Jednorazowa szczepionka COVID-19 jest popularna w miejscach szczepień


Przekazy, że wszystkie trzy zatwierdzone szczepionki są dobrymi opcjami, pojawiają się w całym kraju. Kiedy w tym tygodniu do Stanów dotarła pierwsza partia jednodawkowych szczepionek Johnson & Johnson, ludzie byli podekscytowani jej przyjęciem.

W Connecticut Hartford HealthCare pozwala ludziom zdecydować, na jaki rodzaj szczepionki się zapisać, a zastrzyk Johnson & Johnson został bardziej popularny niż oczekiwano. Ludziom dano również wybór w miejscu szczepień w Miami. Jeden odbiorca powiedział CNN że wybrała Johnson & Johnson, ponieważ to jedna dawka; boi się igieł i chciała to zrobić tylko raz. Para z Minnesoty powiedział KTTC-TV że chcieli dostać szczepionkę zawierającą tylko jedną dawkę.

To duża ulga dla ekspertów, którzy martwili się, że strzał spowodował problem z komunikacją. Mimo że szczepionka była tak samo dobra, jak pozostałe dwie zatwierdzone szczepionki w utrzymywaniu ludzi poza szpitalem i przy życiu, ogólnie jej zdolność zapobiegania chorobom nie była tak silna podczas testów, które ją testowały. Myśleli, że może istnieć (w większości bezpodstawne) przekonanie, że szczepionka Johnson & Johnson nie była dobrą opcją.

„Mamy teraz szczepionkę, która ma dobrą skuteczność, którą wszyscy porównają z istniejącymi szczepionkami i powiemy, że nie wygląda tak dobrze” – powiedział Eric Rubin, profesor immunologii, podczas spotkania Food and Drug Komitet doradczy ds. Szczepionek administracji w zeszłym tygodniu. Eksperci podkreślili, że ludzie powinni przyjąć pierwszą szczepionkę, którą zaoferują.

Ale pomimo tych wczesnych obaw, ludzie w całym kraju wydają się chętni do ustawiania się w kolejce do strzału Johnson & Johnson. Oprócz wymagania tylko jednej dawki – aby ludzie nie musieli poświęcać czasu na dwie wizyty – może to mieć mniej skutków ubocznych niż oparte na genach produkty Moderna i Pfizer / BioNTech.

Jego trudno bezpośrednio porównać szczepionkę Johnson & Johnson na inne szczepionki. Były testowane w różnym czasie iw różnych miejscach. Szczepionki oparte na genach były wcześniej testowane warianty koronawirusa które mogłyby zmniejszyć skuteczność szczepionek, były szeroko rozpowszechnione. Ale wszystkie trzy szczepionki są podobne pod jednym ważnym względem: są przytłaczająco skuteczne w powstrzymywaniu ludzi przed rozwojem ciężkich przypadków COVID-19 i poza szpitalem. Oni też są wszystkie skuteczniejsze niż szczepionka przeciw grypie.

Reklama

Formulacja jednodawkowa jest również wygodniejsza. „Zwolnienie z pracy jest bardzo kłopotliwe” – powiedziała Salome Ruperty Spectrum News NY1 podczas ustawiania się w kolejce do ośrodka szczepień Johnson & Johnson w Nowym Jorku.

Niektórzy ludzie mogą nadal odrzucać szczepionkę Johnson & Johnson i szukać zastrzyków Moderna lub Pfizer / BioNTech. Ale wczesne raporty sprawiają, że wydaje się mniej prawdopodobne, że dawki pozostaną niewykorzystane.

Po prostu pod spodem 4 miliony dawek szczepionki Johnson & Johnson trafiło w tym tygodniu do Stanów Zjednoczonych. Firma twierdzi, że do końca marca będzie gotowych 20 milionów dawek, a do czerwca 100 milionów.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa przepustka bojowa z motywem Rzeźnika w Diablo Immortal jest pełna mięsnych zbroi

Rzeźnik był ikoną Diablo od samego początku. Przerażające spotkanie graczy z demonem pod kościołem Tristram w oryginale Diablo — i...

Disney+ ostrzega subskrybentów, że „przeanalizuje wykorzystanie Twojego konta”, aby zablokować udostępnianie haseł

W zeszłym miesiącu, Ogłoszono Disneya planuje rozpocząć walkę z udostępnianiem haseł, podobnie jak co niedawno wdrożył Netflix. Disney zaczął teraz wdrażać nowe...
Advertisment