Justin Roiland w High on Life studio Squanch Games po oskarżeniu o przestępstwo


Ricka i Morty’ego a współzałożyciel Squanch Games, Justin Roiland, odchodzi ze stanowiska dyrektora generalnego Wysoki poziom życia dewelopera, poinformowała firma we wtorek. Przedsiębiorstwo tweetował z oficjalnego konta na Twitterze że Roiland złożył rezygnację w zeszłym tygodniu, 16 stycznia. Wiadomość o rezygnacji Roilanda nadchodzi godzinami po przecięciu krawatów przez Adult Swim z Ricka i Morty’ego twórca.

Roilandowi grozi oskarżenie o przestępstwo przemocy domowej wynikające z incydentu z 2020 roku; jego aresztowanie i zarzuty nie zostały zgłoszone publicznie do czasu NBC News jako pierwsza poinformowała o sprawie w styczniu.

„Namiętny zespół w Squanch będzie nadal rozwijał gry, o których wiemy, że nasi fani pokochają, jednocześnie wspierając i ulepszając Wysoko Na Życie”, napisał na Twitterze Squanch Games. Squanch Games nie odpowiedziało na prośbę Polygon o dodatkowy komentarz.

The Ricka i Morty’ego współtwórca został aresztowany w sierpniu 2020 r. i zwolniony za kaucją w wysokości 50 000 USD za dwa zarzuty przestępstwa: jeden zarzut pobicia domowego, a drugi za bezprawne uwięzienie. Jeśli zostanie skazany, grozi mu kilka lat więzienia. Roiland nie przyznał się do obu zarzutów w swoim oskarżeniu 14 października 2020 r. Jego następna rozprawa jest w kwietniu. Adwokat Roilanda utrzymuje, że jest niewinny w sprawie dwóch przestępstw.

Najnowsza gra Squanch Games, Wysoki poziom życia, został wydany pod koniec zeszłego roku i odniósł wielki sukces; to było największa premiera Game Pass roku. Roiland założył studio wraz z byłą producentką wykonawczą Epic Games, Tanyą Watson, w 2016 roku; pełniła funkcję CEO do czasu opuszczenia studia w lutym 2021 roku. Squanch Games wydało cztery gry: Rachunkowość, Dr Splorchy przedstawia: Kosmiczni bohaterowie, Trover ratuje wszechświatoraz Wysoki poziom życia.

Sam Squanch Games stanął w obliczu procesu o molestowanie seksualne, dyskryminację i bezprawne zakończenie w 2018 roku. Roiland nie został wymieniony w pozwie, – poinformował Kotaku; w pozwie wymieniono byłego dyrektora technicznego Jeffa Dixona jako sprawcę nękania. Pozew został rozstrzygnięty w 2019 roku.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment