Kamala Khan, znana również jako Ms. Marvel, zginie w Marvel’s Amazing Spider-Man #26


W kolejnym numerze Niesamowity Spider ManKamala Khan, vel Pani Marvel, umrze. Rozrywka Tygodnik ujawnił przełomowy moment wczoraj wieczorem po strony z wydania wyciekły do ​​​​internetu.

Kamala, która w tej chwili nie ma swojej własnej książki, występowała gościnnie Niesamowity Spider Man tu i tam, głównie jako stażysta w Oscorp, ale od czasu do czasu przebierając się, by uratować technika laboratoryjnego. Szczerze mówiąc, wydawało się, że pisarz Zeb Wells (piekielnicy) i ilustrator John Romita Jr. (Skopać tyłek) trzymali ją w pobliżu w oczekiwaniu na fabułę, w której mogłaby zagrać większą rolę drugoplanową. I to jest to, że tak powiem.

Zgodnie z komunikatem prasowym Marvel Comics, „Ms. Marvel dokonuje heroicznej ofiary w ostatecznym stylu Marvel Comics” w Niesamowity Spider Man #26. W lipcu firma opublikuje Upadły przyjaciel: śmierć pani Marvel, jednorazowa antologia zawierająca historie napisane przez współtwórcę pani Marvel, G. Willow Wilson; autorka jej ostatniej trwającej serii, Saladin Ahmed; oraz Mark Waid, który napisał Kamalę, kiedy była w Avengers i jako jedna z głównych postaci nastoletniego zespołu Marvela, Champions. Numer zostanie narysowany przez Humberto Ramosa, Takeshi Miyazawę i Andreę Di Vito.

„Serce uniwersum Marvela przestało bić” — czytamy w komunikacie prasowym Marvela. „Teraz dołącz do innych bohaterów uniwersum Marvela, twórców Ms. Marvel i fanów komiksów na całym świecie, aby uczcić i pamiętać jedną z najjaśniejszych gwiazd Marvela!”

okładka Upadły przyjaciel firma wydała jednak wygląda na to, że bardziej chodzi o winę Spider-Mana. I obraz wnętrza z Niesamowity Spider Man # 26 pokazuje Kamalę otoczoną głównie przez przyjaciół Spider-Mana – Mary Jane, Fantastyczną Czwórkę, zreformowanego Normana Osborna – i nikogo z jej ukochanej obsady drugoplanowej (nawet jej najlepszego przyjaciela superbohatera i pomocnika Petera na wolności, Milesa Moralesa) ).

Reklama

Zdjęcie: Kaare Andrews/Marvel Comics

Spider-Man kołysze ciało pani Marvel w alejce, podczas gdy (LtR) Norman Osborn, Mary Jane i Fantastyczna Czwórka patrzą ze smutkiem w Amazing Spider-Man # 26 (2023).

Zdjęcie: Zeb Wells, John Romita Jr./Marvel Comics

Dla superbohatera, którego solowe historie były tak ważne dla jej związku z rodziną, sąsiedztwem i przyjaciółmi, te obrazy po prostu nie wydają się dotyczyć Kamali, co jest niefortunną rzeczą do powiedzenia w przypadku wydania, w którym umiera. Ten sentyment potwierdził się w reakcjach w mediach społecznościowych, gdzie „Amazing Spider-Man” i „Ms. Marvel” zyskał popularność na Twitterze po wycieku i ogłoszeniu.

Ale może to nie być tylko optyka ujawnienia tutaj, kiedy pomysł Marvel Comics na trwałe zabicie Kamali Khana jest tak absurdalny na pierwszy rzut oka. Teraz zmartwychwstanie jest dane dla prawie każdej śmierci superbohatera i możesz wciąż opowiadać wspaniałe historie pomimo tradycyjnej nietrwałości gatunku. Ale kiedy jest to śmierć dość popularnej postaci, której pierwszy przebój filmowy ma ukazać się tej jesieni – to łamie kayfabe, że tak powiem.

To nie do pomyślenia, że ​​Kamala nie wróci do tego czasu w kostiumie Cuda wchodzi do kin w listopadzie. Weź pod uwagę, że Marvel zadebiutował jako Monika Rambeau miniserial w oczekiwaniu na Cudauruchomił nowy strażnicy Galaktyki seria dla Strażnicy Galaktyki vol. 3i ma zmienioną numerację Kapitan Marvel seria czeka na skrzydłach na koniec tego roku.

To nagie komiksowe wybryki, a okrucieństwem jest bawić się w wybryki z publicznością, która ma bardzo niewielu muzułmańskich superbohaterów, a tym bardziej muzułmańskich superbohaterów znanych poza komiksami (lub nastoletnich superbohaterów, jeśli o to chodzi). Wymowne jest to, że śmierć bohatera już wywołuje uroczyste rasistowskie reakcje w mediach społecznościowych.

Nie wydaje się to haczykiem fabularnym dla fanów Kamali Khan, co sprawia, że ​​kopia Marvela – o chwale nadchodzącej heroicznej ofiary Kamali – brzmi szczególnie pusto.

Niesamowity Spider Man #26 trafi na półki sklepowe 31 maja. Upadły przyjaciel: śmierć pani Marvel trafi na półki sklepowe 12 lipca.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wyjaśnienie strajku graczy NA LCS

Gry Riot opóźni otwarcie swojej Ameryki Północnej Liga Legend letnia seria e-sportowa przez dwa tygodnie po profesjonalnych graczach głosowało „zdecydowaną większością”...

Apple Studio Display spada do najlepszej ceny roku za 249 USD taniej

Wszystkie dzisiejsze najlepsze oferty są teraz dostępne dzięki uprzejmości z 9to5Zabawki. W tę piękną środę możesz już teraz ratować 249 $ na...

Najnowszy iPad Mini firmy Apple spada do rekordowo niskiej ceny

W przeciwieństwie do iPada 10. generacji, iPad Mini jest kompatybilny z Apple Pencil drugiej generacji. Jest również lżejszy, ma mniejszy ekran o...
Advertisment