Jedno zdanie podsumowujące, jak dobrze Warren Buffett poradził sobie z AAPL


Warren Buffett zniknął z istnienia sceptyk AAPL do ogromny inwestor w firmie z Cupertino. Jak wygląda AAPL złamać 500 $ dziś rano, nowy raport podsumowuje, jak udana była ta inwestycja w jednym zdaniu…

Oto jak Business Insider’s Theron Mohamed ujął to tak:

Warren Buffett, Berkshire Hathaway, zarobił więcej pieniędzy na Apple w ciągu czterech lat, niż którakolwiek z firm była warta 20 lat temu.

Oto jak to zostało obliczone:

Słynny konglomerat inwestorów wydał około 35 miliardów dolarów, aby nabyć około 245 milionów akcji Apple w latach 2016-2018. Jego 5,7% udziałów w tytanie technologicznym było warte około 122 miliardy dolarów na koniec piątkowego zamknięcia, co oznacza, że ​​do tej pory zgromadził 87 miliardów dolarów zysku z inwestycji. .

Według YCharts kapitalizacja rynkowa Apple spadła poniżej 70 miliardów dolarów w czasie kryzysu finansowego i wzrosła do poziomu 87 miliardów dolarów dopiero w marcu 2009 roku. Od tamtej pory wzrósł ponad 20-krotnie do rekordowego poziomu 2,1 biliona dolarów w piątek.

Tymczasem kapitalizacja rynkowa Berkshire w październiku 2000 roku wynosiła mniej niż 87 miliardów dolarów, w porównaniu z prawie 500 miliardami dolarów obecnie, jak pokazują dane YCharts.

Przez długi czas Buffett nie inwestował dużo w AAPL, ponieważ powiedział, że przyszłość firmy jest zbyt nieprzewidywalna.

Zatrzymaliśmy bardzo niewielu [AAPL shares] w przeszłości i prawdopodobnie będziemy mieć ich bardzo niewiele w przyszłości. Coca-Cola bardzo łatwo jest mi dojść do wniosku, jak będzie wyglądać ekonomicznie za pięć czy 10 lat, a nie jest mi łatwo dojść do wniosku o Apple.

On zmienił zdanie w 2016 rokuz inwestycją wartą miliard dolarów. Później powiedział, że chociaż początkowo myślał o AAPL jako o spółce technologicznej, teraz po prostu postrzega ją jako niezwykle popularną markę mającą niezwykle lojalnych klientów. Na początku tego roku powiedział, że Appleprawdopodobnie najlepszy biznes Wiem na świecie.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Reklama

Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!