Kiedy Apple udostępni wszystkim iOS 16.4?


Apple testuje obecnie wersję beta iOS 16.4 i zawiera szereg nowych funkcji i zmian dla użytkowników iPhone’a. Przejdź poniżej, gdy podsumowujemy wszystkie te nowe funkcje i spekulujemy, kiedy iOS 16.4 zostanie udostępniony wszystkim…

Co nowego w iOS 16.4?

Nowe emotikony

Jedną z najpopularniejszych nowych funkcji w iOS 16.4 jest dodanie nowych emotikonów. Te nowe emoji są częścią standardu Unicode dla Emoji Update 15.0, który został ogłoszony w lipcu 2022 r. Wśród nowych emotikonów są ikony dla drżenie twarzyA gęśA hiacynti równinę różowe serce.

Te nowe emotikony są również zawarte w najnowszych wersjach beta systemów macOS 13.3, watchOS 9.4 i iPadOS 16.4. Należy zauważyć, że użytkownicy korzystający ze starszych wersji tych systemów operacyjnych nie będą mogli zobaczyć nowych emotikonów, nawet jeśli wyśle ​​je ktoś, kto już je zaktualizował.

Zmiany w samym procesie testów beta

iOS 16.4 beta 3 umożliwia użytkownikom logowanie się przy użyciu innego Apple ID w celu pobrania oprogramowania w wersji beta

Z iOS 16.4, Apple jest pękanie w sprawie udostępniania profili beta iOS. W przeszłości każdy mógł pobrać najnowsze wersje beta iOS, instalując „profil” beta na swoim urządzeniu. W szczególności oznaczało to, że ludzie mogli zainstalować deweloperską wersję beta systemu iOS nawet bez konta programisty.

Jednak w systemie iOS 16.4 proces rejestracji w wersji beta będzie powiązany z identyfikatorem Apple ID programisty i będzie dostępny bezpośrednio w aplikacji Ustawienia:

Począwszy od systemu iOS i iPadOS 16.4 beta, członkowie programu Apple Developer Program zobaczą nową opcję umożliwiającą włączenie deweloperskich wersji beta bezpośrednio z Aktualizacji oprogramowania w Ustawieniach.

Ta nowa opcja zostanie automatycznie włączona na urządzeniach już zarejestrowanych w programie, które aktualizują się do najnowszej wersji beta. Twój iPhone lub iPad musi być zalogowany przy użyciu tego samego Apple ID, którego użyłeś do zarejestrowania się w programie Apple Developer Program, aby ta opcja była widoczna w Ustawieniach. W przyszłych wersjach iOS i iPadOS to nowe ustawienie będzie sposobem na włączenie deweloperskich wersji beta, a profile konfiguracyjne nie będą już zapewniać dostępu.

Reklama

Więcej o zmianach w testach beta:

Szybsze 5G i ekspansja na więcej krajów

Samodzielny iPhone 5G

iOS 16.4 również pozwala 5G Standalone dla użytkowników T-Mobile w Stanach Zjednoczonych. Warto zauważyć, że 5G SA może dostarczać dziko duże prędkości, do 3Gbps, i wygląda na to, że iPhone może być kolejnym urządzeniem, które skorzysta z tej technologii. 5G SA wspierają także brazylijscy przewoźnicy Vivo i TIM Brazil oraz japoński operator Softbank.

Ponadto samo 5G rozszerzyło się na użytkowników iPhone’a w Makau, Azerbejdżanie i Turcji. iOS 16.4 rozszerza również łączność 5G obsługuje Google Fi po raz pierwszy.

Nowe funkcje przeglądarki Safari i innych firm

Jak opisano szczegółowo na blogu WebKit, iOS 16.4 po raz pierwszy daje aplikacjom internetowym Ekranu głównego dostęp do powiadomień push za pośrednictwem interfejsu Web Push API w standardzie HTML5, w tym do odznak. Dostęp do usługi Apple Push Notification był wcześniej dostępny tylko dla aplikacji App Store.

Ponadto przeglądarki innych firm mogą teraz wyświetlać interfejs użytkownika umożliwiający użytkownikom dodanie strony internetowej do ekranu głównego.

Powrót animacji Apple Books

Efekt przewracania strony zwijania Apple Books

W systemie iOS 16.4 aplikacja Apple Books odzyskała kultową animację przewracania stron. Ta animacja została usunięta, gdy firma Apple przeprojektowała aplikację Książki wraz z pierwszą wersją systemu iOS 16.

Możesz dowiedzieć się, jak aktywować nową animację „Curl” w aplikacji Apple Books, postępując zgodnie z naszymi instrukcjami szczegółowy przewodnik tutaj.

Zmiany w podcastach Apple

W przypadku podcastów Apple wprowadzono zmiany w Bibliotece, ulepszenia w funkcji Następne i nowe aktualizacje CarPlay.

  • Kanały w bibliotece: Łatwy dostęp do subskrybowanych kanałów i przeglądanie kanałów z programów, które obserwujesz.
  • Kolejne ulepszenia: Wznów rozpoczęte odcinki, rozpocznij zapisane odcinki i usuń te, które chcesz pominąć.
  • Aktualizacje CarPlay: Szybko kontynuuj od miejsca, w którym skończyłeś, dzięki funkcji Następne i znajdź nowe programy w przeglądarce.

I więcej

  • W aplikacji Muzyka dostępne są różnorodny interfejs poprawki i zmiany ikon. Na przykład dodanie utworu do kolejki nie powoduje już wyskakującego okienka na pełnym ekranie. Zamiast tego na dole znajduje się znacznie mniejsze powiadomienie.
  • Zawsze włączony wyświetlacz można teraz powiązać z trybami skupienia.
  • W Skrótach dostępna jest nowa akcja „Ustaw zawsze włączony wyświetlacz”, nowa akcja „Zablokuj ekran” i nowa akcja „Ustaw VPN”.
  • iOS 16.4 zawiera nowy ekran w aplikacji Ustawienia, na którym możesz zobaczyć cały zasięg AppleCare dla wielu urządzeń, takich jak iPhone, Apple Watch i AirPods.
  • iOS 16.4 umożliwia bogate podglądy dla Mastodona łącza w aplikacji Wiadomości.
  • Dostępny jest nowy widżet ekranu głównego dla zintegrowanej funkcji śledzenia zamówień w aplikacji Wallet.
  • iOS 16.4 pozwoli użytkownikom śledzić wpływ Always-On Display na żywotność baterii.

Kiedy iOS 16.4 zostanie udostępniony wszystkim?

iOS 16.4 w szczegółach Zużycie baterii wyświetlacza Always-On dla użytkowników iPhone'a 14 Pro

iOS 16.4 jest obecnie na trzecim deweloperze i publiczną wersję beta, a czwarta wersja beta może zostać wydana już w tym tygodniu. Ponieważ Apple ma teraz cotygodniowy cykl nowych wersji beta, najbardziej prawdopodobnym rezultatem jest to, że iOS 16.4 zostanie udostępniony publicznie w tym miesiącu.

Dla porównania, Apple wypuściło iOS 15.4 w zeszłym roku 14 marca, po czterech wersjach beta i ostatecznej wersji Release Candidate. W tym roku firma spóźnia się z harmonogramem w porównaniu z tym harmonogramem, ale znowu wydanie w marcu nadal ma sens.

Wreszcie Brazylijczyk — powiedział niedawno przewoźnik Claro że współpracuje z Apple, aby umożliwić właścicielom iPhone’ów samodzielną obsługę 5G. Mówiąc dokładniej, Claro powiedział, że użytkownicy będą mieli dostęp do tej nowej technologii „w marcu tego roku”, wraz z wydaniem iOS 16.4. Chociaż plany Apple mogą ulec zmianie, oświadczenie w dużej mierze potwierdza, że ​​iOS 16.4 zostanie udostępniony publicznie w nadchodzących tygodniach.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest ustawienie Apple Music Classical premiera 28 marca. Chociaż Apple Music Classical nie jest powiązany z konkretną wersją iOS, Apple może chcieć zaplanować uruchomienie nowej aplikacji z nową wersją iOS, aby przyciągnąć uwagę.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!