Jury twierdzi, że Intel jest winien 2,18 miliarda dolarów za naruszenie patentów firmy produkującej chipy zombie


Intel może być winien sporo gotówki firmie produkującej półprzewodniki, która nie istnieje od 20 lat. Jury z Teksasu poprosiło firmę Intel o zapłacenie 2,18 miliarda dolarów za naruszenie dwóch patentów należących do technologii VLSI, według Bloomberg.

VLSI najwyraźniej powstało z martwych w 2019 roku specjalnie po to, by pozwać. Ostatni raz była to firma w 1999 roku kiedy Philips kupił firmę zajmującą się projektowaniem półprzewodników za 1 miliard dolarów, a jego aktywa trafią później do firmy Philips spinoff NXP (którą możesz znać między innymi z chipów NFC typu „dotknij, aby zapłacić”). NXP podobno otrzyma również część pieniędzy od Intela.

Jednym z roszczeń VLSI do sławy było bycie częścią oryginalnego projektu z Apple i Acorn, mającego na celu wyprodukowanie pierwszych procesorów ARM – i firmę ARM – odpowiedzialny za podwaliny chipów, które obecnie pojawiają się w każdym smartfonie, większości tabletów oraz rosnącej liczbie laptopów i serwerów.

Technicznie patenty są nowsze niż wszystko historii VLSI. Zostały pierwotnie wydane Freescale Semiconductor i Sigmatel odpowiednio w 2009, 2010 i 2012 roku, a najwcześniejszy z nich został złożony w 2005 roku. Ale Bloomberg donosi, że wszystkie zostały przypisane do nowej VLSI w 2019 r., LLC, która jest dołączona do Fortress Investment Group.

Nazywanie VLSI jako marki zombie było częścią argumentu Intela, zgodnie z Bloomberg:

VLSI „wzięło z półki dwa patenty, które nie były używane od 10 lat i powiedział:„ Chcielibyśmy 2 miliardy dolarów ”- powiedział Lee jury. „Skandaliczne” żądanie VLSI „obciążyłoby prawdziwych innowatorów”.

Ale to nie powstrzymało jurorów przed przyznaniem mniej więcej jednej dziesiątej rocznych zysków Intela – 2,18 miliarda dolarów – za naruszenie dwóch z trzech patentów. (Chodzą o „zarządzanie szybkością zegara w urządzeniu elektronicznym”, „technikę minimalnego napięcia roboczego pamięci” i „skalowanie rozmiaru pamięci w oparciu o napięcie”, na wypadek gdybyś był ciekawy).

Reklama

Intel mówi The Verge że walka jeszcze się nie skończyła: „Intel zdecydowanie nie zgadza się z dzisiejszym werdyktem jury. Zamierzamy odwołać się i jesteśmy przekonani, że zwyciężymy ”.

Fortress i VLSI Technology również toczą się przeciwko Intelowi.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...
Advertisment