Kalifornia zezwala na ponowne otwarcie Disneylandu i innych parków rozrywki 1 kwietnia z ograniczeniami


Disneyland, inne parki rozrywki Universal Studios i stadiony sportowe w Kalifornii mogą zostać ponownie otwarte od 1 kwietnia, poinformował w piątek Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego. Istnieją jednak zastrzeżenia: wydział zdrowia wymaga „znacznie zmniejszonej wydajności, obowiązkowego maskowania i innych środków ostrożności w zakresie zdrowia publicznego” z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

To, ile osób zostanie wpuszczonych do parków, zależy od liczby przypadków COVID-19 w hrabstwach, w których się znajdują.

W przypadku parków rozrywki hrabstwa na „czerwonym” poziomie Kalifornijski czteropoziomowy system ryzyka ponownego otwarcia– czerwony to druga najwyższa kategoria ryzyka – będzie ograniczona do 15-procentowego udziału w zajęciach. W warstwie pomarańczowej limit wzrasta do 25% pojemności, a na żółtym – do 35%. Udział będzie ograniczony do odwiedzających stanowych. Disneyland jest w środku Hrabstwo Orange, który obecnie znajduje się na „fioletowym” poziomie najwyższego ryzyka, ale sugerują lokalne wiadomości wkrótce może spaść do poziomu czerwonego.

Obiekty sportowe na świeżym powietrzu i występy na żywo w Kalifornii mają nieco inny zestaw kryteriów ponownego otwarcia, a niektóre z nich będą mogły zostać ponownie otwarte, nawet jeśli ich hrabstwa znajdują się na fioletowym poziomie najwyższego ryzyka, ale z podobnymi limitami pojemności.

„Biorąc pod uwagę znacznie niższe wskaźniki przypadków i liczbę hospitalizacji, pojawienie się trzech wysoce skutecznych szczepionek i ukierunkowane wysiłki mające na celu szczepienie najbardziej narażonych społeczności, Kalifornia może stopniowo i bezpiecznie przywracać więcej działań, zwłaszcza tych, które mają miejsce na zewnątrz i gdzie możliwe jest konsekwentne maskowanie, „Dr Mark Ghaly, sekretarz Kalifornijskiej Agencji Zdrowia i Usług dla Ludności, powiedział w oświadczeniu.

Disneyland zamknięty 14 marca 2020 r jak przypadki koronawirusa rozprzestrzeniają się w Stanach Zjednoczonych. Disney zwolnił tysiące pracowników parków rozrywki i doznał znacznych strat finansowych w wyniku zamknięć. W ostatnim kwartale fiskalnym przychody działu parków Disneya spadły o 53 procent, do 3,6 miliarda dolarów firma zgłosiła. Firma powiedziała podczas lutowej rozmowy z inwestorami, że oszacowała, że ​​„całkowity niekorzystny wpływ netto COVID-19 na dochód operacyjny segmentu w kwartale wyniósł około 2,6 miliarda dolarów”.

Reklama

Disney World na Florydzie również został zamknięty w marcu ubiegłego roku i ponownie otwarty w lipcu z ograniczoną liczbą miejsc i ograniczeniami. Ale Kalifornia przyjęła bardziej ostrożne podejście do zniesienia ograniczeń pandemicznych niż Floryda, nawet gdy dyrektorzy Disneya byli pchanie urzędników Kalifornii aby umożliwić ponowne otwarcie parków rozrywki i innych miejsc.

Ken Potrock, prezes Disneyland Resort, powiedział w a oświadczenie opublikowane na Twitterze że wraz z nową datą ponownego otwarcia Disneyland „przywróci tysiące ludzi do pracy i znacznie pomoże sąsiednim firmom i całej naszej społeczności”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...

ASUS przedstawia wydajność NUC 14 z procesorem Core Ultra 9 185H i GeForce RTX 4070

Firma ASUS przedstawiła dzisiaj NUC 14 Performance, który, jak sama nazwa wskazuje, jest nastawiony na wydajność. Jest to zasadniczo bliźniak ROG NUC,...

Ten komputer stacjonarny o wartości 99,99 USD mieści się w dłoni

Zakup nowego komputera stacjonarnego polega na sprawdzeniu jego ceny i określeniu, ile miejsca będzie on zajmował. Wyróżniającym się kandydatem jest minikomputer ECS...
Advertisment