Japońska sonda księżycowa odzyskuje moc dziewięć dni po wylądowaniu do góry nogami


Japoński inteligentny lądownik do badania Księżyca (SLIM) został wskrzeszony ponad tydzień po tym, jak sonda zabrakło prądu po nieudanym lądowaniu na Księżycu 20 stycznia, przez co został odwrócony do góry nogami, a panele słoneczne skierowane w złym kierunku. W poniedziałek Japońska Agencja Badań Kosmicznych (JAXA) ogłosiła że przywrócono łączność ze statkiem kosmicznym SLIM i wznowiono poszukiwania wskazówek na temat pochodzenia Księżyca.

JAXA przewidziała, że ​​zmiana kierunku światła słonecznego umożliwi ładowanie akumulatora sondy z paneli słonecznych ustawionych pod nietypowym kątem. Nie jest jasne, jak długo ta moc będzie działać – agencja stwierdziła wcześniej, że SLIM nie został zaprojektowany tak, aby przetrwać noc księżycową, która nastąpi w czwartek.

Obrazy powierzchni Księżyca zdjęcia wykonane wielopasmową kamerą spektralną SLIM przed pierwotnym wyłączeniem zasilania statku kosmicznego zostały opublikowane 25 stycznia. Dzisiaj JAXA opublikowała kolejne zdjęcie formacji skalnej „pudla zabawkowego” sfotografowanego przez SLIM.

Choć misja napotkała pewne problemy z pozycją do lądowania po awarii jednego z głównych silników statku kosmicznego SLIM, co spowodowało jego przewrócenie się, pomyślne miękkie lądowanie czyni Japonię piątym krajem, który wylądował statek kosmiczny na Księżycu, obok Stanów Zjednoczonych, Chin, Indiei byłego Związku Radzieckiego, według Reutera.

Zdjęcie lądownika niewygodna pozycja przyziemienia został sfotografowany przez jeden z dwóch małych robotów transformujących „wielkości baseballu”, wyrzuconych podczas lądowania. Pomimo upadku, sama misja SLIM została uznana przez JAXA za sukces po wylądowaniu w „bezprecedensowej” odległości 50 metrów od celu. Eksploracja Księżyca.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy, które opuszczą Netflix, Max i nie tylko pod koniec lutego 2024 r

Luty dobiega końca i choć rok przestępny sprawia, że ​​jest on nieco dłuższy, wciąż zostało ledwo wystarczająco dużo czasu, aby obejrzeć...

9to5Mac Overtime: Wreszcie nowe iPady!

W tym tygodniu w 9to5Mac Overtime Jeff i Fernando omawiają nowe, ekscytujące szczegóły dotyczące nadchodzących iPadów, w tym nowe, supercienkie wymiary, zaktualizowane funkcje...

Wielu użytkowników Redditorów nienawidzi IPO Reddit

Jeśli jesteś pewnym rodzajem cynizmu, Zgłoszenie S-1 Reddita uruchamia dzwonki alarmowe. Jest wzmianka o r/WallStreetBets. (Właściwie w sumie pięć wzmianek.) Jest...
Advertisment