Jedna piąta wszystkich inwestycji technologicznych w Wielkiej Brytanii trafiła do zaledwie 10 firm typu scaleup w 2020 roku


Dziesięć firm typu scaleup otrzymało jedną piątą wszystkich brytyjskich inwestycji typu venture capital (VC) w 2020 r. W rekordowym roku pod względem inwestycji VC, zgodnie z siódmy rocznik Raport Tech Nation.

Inwestycje w brytyjski sektor technologiczny osiągnęły w 2020 r. 15 mld USD – 200 mln USD więcej niż poprzedni rekord ustanowiony w 2019 r. To plasuje Wielką Brytanię na trzecim miejscu na świecie, za jedynie Stanami Zjednoczonymi i Chinami, które zebrały odpowiednio 144,3 mld USD i 44,6 mld USD.

Według raportu przedsiębiorczej sieci Tech Nation, który co roku analizuje stan brytyjskiego sektora technologicznego, łączna wartość startupów i scaleupów wzrosła o 120% od 2017 r. I jest obecnie warta 585 miliardów dolarów.

Z 15 miliardów dolarów zebranych w 2020 roku około 20% (3,5 miliarda dolarów) trafiło do zaledwie 10 scaleupów, z których osiem ma siedzibę w Londynie. Jedynie Gymshark i producent półprzewodników Graphcore są zlokalizowane poza stolicą, odpowiednio w Solihull i Bristolu.

Siedem z tych firm – Octopus Energy, Arrival, Cazoo, Gymshark, infobip, Gousto i Hopin – osiągnęło status jednorożca w 2020 roku, co oznacza, że ​​każda z nich jest obecnie wyceniana na ponad 1 miliard dolarów.

Jeśli chodzi o to, które podsektory odnotowały największy wzrost, w raporcie stwierdzono, że firmy z branży transportowej odnotowały 160% wzrost inwestycji VC w 2020 r., Podczas gdy wpływ na startupy – te, które zajmują się co najmniej jednym z celów zrównoważonego rozwoju ONZ – odnotowały wzrost o 160% od 2018 r.

Reklama

W raporcie zauważono ponadto, że inwestycje w zaawansowane technologie w przedsiębiorstwa intensywnie działające w dziedzinie badań i rozwoju (B + R) wzrosły o 17%, co stanowi najwyższą stopę wzrostu na świecie.

Raport wykazał również, że prawie dwie trzecie (63%) inwestycji (9,4 mld USD) w technologie brytyjskie pochodziło z zagranicy.

„Przy rekordowych poziomach inwestycji i notowaniach w Wielkiej Brytanii nabiera rozpędu, ten raport pokazuje, że brytyjski sektor technologiczny nadal rośnie w siłę, umacniając naszą pozycję jednego z najlepszych centrów technologicznych na świecie” – powiedział sekretarz ds. Cyfrowych Oliver Dowden.

„Chcemy wprowadzić złoty wiek technologii w Wielkiej Brytanii poprzez szereg środków wspierających i finansowania, aby pomóc firmom rozwijać się. Pomoże to napędzać dynamicznie rozwijający się sektor technologiczny – tworząc miejsca pracy i ulepszając usługi, abyśmy mogli lepiej odnieść się do pandemii ”.

Jednak pomimo sukcesu brytyjskiego sektora technologicznego w 2020 r., W raporcie zidentyfikowano szereg znaczących wyzwań, które czekają, w tym przepływy kapitału i braki w badaniach i rozwoju.

„Inwestycje VC nadal są skierowane w stronę Londynu, a różnica między nimi wzrosła w ciągu ostatnich trzech lat” – powiedział Tech Nation. „Odsetek całkowitej inwestycji VC w Wielkiej Brytanii dokonanej w Londynie wzrósł z 73% do 88% między 2018 a 2021 rokiem.

„Wielka Brytania jest wiodącym na świecie centrum technologicznym ze względu na zbiorową siłę regionalnych klastrów technologicznych, dlatego w ich drodze do wzrostu należy wspierać je poprzez rozwój bardziej ukierunkowanych regionalnych funduszy inwestycyjnych, dysponujących siłą i podejściem do ryzyka, aby wyrównać finansowanie. pole dla firm spoza Londynu ”.

Stwierdzono, że kraj będzie musiał również znaleźć sposoby na zwiększenie swoich możliwości w zakresie intensywnych badań i rozwoju, aby wykorzystać wzrost inwestycji w zaawansowane technologie.

„Dane z Biuro Statystyki Narodowej stwierdza, że ​​wydatki na badania i rozwój w Wielkiej Brytanii (wydatki publiczne i prywatne) wyniosły w 2018 r. nieco poniżej 30 mld funtów, podczas gdy w tym samym roku łączne wydatki na badania i rozwój firm Amazon i Alphabet (na ich własne działania badawczo-rozwojowe) wyniosły 33 mld funtów ”- podano. „Porównując to na scenie globalnej, całkowite wydatki na badania i rozwój w USA w 2018 r. Wyniosły 551 mld USD, podczas gdy wydatki na badania i rozwój w Chinach osiągnęły 463 mld USD”.

Dyrektor generalny Tech Nation, Gerard Grech, powiedział, że rozwój brytyjskiego sektora zaawansowanych technologii jest szczególnie krytyczny, ponieważ znaczna część przyszłej gospodarki będzie oparta na nowych technologiach opartych na sztucznej inteligencji (AI), które wykorzystują uczenie maszynowe do szybszych innowacji.

„Potrzebne są odważne inwestycje w badania i rozwój, aby pobudzić nowe brytyjskie firmy zajmujące się zaawansowanymi technologiami i zapewnić naszą globalną konkurencyjność” – powiedział. „Sukcesy ostatniej dekady pokazały, do czego zdolna jest Wielka Brytania, gdy łączą się przewidywania polityki, inwestycje oraz zróżnicowana i ambitna pula talentów. Kontynuując stawianie naszych celów wysoko, następna dekada zapowiada się na najbardziej innowacyjną z dotychczasowych. ”

Russ Shaw, założyciel Tech London Advocates i Global Tech Advocates, z zadowoleniem przyjął wyniki raportu, twierdząc, że technologia „zmienia bieg obecnej sytuacji gospodarczej kraju”.

Dodał: „Te skalowalne firmy nie tylko zapewniają wzrost i zatrudnienie, ale wiele z tych firm dąży do przejścia do zera netto, przyszłości mobilności i nowej ery dla sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

„Idąc dalej, sektor technologiczny może być źródłem lokalnego dobrobytu w całym kraju i może określać naszą rolę w globalnej gospodarce. Ale teraz nie jest czas na samozadowolenie – nadchodzące miesiące będą ciężkie do walki dla wielu cyfrowych firm i nadal potrzebne są znaczne postępy, aby zapewnić, że wzrost sprzyja włączeniu społecznemu, a technologia przyniesie korzyści całemu społeczeństwu dzięki większej reprezentacji ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

On-Device Intelligence: Apple Makes AI Make Sense

Apple's Worldwide Developers Conference (WWDC) 2024 keynote unveiled Apple Intelligence and was another historic moment for the Cupertino company. Apple Intelligence will be...

CORSAIR wprowadza na rynek wentylatory LX RGB, połączenie doskonałego oświetlenia i wyjątkowego chłodzenia

Firma Corsair wprowadziła dziś na rynek serię wentylatorów chłodzących LX RGB, najnowszy dodatek do uznanego ekosystemu iCUE LINK. Udowadniając, że niesamowite oświetlenie...

Ścieżka dźwiękowa Zelda: Ocarina of Time zamieniła się w idealny album jazzowy

W zeszłym roku muzyk i eseista wideo Adam Neely opublikował fascynujące spojrzenie na to, co nazwał „Nintendo-fikacja jazzu”, zjawisko, które sprawiło,...
Advertisment