Keanu Reeves najwyraźniej lubi teraz NFT


Wygląda na to, że Keanu Reeves mógł zmienić zdanie w związku z NFT. W grudniu aktor został wysłany do skórki śmiechu po tym, jak mój kolega Alex Heath zapytał go o ideę cyfrowego niedoboru i cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich. Reeves skomentował, że przedmioty cyfrowe można łatwo odtworzyć.

Teraz jednak dołączył do projektu z Non-Fungible Labs, działając jako doradca programu o nazwie Futureverse Foundation, którego celem jest poprawa „świata cyfrowego i fizycznego poprzez wsparcie różnych artystów i społeczności twórczych”. Według Hollywoodzki reporterktóra polega na wprowadzaniu tradycyjnych artystów do NFT i finansowaniu ich wysiłków.

Reklama

Reeves, odpowiadając na pytanie dotyczące NFT.

Połączenie sztuki tutaj nie jest zaskoczeniem — partnerka Reevesa, Alexandra Grant, jest płodną artystką, której prace były prezentowane na wielu wystawach, według jej strony internetowej. Jest także doradcą fundacji i ma duże znaczenie w film wydany przez Non-Fungible Labs ogłosić i wyjaśnić inicjatywę.

W tym filmie Grant opowiada o tym, jak NFT można wykorzystać do wprowadzenia artystów w „nową możliwą ekonomię”. To dobrze pasuje do tego, co strona internetowa Futureverse Foundation opisuje jako swoją misję: budować „metawersum, w którym każdy może uzyskać dostęp i tworzyć w otwartym, bogatym i różnorodnym świecie”. Mimo to pierwsza dotacja charytatywna fundacji wydawała się skupiać głównie na świecie fizycznym, a nie na metawersie: historyczka sztuki Nana Oforiatta Ayim dała 100 000 euro na pomoc w kuratorowaniu wystawy Ghany na międzynarodowej wystawie sztuki w Wenecji. (Aby było jasne, myślę, że brzmi to jak godna podziwu darowizna.)

W informacja prasowa z Futureverse Foundation, Grant nazywa to „jednym z najbardziej ekscytujących projektów, nad którymi pracowałem” i mówi, że nie może się doczekać „wymyślenia nowego modelu filantropii artystycznej”. Tymczasem oświadczenie Reevesa jest nieco bardziej ogólne:

Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do wysiłków Non-Fungible Labs we współpracy z Alexandra Grant dla niezwykłego programu i możliwości Fundacji Futureverse, wspierającej artystów i twórców na całym świecie.

Mimo to współpraca z projektem NFT jako doradca fundacji charytatywnej, która wyraźnie ma na celu wprowadzenie artystów do metawersu, jest ewolucją od wyśmiewania się z idei, że NFT mogą być wartościowe. Non-Fungible Labs w pewnym stopniu odniosło się do filmu Reevesa śmiejącego się z idei NFT, które ktoś wysłano w odpowiedzi do ogłoszenia Fundacji Futureverse na Twitterze wraz z pytaniem: „Czy zmienił zdanie na temat NFT?” The firma odpowiedziała „więcej niż NFT”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kup nową kropkę gen-4 Echo Dot już od 20 $

ostatnie artykuły ...

Nielegalne płatności Apple Pay w miejscach, w których obowiązuje zakaz korzystania z telefonu w samochodach

Ponieważ w zeszłym miesiącu opublikowano nowe przepisy kodeksu drogowego, obecnie w Wielkiej Brytanii kierowcy w Wielkiej Brytanii nie mogą dotykać telefonu podczas jazdy....

TikTok podobno rezygnuje z planów zakupów na żywo w USA i Europie

TikTok może wydawać się niepowstrzymaną globalną machiną rozrywkową, ale przynajmniej jedna część oferty firmy nie przejmuje: TikTok ogranicza swoje plany handlowe...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!