Kiedy Apple może udostępnić publicznie iOS 14.5?


Ponieważ Apple kontynuuje testy beta iOS 14.5, zaczynają narastać spekulacje na temat potencjalnego wydania publicznego. Obecnie wszystko wskazuje na to, że premiera nastąpi wczesną wiosną. Czytaj dalej, podsumowując wszystko, co do tej pory wiemy o iOS 14.5.

Co nowego w iOS 14.5?

Największą zmianą w iOS 14.5 jest nowa funkcja, która pozwala odblokuj iPhone’a za pomocą Apple Watch, gdy nosisz maskę na twarz. Ta funkcja wymaga również systemu watchOS 7.4, który, jak spodziewamy się, zostanie udostępniony publicznie wraz z iOS 14.5.

Po zaktualizowaniu i włączeniu tej funkcji Twój iPhone odblokuje się automatycznie wraz z zegarkiem Apple Watch, gdy następnym razem będziesz nosić maskę na twarz. Po odblokowaniu iPhone’a na Apple Watch otrzymasz dotykowe powiadomienie zwrotne informujące, że Twój iPhone został odblokowany przez Apple Watch. Istnieje również opcja szybkiego „Zablokuj iPhone’a” bezpośrednio z tego powiadomienia Apple Watch.

iOS 14.5 zawiera również ważną aktualizację zapewniającą prywatność w postaci przejrzystości śledzenia aplikacji, funkcji, która została zaplanowana w pierwszej wersji iOS 14, ale do tej pory opóźniona.

Przejrzystość śledzenia aplikacji to nowa funkcja, która wymaga, aby aplikacje prosiły użytkowników o pozwolenie przed śledzeniem ich w innych aplikacjach i witrynach internetowych. W Ustawieniach użytkownicy będą również mogli zobaczyć, które aplikacje zażądały pozwolenia na śledzenie, aby mogli wprowadzać zmiany według własnego uznania.

Na przykład, gdy to wymaganie wejdzie w życie, po otwarciu aplikacji Facebook zobaczysz wyskakujące okienko z informacją, że Facebook chciałby śledzić Cię w innych aplikacjach i witrynach. Dostępne będą dwie opcje do wyboru: „Poproś aplikację, aby nie śledziła” lub „Zezwól”. Funkcja już wzbudził gniew z Facebooka.

Reklama

Następnie iOS 14.5 oferuje nową funkcję inteligencji Siri, która pomaga wirtualnemu asystentowi dostosować się do preferowanej aplikacji muzycznej. Apple ma wyjaśnił to, ponieważ nie ma konkretnego ustawienie w iOS, gdzie użytkownicy mogą skonfigurować „domyślną” usługę muzyczną, więc ta funkcja została zaprojektowana specjalnie jako funkcja inteligencji Siri.

Oznacza to, że gdy poprosisz Siri o odtworzenie utworu po raz pierwszy po zainstalowaniu systemu iOS 14.5, Siri zapyta Cię, której aplikacji chcesz użyć. Po dotknięciu jednej z opcji stanie się ona domyślną dla następnych poleceń. Działa to w przypadku aplikacji takich jak Spotify, Pandora i Amazon Music.

Inne nowe funkcje w iOS 14.5:

  • Nowa karta „Przedmioty” w aplikacji Znajdź mój do śledzenia poduszek powietrznych i innych akcesoriów innych firm
  • Sugeruje kod iOS 14.5 wsparcie dla Apple Card Family Sharing, ale nie jest jasne, czy ta funkcja spowoduje przejście do ostatecznej wersji
  • Poziomy ekran startowy na iPadzie
  • Aktualizacje aplikacji Muzyka, w tym gesty machnięcia, funkcja udostępniania tekstów i nie tylko
  • Obsługa AirPlay 2 do treningów Fitness +
  • Funkcje podobne do Waze w Mapy Apple
  • Obsługa kontrolerów PS5 / Xbox Series X.

Wersja iOS 14.5

Apple generalnie nie ogłaszało z wyprzedzeniem wydania aktualizacji punktowych iOS, ale w tym roku otrzymaliśmy jedną wskazówkę, kiedy spodziewamy się wydania iOS 14.5.

Jak wspomniano wcześniej, jedną z kluczowych nowych funkcji w iOS 14.5 jest nowa funkcja prywatności App Tracking Transparency. Apple powiedział że App Tracking Transparency „zostanie szeroko wprowadzone wczesną wiosną wraz z nadchodzącą wersją iOS 14, iPadOS 14 i tvOS 14.”

Pierwszy dzień wiosny to 20 marca, czyli sobota. Oznacza to, że iOS 14.5 może zostać publicznie udostępniony już po raz Poniedziałek, 22 marca. Dla porównania, w zeszłym roku Apple wydało iOS 13.4 24 marca po ogłoszeniu Magic Trackpad na iPada. iOS 13.4 przeszedł pięć deweloperskich i publicznych testów beta.

Ale biorąc to pod uwagę, jest bardziej prawdopodobne, że wyjdzie później. Dlatego.

iOS 14.5 i iPadOS 14.5 mogą być również powiązane z wydaniem nowych produktów sprzętowych Apple. Plotki sugerują, że Apple może wypuścić AirTags i nowe modele iPada Pro w marcu, a AirTags w szczególności polegają na nowych funkcjach w iOS 14.5.

Oznacza to, że Apple może ogłosić AirTags, a następnie udostępnić publicznie iOS 14.5 z nowymi funkcjami Find My. Obecnie, plotki na to wskazują Apple zorganizuje wirtualne wydarzenie 23 marca, aby ogłosić AirTagi, nowych iPadów Pro i potencjalnie inny nowy sprzęt. Jeśli to się rozwiąże, prawdopodobnie iOS 14.5 zostanie wydany po tym wydarzeniu.

Zakończyć

Jak widać, zbliżamy się do publicznego wydania iOS 14.5, watchOS 7.4 i iPadOS 14.5. W rzeczywistości moglibyśmy być w ciągu trzech tygodni od tego wydania. Co Cię najbardziej ekscytuje, gdy iOS 14.5 zostanie wydany publicznie? Czy planujesz korzystać z nowej funkcji Apple Watch Unlock? Dajcie nam znać w komentarzach!

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pobierz ChatGPT na Maca i pomiń listę oczekujących

OpenAI uruchomiło swój natywna aplikacja ChatGPT dla komputerów Mac w tym miesiącu obok GPT-4o. Chociaż każdy może zainstalować aplikację na Macu, Twoje...

Nintendo otwiera swój drugi sklep w USA w San Francisco

Prawie 20 lat po otwarciu pierwszego sklepu w USA, Nintendo dodaje kolejną lokalizację. Sklep będzie zlokalizowany na Union Square w San Francisco,...

Fortnite Rozdział 5 Sezon 3 Nowe zmiany w puli łupów na mapie i broni

Fortnite'S Rozdział 5 Sezon 3 jest dubbingowany Zniszczonyi zawiera pustkowia w stylu Mad Maxa z modami samochodowymi i postaciami rozdartymi wojną....
Advertisment