Już wkrótce nowy MacBook Air: oto, co wiemy


Oprócz głównych aktualizacji iPada wkrótce pojawi się także nowy MacBook Air. Nowe 13- i 15-calowe modele MacBooka Air mogą zostać zaprezentowane podczas marcowego wydarzenia. Oto wszystko, co wiemy do tej pory.

Nowy MacBook Air: co mówią plotki

Na razie plotki sugerują, że nowe odświeżenie MacBooka Air będzie stosunkowo mało ekscytujące. Chwila Wprowadzono rok 2022 jakiś zupełnie nowy wygląd MacBooka Aira w 2023 r. wprowadzono nowy 15-calowy MacBook Air, oczekuje się, że aktualizacja na rok 2024 będzie skupiać się na jednej rzeczy: wydajności.

Nowe 13-calowe i 15-calowe modele MacBooka Pro, które pojawią się w tym roku, będą wyposażone w procesor Apple M3 najnowszej generacji. Oczekuje się, że aktualizacje zostać wprowadzone w marcuwzdłuż nowego iPada Air I Aktualizacje iPada Pro na potencjalnym wydarzeniu. Mówi się już o nowych modelach MacBooka Air M3 być w produkcji przed tym startem.

O ile szybszy będzie nowy MacBook Air?

Nowy MacBook Air z chipem M3 powinien być zauważalnie szybszy od wersji napędzanej M2. Po pierwsze, chip M3 jest wytwarzany w procesie 3-nanometrowym, w przeciwieństwie do 5-nanometrowego procesu wytwarzania chipa M2.

Apple twierdzi, że rodzina chipów M3 zawiera rdzenie o wydajności do 30% szybszej niż rodzina M2 i do 50% szybszej niż rodzina M1. Rdzenie wydajnościowe chipów M3 są do 15% szybsze niż chipy M2 i do 30% szybsze niż rodzina M1.

Reklama

W szczególności w przypadku podstawowego modelu chipa M3 Apple mówi:

  • 8-rdzeniowy procesor jest do 35% szybszy niż M1 i 20% szybszy niż M2.
  • 10-rdzeniowy procesor graficzny jest do 65% szybszy niż M1 i do 20% szybszy niż M2.

Te roszczenia mają w dużej mierze potwierdziły się także według benchmarków.

M3 oferuje także rozwiązanie zwane dynamicznym buforowaniem, które Apple opisuje jako „największy krok naprzód w architekturze graficznej” w historii, a także obsługę sprzętowo przyspieszanego śledzenia promieni i sprzętowo przyspieszanego cieniowania siatki.

Co to wszystko oznacza w praktyce? MacBook Air M3 będzie szybszy, wydajniejszy i zaoferuje znaczny wzrost wydajności graficznej. Chociaż prawdopodobnie nie zauważysz tych ulepszeń każdego dnia, zapewnią one wyższy pułap w przypadkach, gdy musisz zmaksymalizować wydajność.

Wersja 9to5Mac

Jedną z rzeczy, które najbardziej mnie interesują, jest to, co stanie się z całą gamą MacBooków Air po wprowadzeniu na rynek nowego modelu M3. Oto jak wygląda aktualna oferta MacBooków Air:

Czy modele M2 MacBook Air pozostaną w ofercie i otrzymają obniżkę ceny? Co stanie się z MacBookiem Air M1? Oto pytania, na które z radością poznam odpowiedzi od Apple w przyszłym miesiącu.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment