Jon Stewart przeprowadza wywiad z Liną Khan i mówi, że Apple mu na to nie pozwoliło


Jon Stewart przeprowadził wczoraj wywiad z szefową Federalnej Komisji Handlu (FTC) Liną Khan, mówiąc, że chciał to zrobić, podczas gdy jego program był prowadzony w AppleTV+ale firma na to nie pozwoliła.

Objawienie następuje po jednym z (wiele I urozmaicony!) skargi w pozew antymonopolowy Departamentu Sprawiedliwości było to Jabłko kontrolował treść i wpływał na wolność słowa…

Czas Jona Stewarta w Apple TV+

Wieloletnie partnerstwo pomiędzy Apple a komikiem i komentatorem Jonem Stewartem ogłoszono już w 2020 roku. Doniesiono, że będzie to obejmować talk show w Apple TV+ oraz towarzyszący mu podcast.

Program został później nazwany Problem z Jonem Stewartem, z temat każdego przedstawienia szerzej w załączonym podcaście.

Program był mocny i poruszał takie kwestie, jak amerykańska polityka dotycząca broni i oskarżenie Trumpa, ale Apple podobno wzbraniał się przed tym niektóre z tematów, które Stewart chciał poruszyć w trzecim sezonie, który obejmował Chiny i sztuczną inteligencję. Następnie Apple odwołało program i podcast – co prowadzi do pytań Kongresu.

Reklama

Stewart wrócił jako gospodarz w niepełnym wymiarze godzin NA Codzienny pokaz w Comedy Central, a następnie przyjrzał się wielkości widowni Apple TV+ kiedy komentując powód swojego odejścia.

„Chciałem mieć miejsce, w którym mógłbym wyładować myśli, gdy wkraczamy w sezon wyborczy. Pomyślałem, że zrobię to jeszcze raz w, jak to się nazywa, Apple TV+. To enklawa telewizyjna, bardzo mała. To jak życie w Malibu. Ale zdecydowali, tak czuli, że nie chcą, żebym mówił rzeczy, które mogłyby wpędzić mnie w kłopoty.

Jon Stewart przeprowadza wywiad z Liną Khan

W wywiadzie dla Liny Khan, przewodniczącej FTC, Stewart powiedział, że próbował to zrobić, gdy pracował w Apple TV+, ale firma nie wyraziła na to zgody. Osie raporty:

W poniedziałek Jon Stewart powiedział Khanowi, że Apple nie pozwoli mu przeprowadzić z nią wywiadu do podcastu […]

„Chciałem mieć cię w podcaście, ale Apple poprosił nas, abyśmy tego nie robili” – powiedział Khanowi gospodarz „The Daily Show”, odnosząc się do jego poprzedniego podcastu, który był przedłużeniem jego programu komediowego „The Problem With Jon” w Apple TV+ Stewarta.

„Dosłownie powiedzieli: „proszę, nie rozmawiaj z nią”, nie mając nic wspólnego z tym, czym się zajmujesz. Myślę, że oni po prostu… Nie sądziłem, że im na tobie zależy – dodał podczas rozmowy z Khanem.

Odniósł się także do nałożonego na niego zakazu Apple, mówiąc o niektórych problemach ze sztuczną inteligencją.

„Nie pozwolili nam zrobić nawet tej głupiej rzeczy, którą zrobiliśmy w pierwszym akcie AI. No właśnie, co to za wrażliwość? Dlaczego tak bardzo boją się prowadzić te rozmowy w sferze publicznej?”

Artykuł kontrastuje ścisłą kontrolę Apple z kontrolą innych sieci nadawczych. Zauważa, że ​​Johnowi Oliverowi pozwolono krytykować AT&T, mimo że firma była ostatecznym właścicielem sieci, a Jimmy’emu Kimmelowi pozwolono odwoływać się do twierdzeń zawartych w innym programie tej samej grupy medialnej.

Gospodarz wieczornego programu ABC, Jimmy Kimmel, na początku tego roku odniósł się do błędnych zarzutów postawionych przez Aarona Rodgersa w programie „The Pat McAfee Show” emitowanym w siostrzanej stacji ABC, ESPN.

Jeden z elementów Departamentu Sprawiedliwości antymonopolowe pozew przeciwko Apple brzmi:

Postępowanie Apple wykracza poza monopolistyczne zyski i wpływa nawet na przepływ mowy. Na przykład Apple szybko rozszerza swoją rolę producenta programów telewizyjnych i filmowych, wykorzystując tę ​​rolę do kontrolowania treści.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to jednym z głupszych. Firma zajmująca się produkcją telewizyjną z definicji kontroluje treść, a wolność słowa staje się cenzurą tylko wtedy, gdy ogranicza ją rząd, a nie prywatna firma. Nieśmiałość Apple w zakresie treści może być rozczarowująca, ale nie jest to kwestia antymonopolowa.

W chwili pisania tego tekstu firma Apple nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Obraz: Centrum Komedii

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment