Kiedyś Google miał na tyle śmiałości, że oczekiwał od Apple preinstalacji swojej aplikacji wyszukiwania na każdym iPhonie


jako Departament Sprawiedliwości ds. prawa antymonopolowego sprawa przeciwko Google trwa, pojawiło się więcej szczegółów na temat relacji firmy z Apple. Tym razem z zeznań dyrektora generalnego Google, Sundara Pichai, wynika, że ​​Google zaproponował kiedyś Timowi Cookowi stworzenie wersji wyszukiwarki Google, która będzie fabrycznie instalowana na każdym iPhonie.

Jak donosi Krawędź– poniedziałkowe zeznania Pichai skupiały się głównie na wielomiliardowej umowie pomiędzy Apple i Google. W ramach tej umowy Apple czyni Google domyślną wyszukiwarką na wszystkich swoich platformach i w ten sposób uzyskuje część przychodów z reklam z każdego wyszukiwania.

W 2018 roku Apple zauważyło coś, co mu się nie spodobało: całkowite przychody Google rosły w znacznie szybszym tempie niż przychody uzyskiwane od Google za pośrednictwem wyszukiwarki. Z dzisiejszych zeznań Pichai wynika, że ​​Apple zgłosił te obawy Google, a Google odpowiedział, przedstawiając zestawienie różnych pomysłów i sugestii.

Szczegóły te zostały ujawnione podczas zeznań Pichai na podstawie e-maili i notatek ze spotkań Dona Harrisona, dyrektora ds. partnerstwa Google. Harrison podkreślił w swoich notatkach, że Google „nie kontroluje ilości ani rodzaju ruchu odbieranego przez Safari; Apple jest.”

Jedną szczególną rzeczą, na którą zwrócił uwagę Google, była niedawna zmiana w Siri, nazwana Sugestiami Siri. Google powiedział Apple, że ta funkcja może wpływać na liczbę wyszukiwań dokonywanych przez użytkowników iPhone’a, prezentując zbyt wiele informacji bez odsyłania użytkowników do rzeczywistych wyników wyszukiwania Google.

Reklama

Pichai, który zeznał, że spotyka się z Timem Cookiem mniej więcej raz w roku, aby omówić ich partnerstwo, wpadł na pomysł, który może przynieść korzyści obu stronom. Podczas jednego z tych spotkań Cook powiedział Pichaiowi, że jego zdaniem Apple i Google powinny być „głębokimi, głębokimi partnerami, głęboko powiązanymi tam, gdzie kończą się nasze usługi, a zaczynają Twoje”.

„Powiedzieliśmy, że jedną z rzeczy, która dobrze działa na Androidzie i która zwiększa wykorzystanie, jest wyszukiwarka Google” – zeznał Pichai. „Zaproponowałem więc, abyśmy zbudowali wyszukiwarkę Google na iOS… i zobowiązaliśmy się do wspierania tego produktu przez wiele lat”.

Z e-maili Harrisona wynika, że ​​celem tej aplikacji było stworzenie czegoś, co będzie kojarzone z Google, a nie skupianie się Apple na wynikach wyszukiwania Siri i Spotlight. „Ludzie ufają nam, że zrobimy to dobrze, i powierzają nam treść tego, czego szukają” – napisał Harrison w e-mailu.

„Tim słuchał, ale nie zareagował specjalnie na to, poza tym, że zauważył, że mamy różne mocne strony” – napisał Harrison w swoich notatkach, podsumowując spotkanie Pichai i Cooka.

Google ma już plik dedykowana aplikacja na iPhone’a i iPada, ale pomysł Pichai najwyraźniej polegał na zrobieniu czegoś bardziej zintegrowanego z ogólnym doświadczeniem iOS. Nie jest jasne, czy byłoby to możliwe w formie dedykowanej aplikacji, czy też integracji z Siri i/lub Spotlight Search. Jasne jest jednak, że Pichai chciał coś od Google do wstępnego załadowania na każdym iPhonie.

Taka umowa byłaby korzystna dla obu stron. Google zarobiłoby więcej na wyszukiwaniu, a Apple otrzymałby część tych przychodów. Mimo to Tim Cook nie był zainteresowany.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa myśliwca BG3, osiągnięcia i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Wojownik Jest the archetypowa klasa walcząca...

iOS 17.2 beta 4, data premiery Vision Pro, współpraca z Apple Card słabnie

Chance ma więcej przemyśleń na temat swojego nowego MacBooka Pro, potem on i Benjamin zagłębiają się w zmiany w iOS 17.2 beta 4,...

Najlepsza podklasa Mnicha BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Mnich to klasa walcząca w zwarciu,...
Advertisment