Jeśli kochasz Alan Wake 2, powinieneś zagrać w A Hand with Many Fingers


Alana Wake’a 2 nie ma już ponad tygodnia, a już stał się tematem wiele A rozmowa o dystrybutorze wody tutaj, w Polygonie. Długo oczekiwaną kontynuacją jest gruntowne przeprojektowanie horroru akcji studia Remedy Entertainment z 2010 roku, wprowadzające nowe koncepcje łamigłówek i walki oraz równoległe kampanie bohaterów Sagi Anderson i Alana Wake’a.

Jedną z najodważniejszych nowych mechanik, jakie wprowadza gra, jest „Mind Place” firmy Saga, interaktywna przestrzeń 3D, która pozwala przeglądać wskazówki (w postaci zdjęć i fiszek zdobywanych w trakcie gry) i łączyć je w mapy połączeń na ściana zwana tablicą. Takie postępowanie rozwija historię. Poza tym, że jest to nowatorski sposób na zanurzenie gracza w rozwijającej się narracji o tajemnicy gry, Alana Wake’a 2Tablica spraw to najnowszy przykład tropu kryminalnego tzw. tablicy spiskowej, w której kolaż mediów pochodzących z różnych źródeł połączony jest liniami czerwonego sznurka.

Reklama

Zdjęcie: Colestia

Tablicę spiskową można zobaczyć w wielu programach telewizyjnych i filmach, m.in Prawdziwy detektyw I W Filadelfii zawsze jest słonecznie Do Milczenie owiec I Podejrzani. Było to nawet obecne w 2007 roku BioShock. Jeśli szukasz tajemnicy, w którą możesz się zagłębić po zakończeniu wędrówek po ciemnych lasach i jeszcze mroczniejszych alternatywnych wymiarach Alana Wake’a 2powinieneś zagrać Ręka z wieloma palcami, thriller śledczy, w którym łączysz fakty stojące za prawdziwym spiskiem zimnowojennym z udziałem CIA. Tak, mówię poważnie!

Stworzona przez Davida Cribba, programistę z Canberry, który pod pseudonimem „Colestia” tworzy gry o charakterze politycznym. Ręka z wieloma palcami Gracze wcielają się w rolę studenta, który zostaje wysłany do archiwum CIA w celu przeprowadzenia badań dla swojego profesora. Otwierając pudełko wypełnione wycinkami z gazet, transkrypcjami audio i zdjęciami, Twoim zadaniem jest przeszukanie archiwów i dosłownie narysowanie powiązań między różnymi kluczowymi wydarzeniami i graczami, aby rozwikłać tajemnicę śmierci wybitnego australijskiego bankiera. W miarę postępów w grze znajdujesz coraz więcej wskazówek, które pomogą ci rozwikłać sieć powiązań pomiędzy nieistniejącym bankiem handlowym, globalną siecią handlu narkotykami i amerykańskim rządem. Ale bądź ostrożny: możesz nie być jedyną osobą w archiwum tak późno w nocy.

Ręka z wieloma palcami wydaje się być najbliższą grą wideo odpowiednikiem interaktywnej wersji Wszyscy ludzie prezydenta. Gra wyposaża graczy w narzędzia umożliwiające gromadzenie wskazówek, zachęcając ich do zadania kluczowych pytań stojących za każdym dochodzeniem: kto, co, gdzie i dlaczego? Odpowiedź na każde z tych pytań jest oznaczona kolorami w różnych dokumentach, które przeglądasz w trakcie gry — to z kolei prowadzi cię do przeglądania kart katalogowych w poszukiwaniu nowego pudełka ze wskazówkami, które należy odzyskać piwnicy archiwum.

Ręka z wieloma palcamiOdpowiednik tablicy przypadków jest znacznie bardziej otwarty niż ten w Alana Wake’a 2, ponieważ sam będziesz rysował linie między wskazówkami, w miarę jak Twoje śledztwo będzie stopniowo rozszerzać się. Jeśli szukasz trzymającej w napięciu, wciągającej gry detektywistycznej, która zastępuje elementy nadprzyrodzonego horroru z najnowszej gry Remedy Entertainment porywającym poczuciem paranoi i napięcia, zdecydowanie powinieneś dać tej grze szansę. Z średni czas działania trwająca około półtorej godziny, jest to idealna gra, w którą można zagrać po zakończeniu Alana Wake’a 2.

Ręka z wieloma palcami można kupić na Steamie i Itch.io.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Kleryka BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Duchowny to klasa rzucająca, która włada...

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...
Advertisment