Każdy powinien używać Personal Voice — oto dlaczego


Chwila Osobisty głos był jednym z najbardziej ekscytujących nadchodzących dostępność cechy Jabłko ogłoszone w tym tygodniu, być może pomyśleliście, że nie dotyczy to większości ludzi. Ale nowy raport dzisiaj sugeruje, że powinniśmy Wszystko skorzystaj kiedy iOS17 uruchamia.

To dlatego, że utrata zdolności mowy może nastąpić bardzo nagle w wyniku stanów chorobowych, takich jak ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Zanim ludzie zdadzą sobie sprawę, że potrzebują syntezatora głosu, który brzmi jak oni, może być za późno…

Od głosu robota Stephena Hawkinga do bankowości głosowej

Wszyscy znamy syntezator mowy używany przez nieżyjącego już Stephena Hawkinga. Mógł wybierać słowa i frazy, które byłyby wypowiadane na głos, ale bardzo mechanicznym głosem.

Kolejnym ważnym osiągnięciem była znacznie bardziej naturalnie brzmiąca mowa, taka jak ta używana przez Siri.

Ale najlepszą opcją dla tych, którzy nie mogą już mówić wyraźnie lub wcale, jest głos, który brzmi tak jak ty.

Reklama

Jest to możliwe dzięki technologii zwanej bankowością głosową. Twój głos jest nagrywany, gdy wypowiadasz kilka zwrotów, a system komputerowy tworzy głos, który brzmi tak samo jak Twój, ucząc się barwy, akcentu, intonacji i czasu Twojej wypowiedzi.

Bankowość głosowa zajmuje obecnie tygodnie

Tradycyjna bankowość głosowa to pracochłonny proces. Zwykle wymaga to wypowiedzenia około 1500 zwrotów i może być zarówno kosztowne, jak i czasochłonne.

– powiedział Philip Green, dyrektor organizacji non-profit zajmującej się ALS FastCo bankowość głosowa zajęła mu kilka tygodni.

Cztery lata temu, kiedy Philip Green oszczędzał swój głos, musiał nagrać 1500 fraz w celach szkoleniowych, co było żmudnym zadaniem, które zajęło mu tygodnie. Rozumie więc, dlaczego inni mogą unikać konfrontacji.

„Szczerze mówiąc, masz o wiele więcej spraw na głowie niż:„ Och, powinienem zainwestować czas w zachowanie wersji mojego głosu, której mogę potrzebować za dwa lata, sześć miesięcy lub cztery lata ”- mówi Green, członek zarządu ds Zespół Gleasonaorganizacja non-profit, która służy osobom z ALS.

Zespół Gleasona została założona przez byłego gracza New Orleans Saints, Steve’a Gleasona, po zdiagnozowaniu u niego ALS w 2011 roku.

Zielony kontynuuje:

„Naprawdę o tym nie myślisz. Ale to, co próbujemy zrobić, to uświadomić ludziom. Zrób to, jak tylko się dowiesz [your diagnosis]ponieważ zasadniczo jest to polisa ubezpieczeniowa, z której masz nadzieję, że nie będziesz musiał korzystać”.

Kiedy ludzie mogą używać głosu, który brzmi jak oni, może to być głęboko znacząca część doświadczenia. „Chcę, aby moja rodzina słyszała mój syntetyczny głos i nie myślała, że ​​jestem robotem” — wyjaśnia Green. „Ale że jestem tą samą osobą, którą byłam przed diagnozą”.

W niektórych przypadkach możesz stracić możliwość używania głosu nawet zanim poznasz przyczynę.

Moja mama zmarła w grudniu po krótkiej siedmiomiesięcznej walce z ALS. Jej głos był jedną z pierwszych rzeczy, które straciła. W rzeczywistości, zanim formalnie zdiagnozowano u niej ALS, jej głos już w większości zniknął.

Personal Voice działa w 15 minut

To, co Apple osiągnęło dzięki Personal Voice, to wykorzystanie potężnego systemu sztucznej inteligencji do przeprowadzenia procesu bankowości głosowej w zaledwie 15 minut.

Użytkownicy mogą stworzyć osobisty głos, czytając wraz z losowym zestawem monitów tekstowych, aby nagrać 15 minut dźwięku na iPhonie lub iPadzie. Ta funkcja ułatwień dostępu mowy wykorzystuje uczenie maszynowe na urządzeniu, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo informacji użytkowników, oraz bezproblemowo integruje się z Live Speech, dzięki czemu użytkownicy mogą rozmawiać za pomocą osobistego głosu podczas łączenia się z bliskimi.

Całe przetwarzanie odbywa się na Twoim urządzeniu

Jedną z obaw związanych z konwencjonalną bankowością głosową jest to, że jest ona przeprowadzana na serwerze. Gdyby ten serwer został zhakowany, stwarza to ryzyko, że ktoś przejmie twój plik głosowy i będzie mógł wykonywać połączenia telefoniczne, które brzmią tak jak ty.

Sarah Herrlinger, kierownik ds. ułatwień dostępu w Apple, mówi, że firma była bardzo świadoma tego rodzaju ryzyka, dlatego całe przetwarzanie odbywa się lokalnie na twoim własnym urządzeniu za pomocą Neural Engine.

„Oprócz dostępności jest jedną z naszych podstawowych wartości korporacyjnych, podobnie jak prywatność, i nie uważamy, że należy rezygnować z jednego, aby uzyskać inny” — mówi Herrlinger.

Każdy powinien używać Personal Voice

Personal Voice nie tylko skraca czas i wysiłek osób, u których zdiagnozowano już chorobę prowadzącą do utraty mowy, ale jest na tyle bezbolesny, że ma sens wszyscy to zrobić, jako polisa ubezpieczeniowa.

Dyrektor Salesforce, Brooke Eby, zgadza się.

Po zdiagnozowaniu ALS Eby udała się na Instagram i TikTok, aby podzielić się swoją podróżą, edukować innych o ALS i ogólnie sprawić, by świat czuł się bardziej komfortowo, rozmawiając o chorobie i jej konsekwencjach dla tych, którzy ją mają.

Rozmawiając z innymi członkami społeczności, „Ciągle słyszę:„ Żałuję, że nie korzystam z bankowości głosowej wcześniej ”- mówi. „Niektórzy ludzie nagle zaczną po prostu bełkotać słowa, a potem jest już prawie za późno na banki głosowe. Mówią: „Nieważne, to i tak nie brzmi jak ja, więc równie dobrze mogę po prostu użyć”. [generic] głos robota.’”

Na pewno to zrobię – a ty?

Zdjęcie: Pułapka dźwiękowa/Nierozpryskiwany

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment