez problemów zdrowotnych i bez historii rodzinnej wniosek mógł być tylko jeden:

„Myślałem, że coś jest nie tak z zegarkiem” – powiedział 65-letni Priest, emerytowany rektor Uniwersytetu Południowej Karoliny w Aiken. „Nie czułem się źle, czułem się normalnie”.

Ale jego żona Ellen potraktowała to poważniej.

Doświadczenie Jeffa nie jest wyjątkowe. Apple Watch wielokrotnie uznawano za pierwszy sygnał, że coś jest nie tak u pacjentów z AFib, którzy zgłaszają, że czują się doskonale.

„Migotanie przedsionków (AFib) to rodzaj nieregularnego rytmu serca, w którym rytm górnych komór serca nie jest zsynchronizowany z dolnymi” – wyjaśnia Apple w dokumentacja dla Apple Watcha. „Według CDC około 2% osób w wieku poniżej 65 lat i 9% osób w wieku 65 lat i starszych ma AFib. Nieregularności rytmu serca stają się coraz częstsze wraz z wiekiem. Niektóre osoby z AFib nie odczuwają żadnych objawów.”

Wczesne wykrycie AFib może mieć ogromne znaczenie dla osób z cichą chorobą serca. Jednak bez Apple Watch wynik mógłby być zupełnie inny. Nieleczony AFib może prowadzić do udaru lub zawału serca.

Reklama

W przypadku Jeffa udało mu się zwrócić o pomoc lekarską i zastosować odpowiednie leczenie, które umożliwiło opanowanie choroby serca. Miał także monitorować stan serca za pomocą zegarka, bez konieczności pozostawania w domu lub w szpitalu w celu dalszej oceny.

„Nie miałem żadnych objawów” – powiedział. Personel ciągle pytał: „Nie boli Cię klatka piersiowa?” Nie. Nie czujesz, jak bije ci serce? NIE.” […]

Wypuścili ich do domu kilka godzin później, gdy leki ustabilizowały jego stan. Kiedy jednak dwa dni później zobaczył Schneidera, nadal cierpiał na migotanie przedsionków, mimo że nadal nie czuł się źle. Trzymała go na lekach, ale umówiła się na wizytę, aby przywrócić mu normalny rytm serca. Dostał pozwolenie na wyjazd na turniej golfowy i w jego trakcie nagle poczuł, że wszystko wraca do normy.

„Sprawdziłem na zegarku i okazało się, że nie ma migotania przedsionków” – powiedział Jeff. Szok stał się niepotrzebny.

Przeczytaj całą historię na Poczta i Kurier. Więcej o tym jak Zegarek Apple ma wpływ na zdrowie, zobacz nasze Przewodnik po zdrowiu Apple.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment