Joaquim Dos Santos o swojej miłości do Macrossa i Sword of the Stranger


Jako animator, Joaquima Dos Santosa stale rozwija karierę, mogąc pochwalić się udziałem w kilku z najbardziej wpływowych amerykańskich seriali animowanych ostatnich dwóch dekad. 46-letni animator i reżyser zrezygnował z reżyserowania odcinków seriali Liga Sprawiedliwości: Nieograniczona I Awatar: Ostatni władca powietrza do współreżyserowania jednego z największych filmów animowanych ubiegłego roku: Spider-Man: Po drugiej stronie Spider-Verse.

Polygon miał ostatnio okazję nawiązać kontakt z Dos Santosem, więc musieliśmy zapytać: Jakie było Twoje pierwsze ulubione anime, a jakie jest teraz?

Moje ulubione anime to kolumna Polygon poświęcona zbieraniu historii największych fanów anime-celebrytów na świecie, wyznaczająca ścieżkę od ich najwcześniejszych zetknięć z japońską animacją, do seriali i filmów, które kochają dzisiaj. Oto, co miał do powiedzenia Joaquim Dos Santos.


Jakie było Twoje pierwsze ulubione anime?

Premiera w japońskiej telewizji w 1982 r. Twierdza Superwymiaru Macross został wyprodukowany wspólnie przez Studio Nue i Artland i oparty na oryginalnej koncepcji Shojiego Kawamori, który później został jednym z głównych projektantów mechanicznych serii. Zainspirowany przez Kombinezon mobilny Gundam, Macross to anime o mecha science-fiction, którego bohaterami jest Hikaru Ichijyo, cywilny pilot myśliwca, który zaciąga się do walki w wojnie pomiędzy ludzkością a zaawansowanym technologicznie gatunkiem znanym jako Zentradi. Podczas konfliktu Człowiek-Zentradi Hikaru spotyka Lynn Minmay, piosenkarkę idolkę, której muzyka nieumyślnie okazuje się kluczowym atutem w wysiłkach wojennych ludzkości i zakochuje się w niej.

Sukces oryginalnej, 36-odcinkowej serii nie tylko dał początek serii anime Macross, ale przyniósł sławę trzem członkom ekipy produkcyjnej serialu: Kawamoriemu, któremu później przypisuje się spopularyzowanie koncepcji przekształcania mecha w anime; Ichiro Itano, którego tytułowa technika animacji stał się synonimem serii Macross i szeroko rozpoznawalnym tropem w japońskiej animacji; oraz Mari Iijima, japońska aktorka głosowa Lynn Minmay, która z sukcesem rozpoczęła karierę w muzyce pop, częściowo zbudowaną na popularności swojej postaci.

Reklama

Twierdza Superwymiaru Macross zyskało reputację ze względu na notoryczną niedostępność na Zachodzie. Licencjonowane przez amerykańską firmę producencką Harmony Gold USA, oryginalne anime Macross zostało ponownie zredagowane i wyemitowane w Stanach Zjednoczonych jako Robotech w 1985. W 2021 umowa pomiędzy Studio Nue i Harmony Gold USA został ogłoszony umożliwiłoby to globalną dystrybucję większości sequeli i filmów telewizyjnych Macross.

Jakie jest teraz twoje ulubione anime?

Wyreżyserowany przez Masahiro Ando, ​​który wcześniej był znany ze swojej pracy jako scenarzysta i animator przy filmach takich jak „1995” Duch w skorupie i 1997 rok Koniec Evangeliona, Miecz Nieznajomego to przygodowy film akcji, znany z imponujących sekwencji walk i zdjęć.

Akcja filmu rozgrywa się w okresie Sengoku i opowiada historię sieroty o imieniu Kotaro, która uciekając przed bandą wojowników Ming, spotyka tajemniczego ronina, który poprzysiągł, że nigdy więcej nie wyciągnie miecza z pochwy. Zdesperowany, by wymknąć się swoim porywaczom, Kotaro „zatrudnia” ronina, aby działał jako jego ochroniarz. Tymczasem Luo-Lang, zastępca dowódcy wojowników Ming ścigających Kotaro, pozostaje nieugięty nie tylko w poszukiwaniu chłopca, ale także godnego przeciwnika.

W rozmowie z Polygon na początku tego roku Dos Santos wspomniał, że Yutaka Nakamura był jednym z jego ulubionych japońskich animatorów. Nakamura jest przez wielu uważany za jednego z najwybitniejszych animatorów akcji pracujących w branży anime, chwalony za pracę przy serialach takich jak Kowboj Bebop, Fullmetalowy Alchemik, Moja Akademia BohaterówI Człowiek jednego ciosu, wśród wielu innych. Nakamura pracował także nad kilkoma kluczowymi sekwencjami akcji w Miecz Nieznajomegow tym kulminacyjny pojedynek bezimiennego bohatera filmu z Luo-Langiem, będący jedną z najbardziej imponujących walk na miecze w historii animacji.

Wpływ obu Macross I Miecz Nieznajomego o wrażliwości Dos Santosa jako animatora i gawędziarza jest oczywiste dla każdego, kto zna jego twórczość. Jego dbałość o szczegóły i zdjęcia są w dużej mierze inspirowane anime, podobnie jak jego skłonność do tworzenia historii opartych na postaciach z dużą obsadą i naciskiem na stylowe sekwencje akcji. Dar dobrego anime wciąż daje.

Miecz Nieznajomego jest dostępny do transmisji strumieniowej na Crunchyroll. Twierdza Superwymiaru Macross nie jest obecnie dostępny do transmisji strumieniowej w USA.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Google TV otrzyma funkcję „znajdź mojego pilota”.

W najnowszej aktualizacji Androida dla Google TV dodano przydatny dodatek, który powinien ułatwić odnalezienie zaginionych pilotów. Władze Androida informuje, że wersję beta...

Simply NUC przedstawia serwery ExtremeEDGE z obsługą BMC, rozpoczynając rewolucję w przetwarzaniu brzegowym

Simply NUC, wiodący na świecie dostawca niestandardowych rozwiązań komputerowych, z dumą ogłosił wprowadzenie na rynek swojego najbardziej ambitnego produktu w dotychczasowej historii: serwerów...

Rząd Wielkiej Brytanii ogłasza dotacje w wysokości 8,5 miliona funtów na badania nad bezpieczeństwem sztucznej inteligencji

Sekretarz ds. technologii cyfrowych Michelle Donelan ogłosiła, że ​​podczas drugiego dnia szczytu AI w Seulu rząd Wielkiej Brytanii przeznaczy do 8,5 miliona funtów...
Advertisment