Już niedługo będziesz mógł bezpiecznie podgrzewać Cup Noodles w kuchence mikrofalowej


W zeszłym tygodniu firma Nissin ogłosiła, że ​​na początku 2024 r. zaktualizuje projekt swoich kultowych makaronów Cup Noodles. Zamiast styropianu będzie on wykonany z papieru. Nissin zauważa również, że dzięki nowemu opakowaniu Cup Noodles można teraz używać w kuchence mikrofalowej. Tak jak w temacie, nigdy nie powinieneś gotować Cup Noodles w mikrofalówce.

Jak się okazuje, wiele osób nie czyta etykiet podczas podgrzewania Cup Noodles – podstawowego składnika akademików, spiżarni w kuchni i wielu wspomnień z dzieciństwa. W mediach społecznościowych kilka osób byli zszokowani odkrywać oryginalne Cup Noodles nigdy nie były przeznaczone do kuchenki mikrofalowej. Inni są równie zaskoczeni, że ludzie Posiadać podgrzewał Cup Noodles w kuchence mikrofalowej, mimo że na etykiecie wyraźnie widniała informacja „Nie używać mikrofalówki”.

Aby być uczciwym, niektóre zamieszanie może być specyficzne dla Nissin – marki makaronu błyskawicznego OG – i Ten rodzaj makaronu kubkowego. Istnieje istny róg obfitości marek i pojemników z makaronem instant. Niektóre można podgrzewać w kuchence mikrofalowej i to już od dłuższego czasu. Wszystko zależy od instrukcji na etykiecie.

Kolejnym źródłem zamieszania mogą być także gadżety, które trzymamy w domach. Na przykład czajniki elektryczne nie są tak powszechne w USA, jak w Japonii, gdzie wynaleziono makaron instant, czy w Europie. Twoja naprawdę dorastała w azjatycko-amerykańskim gospodarstwie domowym, gdzie w domu podgrzewaliśmy makaron instant w kuchence mikrofalowej i korzystaliśmy z czajników, gdy odwiedzaliśmy rodzinę za granicą. (I tak, ja – i cała moja rodzina – od lat podgrzewaliśmy Cup Noodles w kuchence mikrofalowej, zanim doszło do tego brutalnego przebudzenia.)

Ale nie, nie należy podgrzewać styropianu w kuchence mikrofalowej, chyba że jest on wyposażony w etykietę umożliwiającą używanie go w kuchence mikrofalowej. Polistyren jest popularnym pojemnikiem na żywność, ponieważ jest lekki, tani w produkcji i dobrze sprawdza się jako izolator, utrzymując ciepło żywności. Jednak po podgrzaniu badania wykazały obecność substancji w styropianie może przedostać się do jedzenia. Głównym powodem do niepokoju jest styren, który może mieć wpływ na układ nerwowy i jest możliwy czynnik rakotwórczy.

Makaron instant ma najróżniejsze kształty i opakowania – niektóre z nich można podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Inni nie.
Obraz: Getty

Reklama

To powiedziawszy, niekoniecznie powinieneś wpadać w panikę, jeśli tak jest Posiadać w przeszłości podgrzewany w kuchence mikrofalowej makaron Cup Noodles. Większość badań nad tym, czy styren powoduje raka, skupia się na ludziach pracujących z tym materiałem, dlatego należy przeprowadzić więcej badań, aby sprawdzić, czy istnieje powiązanie z pojemnikami na żywność. Kilka przypadków podgrzewania Cup Noodles w kuchence mikrofalowej prawdopodobnie nie spowoduje zauważalnych szkód, ale efekt ciągłego robienia tego w miarę upływu czasu nie jest znany – i prawdopodobnie lepiej jest tego unikać.

Polistyren poddawany działaniu mikrofal również narusza integralność strukturalną Cup Noodles i może prowadzić do oparzeń, jeśli pojemnik pęknie. Niedawno Centrum Oparzeń i Ran UChicago Medicine opublikował badanie w ramach którego odkryto, że jedna trzecia oparzeń w dzieciństwie była spowodowana makaronem instant. Mówiąc dokładniej, twierdzą autorzy badania w komunikacie prasowym że do oparzeń często dochodziło w wyniku „nieumyślnego rozlania płynu podczas wyjmowania pojemników z kuchenki mikrofalowej, a także rozlania podczas jedzenia z powodu wąskich spodów kubków z makaronem błyskawicznym”.

Nissin zauważa jednak, że zaktualizowane opakowanie to w dużej mierze „kluczowy krok w naszym zaangażowaniu w ochronę środowiska”. Kubek nie tylko nadaje się do podgrzewania w kuchence mikrofalowej, ale będzie teraz wykonany w 40% z włókien pochodzących z recyklingu, nie będzie już zawierał plastikowych opakowań i będzie miał rękaw wykonany w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu. Polistyren nie jest łatwo poddawany recyklingowii samorządy lokalne podjął działania zakazać materiału w ostatnich latach.

Plusem jest to, że nowy Cup Noodles do podgrzewania w kuchence mikrofalowej również nie wymaga trzech minut oczekiwania. Nowy projekt „nie będzie już wymagał wrzącej wody”, co oznacza, że ​​czas nagrzewania skróci się o 45 sekund.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment