Kevin Mayer rezygnuje ze stanowiska CEO TikTok z powodu trwających zawirowań politycznych


Prezes TikTok, Kevin Mayer, opuścił firmę w obliczu trwających sporów z administracją Trumpa i rozmów handlowych. Wiadomość została po raz pierwszy podana przez Financial Times.

„Doceniamy, że dynamika polityczna ostatnich kilku miesięcy znacząco zmieniła zakres roli Kevina w przyszłości iw pełni szanujemy jego decyzję” – powiedział rzecznik TikTok w oświadczeniu dla The Verge. „Dziękujemy mu za czas spędzony w firmie i życzymy mu powodzenia”.

Mayer ogłosił swój wyjazd w wewnętrznej wiadomości e-mail oglądane przez Financial Times. Według gazety, w międzyczasie stanowisko to przejmie dyrektor generalny TikTok, Vanessa Pappas.

„W ostatnich tygodniach, gdy otoczenie polityczne gwałtownie się zmieniło, dokonałem znaczącej refleksji na temat tego, czego będą wymagać korporacyjne zmiany strukturalne i co to oznacza dla roli globalnej, na którą się zapisałem” – powiedział Mayer w swoim liście. „W tym kontekście i ponieważ spodziewamy się, że wkrótce dojdziemy do rozwiązania, z ciężkim sercem chciałem Wam wszystkim powiedzieć, że zdecydowałem się opuścić firmę”.

W ciągu ostatnich kilku tygodni TikTok zmagał się z niezwykłą presją ze strony administracji Trumpa. Trump zażądał, aby plik Amerykańska firma kupuje amerykański biznes TikTok – skomplikowana umowa, biorąc pod uwagę, że TikTok jest firmą globalną – w przeciwnym razie aplikacja zostałaby całkowicie zakazana w USA. Microsoft ma pojawił się jako pierwszy biegacz w toczących się rozmowach sprzedażowych, ale firm od Oracle do Netflix podobno odbyli również spotkania z chińską firmą macierzystą ByteDance.

Ostatnio TikTok złożył pozew przeciwko administracji Trumpa za blokowanie transakcji z ByteDance. „The [Trump] administracja zignorowała nasze szeroko zakrojone wysiłki zmierzające do rozwiązania jej problemów, które podjęliśmy w pełni iw dobrej wierze ”- napisał TikTok w komunikacie prasowym. „Nie lekceważymy pozywania rządu, ale uważamy, że nie mamy innego wyboru, jak tylko podjąć działania w celu ochrony naszych praw oraz praw naszej społeczności i pracowników”.

Reklama

Mayer dołączył do TikTok w maju, pozostawiając stanowisko szefa działu treści skierowanych bezpośrednio do konsumentów w Disney, gdzie się pojawił nadzorował uruchomienie Disney Plus. Mayer odegrał również kluczową rolę w niektórych kluczowych przejęciach Disneya, w tym Marvel Entertainment w 2009 r., Lucasfilm w 2012 r. I przejęciu 71,3 mld USD przez 21st Century Fox w zeszłym roku. Mayer wyjechał niedługo po nazwie Disneya Bob Chapek nowym prezesem firmy po Bob Iger’s przejść na prezesa wykonawczego. Mayer był długo uważany liderem na stanowisko CEO.

Aktualizacja, 27 sierpnia, godz. 00:45 czasu wschodniego: Dodano oświadczenie od TikTok.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!