Japoński miliarder szuka ośmiu osób, które dołączyłyby do niego na Księżycową podróż rakietą SpaceX


Japoński miliarder Yusaku Maezawa zaprosił we wtorek społeczeństwo do ubiegania się o miejsce na statku kosmicznym SpaceX w jego prywatnej misji dookoła Księżyca w 2023 roku. Osiem osób zostanie wybranych z całego świata, powiedział.

„Chcę, aby przyłączyli się ludzie z różnych środowisk” – powiedział Maezawa w filmie. „W sumie będzie to od 10 do 12 osób, ale będę zaprosić 8 osób, aby przyjechały na przejażdżkę”.

Maezawa, założyciel największego internetowego sklepu odzieżowego w Japonii, jest wart około 2 miliardy dolarów. On został ujawniony jako pierwszy podpisany pasażer statku kosmicznego w 2018 roku podczas wydarzenia z Elonem Muskiem w siedzibie SpaceX w Kalifornii. Podczas imprezy Maezawa, zapalony kolekcjoner dzieł sztuki, ogłosił swój projekt Dear Moon, którego celem jest zgromadzenie „sześciu do ośmiu artystów z całego świata”, którzy dołączą do niego w około sześciodniowej misji przelotu nad Księżycem w 2023 roku. „Ci artyści zostaną poproszeni o stworzenie czegoś po powrocie na Ziemię, a te arcydzieła zainspirują marzyciela w każdym z nas ”- powiedział wtedy Maezawa.

Aktualizacje projektu były niewielkie w ciągu ostatnich dwóch lat. W styczniu 2020 roku Maezawa uruchomiła dziwaczna kampania poszukiwanie „partnerki”, która towarzyszyłaby mu w jego podróży dookoła Księżyca. Strona internetowa konkursu otrzymała 27 722 zgłoszeń, a japońska usługa transmisji strumieniowej AbemaTV miała udokumentować misję w reality show „Full Moon Lovers”. Tygodnie później, przedstawienie zostało odwołane a Maezawa odwołał swoje poszukiwania z „powodów osobistych” tweetował, przepraszając załogę AbemaTV i wszystkich kandydatów.

Starship to w pełni wielokrotnego użytku system rakiet marsjańskich SpaceX nowej generacji, zaprojektowany do przewożenia ludzi i do 100 ton ładunku podczas przyszłych misji w przestrzeń kosmiczną. Firma szybko testowała wczesne wersje rakiety w Boca Chica w Teksasie. Uruchomiono ostatnio dwa testy w locie na dużej wysokości i poleciał pomyślnie, ale oba zakończyły się ognistymi eksplozjami podczas prób lądowania. Zgodnie z rygorystycznym i czasami wyboista na osi czasu rozwoju, prezes Musk i SpaceX Gwynne Shotwell powiedział, że pierwszy lot orbitalny Starship może nastąpić pod koniec 2021 roku.

Reklama

Drugi pojazd załogi SpaceX, Crew Dragon, jest już w fazie operacyjnej i zbiera przyszłe loty z prywatnymi astronautami i turystami. Kapsuła w kształcie żołędzia poleciała pierwsze dwie załogi astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną w zeszłym roku w ramach programu dla załóg komercyjnych NASA. Ustawione w kolejce prywatne misje astronautów obejmują lot na stację kosmiczną planowane na początek przyszłego roku z inwestorami w nieruchomości i filantropami oraz „całkowicie cywilny”Ogłoszona w zeszłym miesiącu misja charytatywna, która ma się rozpocząć pod koniec roku.

Rozwijam …

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

23 maja 2024 r. — MacBooki ze wszystkimi ekranami, aktywności na żywo w Shazam i nie tylko

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...

Czy możesz umieścić gry Steam w swoim testamencie?

Pewnego dnia umrzesz. Wszyscy to zrobimy. Ale co stanie się z Twoją biblioteką gier cyfrowych, gdy to zrobisz? ...

IRS przedłuża swój program podatkowy Free File na kolejne pięć lat

Program IRS Free File będzie dostępny przez kolejne pięć lat. Agencja ogłosiła że przedłuża program do października 2029 r., umożliwiając ludziom bezpłatne składanie...
Advertisment