Kickstarter przywraca kampanie Wonders of the First, Forsaken do sieci


Pod koniec ubiegłego roku Polygon pokazał, że zarobki Kickstartera z gier planszowych były spadek drugi rok z rzęduco stanowi nagłą zmianę po ponad dziesięciu latach nieprzerwanego wzrostu. Nasza analiza wykazała również, że liczba udanych kampanii gwałtownie wzrosła w porównaniu z poprzednimi latami. Teraz dwie głośne kampanie, obie usunięte ze strony internetowej z różnych powodów, pokazują, jak ten wzrost prędkości może nadwyrężyć zasoby pioniera crowdfundingu z Brooklynu.

Pierwszą kampanią, którą Kickstarter postanowił stłumić, była gra o nazwie Opuszczonyprzygodowa gra planszowa typu sandbox od zespołu at Gra Trayz. 7 maja w Game Trayz wyjaśnione że spór prawny dotyczący 10 dzieł sztuki zakłócił produkcję. Zgodnie z oświadczeniem udostępnionym przez Kickstarter, wspomniany artysta zgłosił roszczenie dotyczące praw autorskich na mocy ustawy Digital Millennium Copyright Act (DMCA), która zobowiązała platformę do pobrania kampania w dół. Jednak po wymianie grafiki przez Game Trayz, Kickstarter był w stanie przywrócić stronę internetową kampanii do Internetu. Podsumowując, nie jest to nic niezwykłego, a podobne problemy powodowały w przeszłości wiele razy przerywanie kampanii.

Jednak problem dot Cuda Pierwszegonowa kolekcjonerska gra karciana zawierająca grafikę stworzoną przy użyciu dostępnych na rynku narzędzi sztucznej inteligencji, była znacznie bardziej złożona.

Kiedy 30 kwietnia uruchomiono CCG, projekt osiągnął swój cel finansowania w mniej niż 30 sekund. To dowód na to, że raczkujący zespół potrafi pozyskać kibiców już pierwszego dnia. Tempo akcji wciąż rosło, aż pod koniec pierwszego tygodnia kampania osiągnęła już kwotę 1,5 miliona dolarów, co jak na pierwszy raz było sporym osiągnięciem.

Biorąc pod uwagę uwagę, jaką poświęca się sztucznej inteligencji na arenie międzynarodowej, ten postęp również wzbudził intensywną kontrolę ze wszystkich stron. Wiele osób w mediach społecznościowych i w komentarzach do kampanii narzekało na wykorzystanie sztuki sztucznej inteligencji. Czy ci się to podoba, czy nie, to już coś Kickstarter pozwala od 2023 roku. Ale kampania i tak została przerwana, nie z powodu sztucznej inteligencji, ale z powodu wyraźnie zabronionych przedmiotów: niewymiennych tokenów, znanych również jako NFT.

W oświadczeniu przekazanym firmie Polygon Kickstarter stwierdził to NFT po prostu nie są dozwolone na tej platformie powołując się na zasadę zakazującą oferowania sponsorom „usług finansowych, przetwarzania pieniędzy, ofert kredytowych, pakietów podróżnych, usług telefonicznych i usług marketingu biznesowego”. Poprosiliśmy o komentarz wydawców Cuda Pierwszego powtarzali, że wierzą brzmienie tego przepisu było niejasne. Ale po chwili imponującaostatecznie usunęli NFT, a Kickstarter pozwolił im na wznowienie kampanii.

Reklama

Ale dlaczego w ogóle pozwolono na uruchomienie kampanii oferującej zabronione produkty? Zgodnie z oświadczeniem udostępnionym przez Kickstarter, ponieważ liczba kampanii uruchamianych każdego roku stale rośnie, zespół nadzorujący ma trudności z dotrzymaniem kroku.

„Przeprowadzamy wstępne przeglądy wszystkich projektów, zanim zostaną opublikowane na Kickstarterze, aby upewnić się, że są zgodne z naszymi wytycznymi społeczności i warunkami świadczenia usług” – powiedział rzecznik Kickstartera. „Jednak biorąc pod uwagę dużą liczbę zgłoszeń projektów, które otrzymujemy codziennie oraz fakt, że projekty mogą ewoluować lub mogą pojawić się nowe informacje, nasza praca nie kończy się na wstępnych recenzjach. W przypadku tego projektu nasze ciągłe procesy monitorowania i przeglądu wykazały później naruszenie. Traktujemy te kolejne przeglądy poważnie, aby mieć pewność, że wszystkie projekty są zgodne z naszymi wytycznymi. Jest to odzwierciedleniem naszego zaangażowania w utrzymanie integralności naszej platformy.”

Biorąc pod uwagę rozwój działalności Kickstartera, spodziewamy się, że w tym roku firma przeprowadzi więcej kampanii na tablecie niż kiedykolwiek wcześniej – co najmniej 5500 udanych kampanii na tablecie. To ponad 15 udanych kampanii codziennie. Przy takim wolumenie i tak złożonych kampaniach istnieje duże prawdopodobieństwo, że wspierający spowodują w przyszłości więcej zakłóceń.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple News+ może być ratunkiem dla witryn z wiadomościami i czasopismami

Chociaż wielu wydawców początkowo było ostrożnych co do premiery Wiadomości Apple+choć niektórzy obawiają się, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, istnieje coraz...

Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością

Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z...

Karty graficzne GALAX Intros z serii Classic oparte na RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER

GALAX wprowadził linię kart graficznych Classic opartą na kartach NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER. Karty te są...
Advertisment