Japoński miliarder szuka ośmiu osób, które dołączyłyby do niego na Księżycową podróż rakietą SpaceX


Japoński miliarder Yusaku Maezawa zaprosił we wtorek społeczeństwo do ubiegania się o miejsce na statku kosmicznym SpaceX w jego prywatnej misji dookoła Księżyca w 2023 roku. Osiem osób zostanie wybranych z całego świata, powiedział.

„Chcę, aby przyłączyli się ludzie z różnych środowisk” – powiedział Maezawa w filmie. „W sumie będzie to od 10 do 12 osób, ale będę zaprosić 8 osób, aby przyjechały na przejażdżkę”.

Maezawa, założyciel największego internetowego sklepu odzieżowego w Japonii, jest wart około 2 miliardy dolarów. On został ujawniony jako pierwszy podpisany pasażer statku kosmicznego w 2018 roku podczas wydarzenia z Elonem Muskiem w siedzibie SpaceX w Kalifornii. Podczas imprezy Maezawa, zapalony kolekcjoner dzieł sztuki, ogłosił swój projekt Dear Moon, którego celem jest zgromadzenie „sześciu do ośmiu artystów z całego świata”, którzy dołączą do niego w około sześciodniowej misji przelotu nad Księżycem w 2023 roku. „Ci artyści zostaną poproszeni o stworzenie czegoś po powrocie na Ziemię, a te arcydzieła zainspirują marzyciela w każdym z nas ”- powiedział wtedy Maezawa.

Aktualizacje projektu były niewielkie w ciągu ostatnich dwóch lat. W styczniu 2020 roku Maezawa uruchomiła dziwaczna kampania poszukiwanie „partnerki”, która towarzyszyłaby mu w jego podróży dookoła Księżyca. Strona internetowa konkursu otrzymała 27 722 zgłoszeń, a japońska usługa transmisji strumieniowej AbemaTV miała udokumentować misję w reality show „Full Moon Lovers”. Tygodnie później, przedstawienie zostało odwołane a Maezawa odwołał swoje poszukiwania z „powodów osobistych” tweetował, przepraszając załogę AbemaTV i wszystkich kandydatów.

Starship to w pełni wielokrotnego użytku system rakiet marsjańskich SpaceX nowej generacji, zaprojektowany do przewożenia ludzi i do 100 ton ładunku podczas przyszłych misji w przestrzeń kosmiczną. Firma szybko testowała wczesne wersje rakiety w Boca Chica w Teksasie. Uruchomiono ostatnio dwa testy w locie na dużej wysokości i poleciał pomyślnie, ale oba zakończyły się ognistymi eksplozjami podczas prób lądowania. Zgodnie z rygorystycznym i czasami wyboista na osi czasu rozwoju, prezes Musk i SpaceX Gwynne Shotwell powiedział, że pierwszy lot orbitalny Starship może nastąpić pod koniec 2021 roku.

Reklama

Drugi pojazd załogi SpaceX, Crew Dragon, jest już w fazie operacyjnej i zbiera przyszłe loty z prywatnymi astronautami i turystami. Kapsuła w kształcie żołędzia poleciała pierwsze dwie załogi astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną w zeszłym roku w ramach programu dla załóg komercyjnych NASA. Ustawione w kolejce prywatne misje astronautów obejmują lot na stację kosmiczną planowane na początek przyszłego roku z inwestorami w nieruchomości i filantropami oraz „całkowicie cywilny”Ogłoszona w zeszłym miesiącu misja charytatywna, która ma się rozpocząć pod koniec roku.

Rozwijam …

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...
Advertisment